Peticija za uklanjanje "promo panela" sa kikindskog trga

Iskreno

#51 Re:

2015-05-24 14:37

#50: -  

 Dragi covece (zeno), ti moras da shvatis da si jedina osoba koja bezuspesno pokusava da promeni misljenje skoro cele Kikinde (za razliku od nekolicine vas koji ste od ovih panela imali materijalnu korist). Dakle, svrha odvratnih panela je iskljucivo novac koji je neko uzeo i dao sebi za pravo da naruzi najlepsi deo Kikinde. Uvek postoji kap koja prelije casu, a u ovom slucaju to je ruglo koje ste zasrafili na sred kikindskog trga!!! Hoces da kazes da ste, da bi nas obavestili o tome kako cete ulepsati neke delove grada, naruzili ono najlepse sto imamo? Kontradiktorno i besmisleno! Koga mazete vise? Potcenjujete Kikindjane, ili precenjujete sebe? Nego, lepo nam objasnite ko je postavio panele, na ciju inicijativu, ko je autor ideje, ko je kome sta platio???? Zasto se o tome cuti????? Pogledaj samo koliko ljudi je ogorceno gluposcu koju ste napravili... Mozda bi bilo bolje da ih sami sklonite, pre nego sto se preduzmu svi moguci koraci ka istom.... A, onda ce verovatno biti i krivicne odgovornosti!


Gost

#52

2015-05-24 15:39

Ne idem cesto na trg, ali danas sam prosao tuda. Ruglo i amaterizam u sred centra, gde su nam poznate sove. Gradjani su vec poceli da okrecu reflektore koji su na dohvat ruke, kablove su izvukli sa obliznjih kandalabera da se njisu na vetru naravno bez zastitnog rebrastog creva. Samim tim su i narusli izgled obliznje rasvete. Sta reci a ne zaplakati :(


Gost

#53

2015-05-24 17:56

1981.-ve/82.-ge su ondašnji gradski oci uništili predivan park u centru Kikinde, a evo ovi današnji nastavljaju sa neverovatno nemaštovitim i rogobatnim potezima... pa kad već stavljate panele, postavite ih negde sa strane, da ne smetaju prolaznicima, šetačima i DECI!!!

Gost

#54

2015-05-24 19:42

Zato što definitivno narušava izgled trga,smanjuje i onako već mali prostor za slobodno kretanje i igranje dece,i totalno mu nevidim funkciju u našem gradu
Pegica

#55

2015-05-24 21:55

 Užas i ruglo! Meni stvarno nije jasno ko je mogao takvu glupost da smisli. 


Gost

#56

2015-05-24 23:16

Zato sto je ruglo za nas centar i neznam koji bolesni mozak je to postavio.

Gost

#57

2015-05-24 23:57

Zato sto se slazem sa vama...Trg sluzi za odmor,setnju,uzivanje...Sta sve ljudi nece uraditi za pare...Gadovi.

Gost

#58

2015-05-25 06:32

Prihvatljivo bi bilo da je postavljena predstava na dan ili dva a da tako lep trg ima limene grozote nema smisla....ne uklapa se ni materijalom ni dizajnom u starinski trg,koji ima lepo osvetljenje , 2 crkve, lepu fontanu,ocuvan muzej,cak i cigle na podu,svi detalji trga su prelepi i divno dekorisani i cvetno dekorisani delovi i odabrani spomenici,a taj lim ne bih ni na salas stavila... trg ima stubove i panoe predvidjene za obavestenja i sl. i po potrebi moze se postaviti nesto tog tipa kao taj lim-vrlo kratko i privremeno-to mi je ok,ali trajno je uzas...(pretpostavljam da ce tamo ''neke nebitne persone'' imati korist od tih limova,a takodje pretpostavljam da su ''usko povezani'' sa odobravanjem te limene postavke) . Rodjena sam i odrasla u Kikindi i jezim se od prizora tog na trgu i SVI moji prijatelji dele to misljenje,a ubedicu ih sve koje ih mrzi da potpisu ovu peticiju,da ih ne mrzi vec da izraze neslaganje...


Gost

#59

2015-05-25 13:21

Naš grad je poznat po lepoti svog trga. I panoi boljeg izgleda bi ga naružili.

Gost

#60

2015-05-25 13:58

Ono najlepše što naša Kikinda ima je trg koji sad hoće da unakaze.

Gost

#61

2015-05-25 18:05

Mislim da panoi nisu postavljeni na dobro mesto. Kvare sirinu i lepotu trga.
protiv njih nemam nista ali da su postavljeni negde sastrane.

