SRBIJA PROTIV RIJALITI PROGRAMA (re-aktivirana peticija)

SRBIJA PROTIV RIJALITI PROGRAMA (re-aktivirana peticija) / Saopštenja / Pregledanost ! / Komentari

Cvijo

#76 Re:

2015-09-01 20:42

#14: Glas razuma -  

 Cini mi se 10% ukupnog stanovnistva. Onda se po hitnom postupku razmatra u skupstini.


Gost

#77

2015-09-01 21:10

Bravo, Marko!

Gost

#78

2015-09-01 23:17

Puno je bolesne dece i gladnih ljudi u Srbiji a oni se baškare,svadjaju i šta sve ne rade.Ovo je ruglo tačnije dno dna.
stevan

#79

2015-09-02 06:36

Zelim samo da dodam ja sam potpisao peticiju ali bih zamolio sve potpisnike peticija da urade sledece sto sam i ja uradio u svom domu imamo daljinski upravljac i nedozvolimo da se stisne dugme gde su farma,parovi,maldivi vb .Stisnimo kanal Diskoveri Histori Animal planet Sport klub itdpozdrav svim potpisnicima Stevan

Largus

#80

2015-09-02 07:01

Dali  neko  ima  snage  da  zaustavi  ovo  cudo  sto  nas je  snaslo,  da  zabrani  svaki    oblik  "rijaliti"  emisija. Neshvatljivo  je  da   niko  od  nadleznih  ne  reaguje   na  ovakve  nemoralne    emisije  koje  se  emituju  na   nekoliko  TV  kanala......

Tuga,  (  golema  truga).............

Maja

#81 Re: Re:

2015-09-02 07:16

#5: Lea (već potpisala) - Re:  

 Oduzmu 30 sekundi vremena. Pa ne skodi probati.


Gost

#82

2015-09-02 08:01

Ministar kulture,znate to je onaj sa frizurom kao da ga tresnuo visoki napon.On je bio fin čovek dok ga ovi nisu ubacili u mašinu sa lovom. On bi mogao to da reši ,ali mu se ne isplati.
Dobri vojnik Švejk

#83 Reality my ass...

2015-09-02 08:22

TV stanice su komercijalne i žive od reklama koje emituju. Cena sekunda za reklame zavisi od gledanosti emisija. Gledanost raste zbog svakodnevnog izveštavanja medija o događajima na Farmi VB iitd..ko je ušao, ko je izašao, šta je ko rekao ili uradio.. Zato treba udariti na gledanost, pa kad ona padne, same TV će ukinuti ove emisije. Kako? 1) Svako od nas potpisnika treba da usvoji misiju da od gledanja odvikne što veći broj onih koji gledaju. Porodica se podrazumeva. Nametnite svoj stav onima koji ga inače cene, u suprotnom recite im da u vašem životu više nema mesta za njih. Ako prestanu da gledaju, super. Ako ne prestanu, oslobodili ste se mediokriteta i budala i ako ništa drugo smanjili broj ljudi koji bi mogli sutra da vam traže pare na zajam ili neku drugu uslugu.

Dobri vojnik Švejk

#84 Reality my ass...

2015-09-02 08:39

2) Treba zahtevati od štampanih i on-line medija da se uzdrže od promovisanja svakodnevnim napisima.  Kurir koji je doneo  vest o ovoj peticiji, ima svaki dan gomilu članaka. Ovo će biti najteže jer napisima o reality-ma hrane i podižu svoj rejting. Ako se ne može zabraniti emitovanje i pisanje medija o ovim programima, onda za svako emitovannje i članak treba uvesti poseban namenski porez kojima bi se finansirali projekti koji jesu kultura. Sve se to može, samo treba zatražiti iizboriti se.

Dobri vojnik Švejk

#85 Reality my ass...

2015-09-02 08:40

3) Uključiti Ministarstvo kulture (Tasovac) i RRA , jer vidimo po komentaru bivše novinarke koja živi u Francuskoj da su tamo ovakvi programi zabranjeni pre 5 godina.

lol

#86 Re: Reality my ass...

2015-09-02 10:29

#84: Dobri vojnik Švejk - Reality my ass...

Mislim da bas to sto dave clancima o Farmi tera ljude da potpisuju. Peticija je krenula u pravo vreme, samo da se ovo istera do kraja.

lol

#87 Re: Reality my ass...

2015-09-02 10:37

#85: Dobri vojnik Švejk - Reality my ass... 

