Zakon o doniranju viškova hrane

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Zakon o doniranju viškova hrane


Gost

#1

2015-07-05 06:26

Nemogu da zamislim, da neko gladuje a toliko hrane se baca.

Gost

#2

2015-07-08 01:58

Best of luck, dear friend! You have my full support!

Gost

#3

2015-07-09 16:14

zato što su svi zaslužili da budu siti, boli me što nije tako

Anonymous

#4

2015-07-26 08:29

Stariji bračni par pronađen je u stanu na Vračaru, tek kada su komšije prijavile nepodnošljiv smrad. Oboje su umrli od gladi. Mlada žena, majka, skočila je sa petog sprata. Nekoliko meseci ona i sin živeli su bez ikakvih materijalnih primanja i gladovali. Poznatom glumcu isključena je struja u stanu. Izbeglice sa bliskog istoka spavaju u parku. Da li imaju šta da jedu? Čime hrane decu?
Koliko još ovakvih primera znate? Koliko ljudi živi od milostinje i nema ni jedan obrok u toku dana? Svako od nas može da se nađe u toj situaciji. Ne zna se koja iznenađenja donosi život. Stari i usamljeni sa socijalnim primanjima i penzijama od 8.000 dinara sigurno ne mogu da priušte sebi ni veknu hleba dnevno.
Pomozimo im!
Mi još uvek imamo ručak, svakoga dana. Potrudimo se da ga i drugi pojedu. Potpišite peticiju da se uvede Zakon o doniranju viškova hrane narodnim kuhinjama.
Dragana Zrnzević
Autor peticije

#5 Re:

2015-07-26 08:35

#1: -  

 Sve više je gladnih. Nismo ni svesni koliko. Treba im pomoći. Umiranje od gladi je nedopustivo u 21. veku. Supermarketi i veliki trgovisnki lanci hranu kojoj uskoro ističe rok, vraćaju dobavljačima ili proizvođačima na prepakivanje ili reciklažu. Ko zna šta mi jedemo? 

Zar ne bi bilo humanije da se viškovi hrane dostave narodnim kuhinjama i odmah upotrebe?

Dragana Zrnzević
Autor peticije

#6 Re:

2015-07-26 08:37

#3: -  

 Ne znam šta Vas boli. Stoga ne mogu da Vam pomognem. Žao mi je zbog Vas.

 


Gost

#7

2016-08-05 13:00

Sjajna ideja da se viskovi hrane iskoriste na najbolji nacin i ujedno pomogne onima kojima je to najpotrebnije.

Gost

#8

2016-08-05 14:04

Zbog svega sto ste naveli...kada bi ljudi donirali hranu koju bacaju beskucnicima i napustenim zivotinjama..ne bi bilo gladnih..to je.samo ljudska lenjost i nemar