Петиција против првог корака укидања библиотека у основним школама


Gost

#76

2015-09-05 08:04

Zato sto se Srbija vec davi u mulju nekulture i zato sto se malo cini da se deci omili knjiga i citanje, koje je temelj svakog znanja. Zar se praviti lud dok neko pokusava da i deciju glavu gurne pod taj mulj? Ne mogu da zamislim da je nekome palo na pamet da knjige i citanje protera iz skola, koje su OBAVEZNE da ljubav prema knjizi, znanju i humanistickim idelaima podrzavaju i usadjuju u mlade ljude. Ne mogu da shvatim da se o ovome cuti!!!

Gost

#77

2015-09-05 09:48

Ovo sto se radi je sramota za drustvo koje nema sluha za ogroman problem u kome se nalazimo i ne priznaje da je vaspitno-obrazovni sistem stub jednog normalnog uređenja u državi. Mi nismo država, ovo je javašluk. Šta će nam škole i biblioteke ?! SRAMOTA! VREDJANJE DOSTOJANSTVA I INTELIGENCIJE koju oni nemaju! SRA MO TA !

Gost

#78

2015-09-05 12:13

Nije ni čudo što ministar prosvete zatvara biblioteke i medijateke u Srbiji. Šta će to Osnovnim školama Srbije u 21. veku..Verovatno je neko neupućenom ministru rekao da mora da smanji broj u prosveti..Kako trenutni (u nizu gori od goreg) ministar prosvete Srbije radi za potrebe MMF-a i nalogodavca šefa partije, odnsono Vlade i oni su mu mnogo važniji od resora na čijem je čelu, od njega se drugo i ne može očekivati..Još verovatnije je da dobio savete od (možemo samo zamilsiti njihov broj) svojih savetnika i to pogrešne. Savetnici su predpostavljam poslednji put ušli u osnovnu školu kada su bili njeni maturanti, te i ne znaju ili su zaboravili šta i koje sve poslove obavljaju bibliotekari i medijatekari. Da su samo malo bolje razmislili, mogli su spojiti male škole većim i tako ukinuli direktorska mesta i mesta poslovnih sekretara, odnosno pravnika..Direktori sebi čuvaju mesta i vratili bi se odakle su i potekli, u učionicu. Pravnik može naći lakše posao bilo gde, dok ga prosvetni radnik, koji je do juče radio u biblioteci i preko noći ga izbrisali, ne može..

Gost

#79

2015-09-05 13:45

PROTIV SAM UKIDANJA BIBLIOTEKA .... NE sme se ukinuti deci pravo na igru , ucenje , citanje , obrazovanje , slobodu !!! NE dozvoljam VAM to covek , kao roditelj, prosvetni radnik a ni kao umetnik ... SPREMAN SAM DA TO BRANIM SVIM SREDSTVIMA !

Gost

#80

2015-09-05 15:57

Zato što je to atak na vaspitanje naše dece i naše budućnosti.

Gost

#81

2015-09-05 16:06

Svaka skola koja izgubi bibliotekara iz svog imena moze slobodno da izbrise i rec "skola". I na svakog otpustenog skolskog bibliotekara ova drzava moze za par godina da zaposli po 10 specijalaca za maloletnu delikvenciju. Knjiga je zakon! Svako dete ima pravo da u skoli ima biblioteku koja radi!

Gost

#82

2015-09-05 17:02

Želela bih da bibliotekari maju punu normu u školi od najmanje 16 odeljenja umesto 24,da se tretiraju bar kao ostalo nenastavno osoblje,da se medijateke ne ukinu.

Gost

#83

2015-09-05 18:52

Potpisala sam juce peticiju za ukidanje reallity programa, nekako mi dodje logicni sled stvari.... Ukidaju biblioteke,deca nam ionako malo citaju, imamo gadosti na TV programima, sunovrat nacije....

Gost

#84

2015-09-05 19:21

Zasto? Volim knjigu, volela bih da se deca vrate knjizi! Ukidasnjke biblioteka je velika sramota za nasu kulturu! Moramo se odupreti nekulturi vreme je da ukidamo rijalitije a negujemo prave vrednosti!