 Da tacno, u Fr to vise ne postoji. Pomocicu sve sto mogu. Povremeno preporucite prijateljima preko drustvenih mreza da podrze akciju. Neki su jos na odmoru, neki se nisu ukljucivali. Cekamo 100.000. Pisati posle i NUNS-u, UNS-u. Najbolje da kao ovde ti sadrzaji budu potpuno proterani sa TV, ali postoji i druga solucija, da se emituje na posebnim kanalima koji se posebno placaju, pa ko voli neka plati, a ne da truju i dave citavu naciju.


Gost

#88

2015-09-02 10:43

Bolje da nema nista na televiziji nego ono dno dna! Ako vec nase televizije nemaju para za nesto pametno, a imaju kintu jos kako, onda neka bar kupe neki program od stranih televizija. Kada sam bio mali toliko sam toga naucio iz skolskog programa da to znanje jos uvek koristim a imam skoro 40 godina.
Nadam se da cemo nesto uspeti sa ovom peticijom, ali je Tv lobi prilicno jak. Pozdrav svima!

Gost

#89

2015-09-02 13:23

Kako je uopšte ovaj sajt povezan sa bilo kim/čim ko/šta može da doprinese gašenju pomenutih rijalitija ako se skupi određen broj potpisa? Daj Bože da može nešto uradi, ali ipak mislim da je ovo jedna obična farsa, ili neki testni model ispitivanja javnog mnenja zemlje Srbije i regiona, na koji smo svi nasjeli.
Samo Zelim Bolji TV

#90 Re:

2015-09-02 14:16

#3: -  

 Pa dobro, ako ces njemu da kazes, da i ja tebi kazem nesto. Dok sam ja bila u skoli, ucili smo veznike. I u mioje vrijeme su se rastavni veznici (a, ali, vec, nego, dok) pisali odvajajuci se zarezom, a ti si na dva mjesta napisao bez. Nemam nikakve veze sa organizacijom, ali kad vec hoces da prozivas nekoga ko nam zeli dobro. Eno ti je Vendi, ona je prilicno "pismena" pa joj to ne smeta da bude "dno dna". 

Dimitrije

#91

2015-09-02 15:41

Ok, pošto Marko neće da se bakće sa ovim, absolutno podržavam njegovo pravo, šta dalje? Doćićemo i do 100.000 potpisa sigurno ali nekako ne vidim da rast od jednog glasa u sekundi (od prilike) ima neki odjek osim eventulano u Kuriru....

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2015-09-04 16:16



Gost

#93

2015-09-04 18:18

Molim vas da se jave pravnici, ljudi od struke i da prouce ovo sto je Marko zamolio. Zakon se u ovoj zemlji krsi na sve strane, pa se krsi i u emitovanju ovakvih gadarija i nedostojanstvenih emisija i to na svim glavnim Televizijama, a lokalne ce privatizovati, drugim recima doci ce u ruke koji se u TV ne razumeju i opet ce i tu biti sve PINK, B.B> Parovi i ostale besmislice. dobrim argumentima se mogu uhvatitit u makaze, ali to moraju STRUCNJACI !!!
Nadimak

#94 Re: Re:

2015-09-06 11:16

#69: Sneguljica - Re:  

 

Meni je poprilicno izvodljivo, nisam ukljucio televizor vec vise od 10 godina, ne znam ni da li radi...

Uopste ne znam sta su parovi i maldivi, cuo sam samo za velikog brata...

Razlozi zasto ne gledam TV sezu mnogo dublje od "rijalitija", sve sto se desava na TV-u svake sekunde ima samo za cilj da podigne rejting i uveca cenu reklame, da u uglu ekrana stoji logo nekog sponzora dok vi gledate seriju, da vam udje u podsvest, i sve te serije postoje i emituju se samo da bi ljudi koji imaju par grama mozga pa prebacuju kanal kad vide reklame - bili primorani da ipak vide reklamu, reklama je danas najunosniji biznis, najzastupljeniji poslovi u srbiji su "komercijalista", "promoter", nista ne mozes da zaradis vise ako radis nesto konkretno i korisno, najunosniji biznis je sada "kako prodati ljudima nesto sto im ne treba"

 

A moram vam reci i jos jednu tuznu istinu, tice se ove ovde peticije na internetu... Internet je takodje jedan od nacina da se kontrolise ili kanalise nezadovoljstvo ljudi. Odnosno vi potpisujete ovu peticiju, i vi sad mislite da radite nesto pametno ovde, a ustvari to je jedan od osnovih principa kontrole nad masom, pustiti ih da napisu besan status na fejsbuku "pink ovo, mitrovic ono, vucic nije normalan, politicari su g**na" i onda ljudi vide da imaju dosta istomisljenika na socijalnim mrezama, osete se brojnije, pametnije, sposobnije, potpisu internet peticiju sa 70 hiljada istomisljenika, i svih tih 70 hiljada ljudi dobija lazni privid da su nesto uradili, ti ljudi su obmanuti, peticija ne moze i nece nista promeniti, pravno, zakonski, ovo dopisivanje na internetu i ostavljanje licnih podataka nema nikakvu pravnu tezinu, niko iz vlasti niti iz medijskih kuca nije duzan da se obazire na to, cak ni da prokomentarise.