Gost

#62 kikinda je najlepši grad

2015-05-26 09:35

Sramota za tako lep grad ruglo da veceg nema šetaš trgom i gledas u limove umesto lepih cvetnih žardinjera fuj za tog koje i smestio to govno na sred trga.


Gost

#63

2015-05-26 17:43

Ništa neočekivano. Ljudima koji su ovo postavili jedino vandalizam i kriminal idu od ruke.

Gost

#64

2015-05-26 19:22

Problem se ne rešava reklamnim panoima nego obrazovanjem i radom. Poruke ispisane na plastici su suprotnost same sebi.
Iz tih razloga podržavam ovu peticijuu osnovi, naravno da ne spominjem ružan i skraćen vidik, prepreke za decu, materijalni troškovi i niz drugih razloga.

Gost

#65

2015-05-26 21:17

To što je neko nekad lepo uradio I napravio,sad su koje kakvi došli da unakaze I pokvare,!!!
AKCIJA!

#66

2015-05-27 07:24

Doticni gospodin, koji je odgovoran za promo panele, je zabranio da se postavi cvece na trgu oko svetiljki koje je ukrasavalo trg... Sta je sledece... Od lepog trga, ostace nam beton i lim. I to cemo da precutimo, kao da se nista nije desilo???


Gost

#67

2015-05-27 14:14

Zato sto nisam odrastla na Teletubbies-ima kao lokalni "javni ljudi" i politicari. Vidimo se uskoro na najlepsem trgu u Srbiji!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2015-05-28 17:57



Gost

#69

2015-05-29 07:25

Ne želim da Kikindski lep trg izgleda ružno sa limenim panelima koji zaklanjaju pogled i smanjuju prostor deci za igranje...

Gost

#70

2015-05-31 09:38

SMATRAM DA RUŽI GRAD I OPASNO JE PO SLEPO I SLABOVIDE KOJI PROLAZE TRGOM

Gost

#71

2015-05-31 17:39

Jos kad su moja deca bila mala (a ima tome 30 godina) smatrala sam da nas trg ne zivi i to iz razloga sto nema decije igraliste. Secam se da se moj sin pentrao po jelkama i uvek bio umazan od smole, a mladi roditelje zele da budu na trgu, u kaficu i odatle bace pogled na svoju decu, a ne da idu iza kojekakvih coskova da bi se deca igrala. Mogli su umesto tih ruznih tabli postaviti kojekakve spravice za decu od drveta, tako ne bi narusili prirodu kao sa limom, a kako to izgleda u svetu, valjda znaju sta je internet, ne treba nista da izmusljaju, samo da kopiraju pametne ideje, a ne da zastupaju svoje glupe. Ja sam pre 34 godine dosla iz jednog velikog evropskog grada gde sam provela 10 godina i podizala decu, tamo su bile na svakom koraku sprave za decu, penjalice, klackalice, ljuljaske i sve u strogom centru grada, pesackoj zoni, a sve uklopljeno u arhitekturu i prirodu. Znaci moze se, samo kad se malo mucne glavo. Ovo je moj motiv za potpis, jer sada imam 5 unucadi, a nista se nije promenilo, kad su na trgu ili beze, ili se penju po klupama, a sada i sudaraju sa limenim tablama.A o estetici da ne govorimo, kao i o onim limenim piramidama i korpama koje prazne vise na kandelabrima, prosle godine je bar bilo cveca, tako ce biti i sa tablama, pitanje je dana kad ce i to postati smece na trgu.
ft ft ft ft ft

#72 Re:

2015-06-03 23:14

#10: kikindjanin -  

 samo lomi kolega :D


Gost

#73

2015-06-04 12:18

Ružno izgleda i kompletno ne funkcionalno... Samo smeta, a ničemu ne služi...

Gost

#74

2015-06-04 15:46

Postoje i druge lokacije na trgu gde su mogli da postave Panele Mozda ispred zgrade Optine pa da non stop gledaju u njih i dive se svojoj gluposti koja je JEDINO VECNA





Gost

#75

2015-06-04 19:01

Kikindjanka sam i vec duze vreme ne zivim u Kikindi. Kada sam videla fotografiju, nisam mogla da poverujem svojim ocima. Leto provodim u Kikindi i ne mogu da verujem da cu da se provlacim oko tih uzasnih limova. Nemojte odustajati od ove akcije. Iskreno se nadam da cu krajem juna kada dodjem prosetati onim starim kikindskim trgom. Trg je nas simbol grada onakav kakvog ga svi pamtimo i volimo,a tu nema mesta za limove.