Формирање "Просветне коморе Србије"

Posamatrač

#76 Re: Re: sta jos dodati

2013-07-15 21:36

#11: hopeless - Re: sta jos dodati

Kako li ti uopšte radiš u školi kad nemaš ni veliko slovo na početku rečenice?

A da li u Vašoj školi postoje slova š, đ, č, ć, ž ... Ili možda љ, њ, ш, ђ, ж, ћ, ч, џ
Ma ti treba da vratiš pare. Kakva bre mala plata? Ko ti uopše dozvolio i ovde da pišeš?
Kakva elita prosvetnih radnika kad tebe nepismenu uvrste u svoje redove. Kakav si ti kadar?
Ti da zadržiš posao, tako nepismena? Ma taj ko te zadrži na poslu ODMAH U ZATVOR.

Možda je ipak Gospođa ministarka kriva jer nije Gospođa žena ministarka.

E moj Nušiću. E moj Vuče. E moj Savo prosvetitelju!

 

P.S.
Naravno. Tako to izgleda kad neko završi fakultet, stekne magistraturu, nekoliko doktorata i ova jadna Srbija za 3 meseca 2012. godine (septembar - decembar) dobije NOVIH 5% visko obrazovnih stručnjaka. EJ 5 PROCENATA STANOVNIŠTVA.
(Za one koje još nisu funkcionalno pismeni ovo kad se piše velikim slovima znači da vičem)
5% od 7 miliona. Alo ljudi 350 hiljada završilo fakultet za 3 meseca.
Naravno podržavam ideju.
Naravno to je u planu - treba se informisati.
Naravno ako imate ovakve galamdžije (čitaj: neradnike i neznalice) u redovima nema potrebe da pravite komoru.
Naravno autor peticije može obrisati ovaj post, ali da li to ono što je ideja komore?

Posmatrač

#77 Re: Re:

2013-07-15 22:03

#38: - Re:

Sve najbolje gospodine Eriću!!!

Najzad vidim napisano ono što vidim i oko sebe u zemlji Srbiji.
Najzad shvatih da nisam poludeo.

Ana

#78 Re: Re: Re: sta jos dodati

2013-07-19 11:29

#76: Posamatrač - Re: Re: sta jos dodati

Iskreno, ne razumem najbolje o čemu je ovde reč. Sa kime se vi prepirete? Ko je to nepismen? Šta se ovde dešava? Pojasnite zbog svih nas koji čitamo ove redove. Hvala. Ana

Posmatrač

#79 Re: sta jos dodati

2013-07-26 16:12

#78: Ana - Re: Re: Re: sta jos dodati

Draga Ana,

Treba samo postaviti strelicu na ekranu (koju kontrolišeš pomeranjem miša) na ova plava slova pri vrhu mog posta.
Plava slova su uokvirena sivo-plavim rasterom.
Ili može i ovako.
Sivo-plavi raster je podloga plavim slovima.
Početak tog reda ima ovu kombinaciju alfanumeričkih znakova #11:
Slova će u trenutku kad postaviš strelicu preko njih da postanu crvena i strelica će se promeniti u ruku sa ispruženim prstom. Tada treba jednom kratko pritisnuti i pustiti levi taster miša bez pomeranja strelice, odnosno ruke sa prstom.
To se zove "klik" u kompjuterskom žargonu.
Time si aktivirala "link" do posta na koji se odnosi komentar. Slova na ekranu će se promeniti i na novoj strani je taj post na vrhu ekrana. Tako ćeš videti na koji post sam odgovorio.
Možeš da "klikneš" i na ovaj link ako ti nije jasno šta sam napisao: http://www.peticije24.com/forum/44745#11.

Nemam ideju zašto moj post zoveš "prepirkom". Ja sam samo odgovorio osobi koja se žali da joj svi brišu "postove" ili kako ona to zove "komentare". Naravno da se brišu kad nisu elementarno pravopisno pismeni. A ako Vi Ana čitate ove redove, a niste pročitali sam početak ovih redova, onda ne čitate dovoljno pažljivo.


Gost

#80

2013-08-11 23:15

Komora prosvetnih radnika je dobra, preko komore radnici mogu da komuniciraju.
Ovo malo rublike nemože da prihvati sve pozitivnosti koje bi komora imala za prosvetu.
optimista

#81 Nada

2013-08-13 11:28

Ovo nam je jedina nada da se nesto moze pomeriti u ime boljitka...Pratim rad ovih vrednih kolega i na FB, ali nekako sve odlažem potpisivanje, evo sada potpisah sa verom da nam ima spasa.
Neko iz mase

#82 Neko iz mase

2013-08-13 11:43

Jel' ste vi svi toliko naivni pa verujete da ce neka tamo komora koju ce ciniti ljudi koje su okupili licni interesi da ucini nesto bolje za prosvetare? Sto ih ne pitate ko ih finansira, koje ideje imaju zaista, nego se pecate ko da nemate zavrsene fakultete. Zato i prolazite tako lose svuda jer vi ne razmisljate svojim glavama nego se nosite masom. Treba vam jos jedan kontrolor koji ce da vam odredjuje koje cete seminare pohadjati, a ujedno ce te iste seminare drzati osnivaci komore, i proveravati koliko ste bodova skupili tokom skolske godine, koji ce da barataju vasim licencama, kojima cete da placate jos i clanarinu. Na sve to, naci ce se tamo mesta i za one iz ministarstva i raznih zavoda jer treba i oni da se uhlebe i zadovolje kako bi bili ispunjeni zajednicki interesi. Samo vi podrzavajte nesto sto ce vam ici direktno na stetu i pustite da drugi razmisljaju umesto vas, a onda cete po obicaju samo da kukate dok ce drugi da trljaju ruke. Znam da ovaj komentar nece biti objavljen.