 

I jos jednom, ako zelite da ih ostetite, ugasite TV.

70 hiljada ljudi koji ne gledaju TV su ozbiljan problem kako za medijske tajkune kojima opada rejting i profit, tako i za vlast koja vise nema nikakvu kontrolu nad tim ljudima, ergo ne moze da im ispire mozak i da im podsvesno ubacuje poruke u glavu "Beograd na vodi, Beograd na vodi, Beograd na vodi", i koliko god da ste vi protiv tog beograda na vodi, i koliko god vam suludo zvucalo, sve sto vam se ponovi dovoljno puta ima samo za cilj da vas navikne na ideju da ce se tako nesto desiti, da prihvatite sve to kao nesto normalno, isto kao sto vas bombarduju golim Stanijama, Sorajama, Sandrama Afrikama i Macama Diskrecijama, i onda vi tako izbombardovani prihvatite skidanje na televiziji kao nesto sasvim normalno i vec pocinje da gubi svaki smisao svaka pobuna protiv toga, jer su i svi oko vas vec prihvatili kao normalno i golotinju, i beograd na vodi, i RTV pretplatu, i tender za zoniranje buke u gradu, i privatnu firmu koja naplacuje javni prevoz, i javnu komunalnu policiju koja radi za profit te privatne firme, i Vucica koji ne moze da prestane da hvali sebe koliko je predobar i prepametan, i koji prebacuje deci sto su isla na more, ljudima koji rade 8 sati prebacuje da ne rade nista, dok on koji ne radi nista navodno radi 24 sata. I sve vam to postane nekako normalnije kad slusate iznova i iznova i kao papagaji naucite te reci. Cak se osetite krivim, prebacivanje krivice je jos jedan metod kontrole nezadovoljnih, na kraju kazete "pa jeste, ja nista ne radim, u pravu je covek", a zapravo nemas ni sta da radis jer je ovo malo radnih mesta u javnom sektoru sto je ostalo rezervisano za porodicu, prijatelje, komsije i clanove stranke.

 

Niko se nije zapitao, cekaj, ako placamo pretplatu za javni servis, mi gradjani placamo javnu televiziju da ne bismo na njoj gledali reklame? Zasto onda i dalje ima reklama? Ja stvarno ne gledam TV ali znam da ima reklama, jednostavno, zar mislite da ce se neko odreci dodatnog profita samo zato sto je uspeo da izdejstvuje "pretplatu"? Zasto bi? Ko ga sprecava? Peticija na internetu? Ako peticija uzme maha, Mitrovic ce dati izjavu za medije u kojoj ce indirektno da vas okarakterise nenormalnima, i da nastavi da radi svoj posao.

 

A nije Mitrovic kriv, Mitrovic je najmanji problem, krivi su ljudi koje zanimaju gole starlete, krivi su ljudi koji su hipnotisani medijima i uopste nemaju svoj zivot, pa gledaju kobajagi neku dramu: ona ga voli, a on nju ostavio, pa sad gledaju dal ce ovi da se uzmu... Da su ljudi pametniji, ambiciozniji, da ih uopste ne interesuju ti parovi i maldivi, da ih umesto toga interesuje molekularna fizika i kvantna mehanika, Mitrovic bi verovatno na pinku emitovao dokumentarce iz polja fizike pa bi se opet trudio da ima najgledaniju TV i da obrce najvise novca. Mitrovic je poslednja osoba koja je kriva sto ljude interesuje farma i ne znam sta sve. I osim sto zakonski ne mozete nista da uradite internet peticijom, takodje jos manje mozete sve te ljude kojima se gleda farma da promenite i da ih preporodite. Isto kao sto ne mozete pusacu objasniti da su cigarete stetne, da ne postoji nista korisno u njima, moze sad vlada da izglasa zabranu prodaje i proizvodnje i uvoza cigareta u celoj zemlji, ljudi bi i dalje pusili, gajili bi duvan ilegalno, prodavali na crno, pisali bi istu ovakvu internet peticiju protiv vlasti i zahtevali svoje cigare da mogu do kraja da uniste svoj organizam i ovu planetu tim smecem. Ne mozete se boriti protiv gluposti. Sta god uradili, njih ce uvek biti vise. U prirodi im je da sire svoje lose gene, imaju taj nagon, koji pametniji ljudi nemaju, pominjao je neko ovde film "idiocracy", sve je tu sjajno objasnjeno, iako je parodija, ta parodija je odavno postala nasa stvarnost.