Gost

#85

2015-09-06 05:35

Uloga bibliotekara i programi koji se realizuju u biblioteci su veoma važni za razvoj dece i mladih. Pored toga što obogaćuju školski život, čine da škola bude mesto u koje rado dolaze. Kod dece i mladih razvija ljubav prema čitanju i prema kulturi uopšte. Odnos prema biblioteci i bibliotekarima pokazuje odnos države prema knjizi, obrazovanju i kulturi.
забринут

#86

2015-09-06 06:56

Против сталног урушавања нивоа знања и образовања са очигледним циљем стварања генерација беѕ свог мишљења и става и којима је лако манипулисати.


Gost

#87

2015-09-06 11:29

No comm..... :(

Gost

#88

2015-09-06 13:16

zato sto ukidaju radna mesta za obrazovanje i za obrazovane ljude a zaposljavaju neobrazovane, bahate i nekulturne lezilebovice koji ce urnisati nasu decu, zemlju i buducnost

Gost

#89

2015-09-06 15:23

Као неко ко је завршио студије библиотекарства и информатике, положио стручни испит, похађао бројне стручне семинаре и са ентузијазмом обавља свој посао већ 10 година, суочавам се, као и бројне моје колеге, са неизвесношћу и претњама отказима. Не бих подсећала колико је ова професија омаловажавана са свих страна, а колико је, заправо, рад у школској библиотеци комплексан и одговоран. Управо се у библиотеци, кроз разне активности, развија љубав према књизи и читању, а самим тим формира критичко мишљење и систем вредности. Није лако суочавати се свакодневно са чињеницом да се његов рад омаловажава, да му прети опасност да буде ''технолошки вишак'' и да се његов учинак мери неким чудним бројкама. Смањени број ученика у срединама где је наталитет такав какав је, треба ипак промишљати другачије...


Gost

#90

2015-09-06 22:00

Sramotna je !

Gost

#91

2015-09-07 07:47

Kultura je prva na udaru.Nasa stranka iz Engleske rekla je da su kod njih zbog stednje poceli da zatvaraju manje Biblioteke.Lakse se manipulise sa neobrazovanima...

Gost

#92

2015-09-07 07:54

Peticiju sam potpisala zato što je novi pravilnik obesmislio i ponizio jednu profesiju i uskratio deci pravo da na početku školovanja usvoje biblioteku i čitanje kao neraskidivi deo svoga bića. Ako se to ne dogodidi u osnovnoj školi, retki će potražiti biblioteku i knjigu u srednjoj školi i kasnije. (A možda to i jeste plan???...)
Kako je moguće da standard u srednjoj školi budu 24 odeljenja, a u osnovnoj 25 za normu jednog bibliotekara? I izostalo je još nešto... broj knjiga??? A da pa knjige i nisu bitne. Kome su još one potrewbne

Gost

#93

2015-09-07 08:08

U svakoj skoli biblioteka mora da postoji, i CD-teka takodje. Mora da radi celog radnog dana, dakle sa minimum dva bibliotekara. Kompletna lektira mora biti dostupna svakom djaku i mnostvo drugih knjiga, kao i strucni savet o izboru knjiga. Zasto? Ne znam. Ne znam za drugacije.

Gost

#94

2015-09-07 08:50

Odavno je poznato da u školama zloupotrebljavaju instituciju školske biblioteke, koristeći je češće za popunjavanje norme profesorima nego za ono zbog čega je i osnovana. Ipak to ne znači da treba da ukinemo bolnice zato što u njima neki lekari uzimaju evre pacijentima.

Gost

#95

2015-09-07 08:53

kuda ide drustvo bez biblioteka!

Gost

#96

2015-09-07 09:42

pa deca ne treba vise ni da citaju,neka gledaju farmu velikog brata i ostale gadosti ,koje im se nude
ja

#97 Eto...

2015-09-07 12:39

Pustite sva rijaliti ludila a ukinite sve biblioteke, muzeje, pozorišta... i samo neka onaj poslednji ugasi i svetlo.


Gost

#98

2015-09-07 15:06

zato sto to zvuci kao prvi korak ka ukudanju obrazovanja, pismenosti, odgovornosti prema sopstvenoj deci...

Gost

#99

2015-09-07 15:24

Odnos prema školskim bibliotekar ima jeste odnos prema humanistički uopste. Našli su na čemu da štede.

Gost

#100

2015-09-07 19:35

Meni je školska biblioteka bila najlepše mesto u školi. Sem lektire mogu se naći i druge knjige prilagođene školskom uzrastu. Uvek je otvorena! Tu sam zavolela Branka Radičevića ;)