Gost

#83

2013-08-13 12:15

Sve je vec receno...

NE korupciji u prosveti

#84 Re: Neko iz mase

2013-08-14 21:00

#82: Neko iz mase - Neko iz mase 

 

Неко из масе је кукавица која је негде тренутно добро ухлебљена, у неком синдикату или стручном друштву, то је сигурно тај неко из масе. Тај "неко из масе" се уплашио да ће Комора раскринкати досадашње муљаже са семинарима и не дај Боже те исте семинаре почеће држати и обични смртници а не само они миљеници одређених кругова. "Неко из масе" изгледа има разлога за панику и то отворено и показује. Касно је за "некога из масе", дошло је време да маса узме судбину у своје руке и да растера ухрањене појединце који би да јашу ту јадну масу . Е па доста је било, идемо да се удружимо и да помогнемо коначно сами себи, а не "некима" који нам годинама сисају крв!

Gost

#85

2013-08-15 09:59

*****

Gost

#86

2013-08-23 11:51

Prosvetnim radnicima je Komora i te kako potrebna jer to diktira obim, odgovornost, obaveze, jednom re;ju priroda poziva prosvetnog radnika.
Slađa

#87 Slađana Petković Kostandinović

2013-08-23 12:00

Ako treba da postoji neka KOMORA, onda je to Komora PROSVETNIH RADNIKA, koji se najviše zalažu za obrazovanost našeg drušzva!

Gost

#88

2013-08-26 20:22

Vratiti prosvetnim radnicima ugled i poziciju u društvu i sistemu koju su nekada imali.Bez dobrog i kvalitetnog školstva, nema dobrog društva ni napretka.
A....
Gost

#89

2014-02-13 07:58

Cemu Zakon o školstvu ako ne donosi napredak? Ni deci ni profesorima. Djaci su sve manje motivisani a broj predmeta u školi sve veci. Da li neko razmislja kako učenik kada dodje iz škole posle 7 časova, a to je svaki dan moze, jer mora da za sutra spremi opet 7 časova. Neka je i 3 ako su dvočasi pa je mnogo. I zato se gubi motivacija, loš uspeh nekoga ko stalno juri a ne uspeva, dovodi do gubljenja ambicija JER JE REZULTAT UVEK SLAB. Da li je potrebno samo protrčati kroz gradivo? Da li zbog toga roditelji plaćaju privatne casove , pa kad se sabere na kraju godine mogli su da upišu dete i u privatnu školu? Da li se neko pita čemu sve to?

Zbog čega su rezultati nase dece prilikom testiranja u svetu uvek na nekom poslednjem mestu kad vec toliko predmeta imamo po školama a rezultata nema?

Da li je to neko pokušao da reši u nasem Ministarstvu, društvu?
A po pitanju zaštite profesora od nasilja ozbiljno mislim je Orka vise zaštitila svoje ljubimce nego što smo mi bilo čime.
Tako da bi Prosvetna Komora Srbije imala na čemu da radi- po mom mišljenju.
Ovo je samo malo zagrebano a toga ima...

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-13 14:48


MAX

#91 Re:

2014-02-21 21:49

#16: Lasica -

Pa naravno da je to cilj, da fabrikujemo "školujemo" gomilu nesposobnih da imaju sopstveno mišljenje kako ne bi postavljali nezgodna pitanja i kako bi gutali sve što im se servira kroz medije. Radim u nastavi i zaključci koje ste izneli su logični za svakoga  ko i malo(ne puno) razmišlja. A sledi pitanje čemu sve to? Dovoljno je da pogledate kakav je sistem u nazovi najvećoj demokratiji na svetu pa će biti jasno odakle potiču ideje, čije to šablone kopiramo i ko nas to pritiska da primenjujemo njihova rešenja. Neka svako od gospode koja sede u ministarstvu prosvete pogleda svoj proces školovanja pa ako je bio pogrešan, kako to da su sada u stanju da obavljaju dužnosti i poslove od najvišeg interesa za jednu državu. Ne smatram da je sve idealno niti da ne trebaju promene ali realne, prilagodjene našim mogućnostima i potrebama,dobro procenjene i odmerene a ne kopije tudjih rešenja koja se i pored najbolje volje ne mogu primeniti u našim sredinama.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-21 23:19



Gost

#93

2014-12-27 07:57

Sasvim sam sigurna da je potrebna i druga vrsta"pritiska" na MPRS osim sindikalne koja očigledno daje veoma slabe rezultate. Osim toga , mislim da je i delatnost Prosvetne komore šira u odnosu na Sindikate.
I naravno, pusta želja da svi budemo ujedinjeni.


Gost

#94

2015-02-09 22:28

PODRŽAVAM IDEJU, NE BEZUSLOVNO...ZAVISI OD PRATEĆE PAPIROLOGIJE