 

Jednom je Lane Gutovic rekao u nekom intervjuu "u prirodi pametnog coveka je da potcenjuje sebe i da se sklanja, a u prirodi budale je da se gura svuda i mesa u sve", ne znam tacno kako je rekao, ali sve je rekao u jednoj recenici, postoji intervju na youtubu negde. Zato ce na vlasti uvek biti budale, dok ce prepametni ljudi misliti da nisu kompetentni za to, sklonice se u neki svoj svet, baviti se muzikom, slikanjem, nekom naukom, bice uvek neprihvaceni u ovom svetu "rijalitija", a meni recimo ni parlamentarni izbori nisu nista manje zlo od rijalitija, jedina razlika je sto su politicari obuceni, ali sve je isto, sve ce da urade za rejting, iskacu vam iz frizidera, trose novac iz drzavnog budzeta - vas novac kojim placate poreze, PDV i sve ostalo, na svoju reklamnu kampanju.


Gost

#95

2015-09-08 10:48

napravite peticiju za promenu zakona o rijalitiju

Gost

#96

2015-10-22 21:57

Hajde masovno da organizujemo potpisivanje peticije uzivo. Ako niko drugi ne zeli to da radi u Uzicu ja cu pokrenuti. Vec imam ideju za projekat. Neka mi se Uzicani jave u komentu ispod.

MAČIĆ

#97 Re:

2016-01-11 00:08

#3: -  

 MOSLIM DA VI OD DRVEĆA NE VIDITE ŠUMU. PRAVILNO PISANJE NEĆE RŠITI PROBLEM, A VRLO DOBRO SMO RAZUMELI ŠIA JE PISAC HTEO DA KAŽE, A REKAO JE NEŠTO SNISLENO. DOK VAŠA PRIMEDBA U OVOM SLUČAJU NIŠTA NE POMAŽE I UKAZUJE DA SE NE BAVITE PRAVIM PROBLEMOM. I JA SAD TRAĆIM VREME NA VAŠE "PAMETNE" PRIMEDBE, UMESTO DA POZOVEM ONE KOJI SU U MOGUĆNOSTI DA POMOGNU, TO I URADE, JA NE MOGU. ZBOG GODINA I BOLESTI. INAČE BI RADO SAKUPLJALA POTPISE OD VRATA DO VRATA. MOLIM MLADE LJUDE DA SE ŠTO VIŠE UKLJUČE, JA MOGU SAMO DA PRUŽIM LOGISTUČKU PODRŠKU, PA POTPOŠEM AKO MI POKICAJU NA VRATA I DA APELIJEM NA SVOJE PRIJATELJE I KOMŠIJE DA URADE ISTO.


Gost

#98 MILICA

2017-02-17 07:34

jA TE RIJALITIJE NI GLEDAM NITI ME TA VRSTA BESPOSLICA ZANIMA- ZALUDNO TROSE LJUDI VREME OD CEGA NEMAJU NIKAKVU KORIST.TRAZIM DA SE SVI UKINU I DA SE NARODU PREDOCE OZBILJNIJI POSLOVI OD CEGA CE DA ZIVE ,A NE OVO.

 

 

Gane

#99

2017-02-17 08:47

Vi zaista mislite da su farma, parovi i td najgori deo TV programa. Pa gledate li vi Dnevnike RTS PINK HAPPY itd?

Ruth

#100 Ruth

2019-10-16 03:14

Ja sam Vera Lopez po imenu, živim u Kaliforniji u Sjedinjenim Američkim Državama, koja sam bila žrtva prevare na tolikim lažnim zajmodavcima putem interneta između februara prošle do januara ove godine, ali toliko se zahvaljujem svom stvaraocu da se konačno nasmiješio mene, usmjeravajući me prema ovom novom zajmodavcu koji mi je stavio osmijeh na lice ove godine 2019. i nije me prevario, a takođe i što me nije prevario ili lagao, ali me je, međutim, ovaj zajmodavac čije je ime gospođa Valeria Ali dao 2% zajma. iznos je 560.000 američkih dolara nakon što se složim s njihovim uvjetima i odredbama, a jedna značajna stvar koju volim kod ove tvrtke je da su i oni brzi i relabilni, tako da moji borci i sestre možete direktno kontaktirati kompaniju putem tamošnje tvrtke. E-mail:  valleriaali67(at)gmail.com