Pravda za DEDU - Peticija

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Pravda za DEDU - Peticija


Gost

#126

2016-03-17 05:07

Zato jer je kriminal uzeo maha u Srbiji. Građani nisu sigurni na ulicama, a čak ji u svojim kućama. Nama se sudi kada se opravdano branimo. Branimo svoju imovinu, živote i živote porodice, a kriminalci mašu oružjem pred očima zakona , ubijaju i brane se sa slobode. Niko im ne staje na put i svi znamo zašto je to tako. Tom dedici treba dati orden, a zakonom dozvoliti korišćenje oružja u ovakvim i sličnim slučajevima. Naravno, vratiti pravo građanima da nose oružje za koje imaju dozvole,uz obaveznu obuku.

Gost

#127

2016-03-17 06:20

Ovo je peticija: PRAVDA ZA DEDU - SRAMOTA ZA SRBIJU!
Ne pada mi napamet koja bi logika mogla da provalnike opravda, koji su očigledno i brutalno pokušali da uđu u dedinu i babinu kuću, nađeno vatreno oružje, jakna izvršioca i kapa-fantomka!
Ovim činom država ozbiljno dovodi u pitanje postojanje zakona kojim građani iste trebaju i mogu da štite svoje živote i imovinu na svojoj imovini!
Nema nikakve logike da čovek sa ili bez vatrenog oružja nesme da brani ili pokuša da odbrani svoj život i imovinu, kada bilo ko, tako iznenada, pokuša da mu razvali kućna vrsta!
Kakav primer se daje mogućim, budućim provalnicima i kriminalcima?
S ovakvom zakonom država je dno u civiizacijskom smislu!
Ненад Миленковић
Гроцка

#128 Ненад

2016-03-17 06:33

Као отац и супруг моја је дужност да штитом своју породицу и то су основна права свуда у нормалном свету као и право на живот који је дека бранио од криминалаца!!!


Gost

#129

2016-03-17 07:07

Skoro isti slučaj se desilo jednom u mađarsku,gde je starac struju priključio u ograde,i spasili su dedu tako što su ga na predstojećim izborima celo selo glasalo na njega,i kao poslanik ne može mu niko ništa.podelite ovo molim vas sa dedicom ili nekom iz mesta gde živi deda,možda tako ne mora u zatvor

Gost

#130

2016-03-17 07:25

Deda je branio kuću i porodicu,niko ga ne bi smeo osuditi                          

Sehara

#131

2016-03-17 08:42

Zato što su naši zakoni tako nepošteni. Najgore je poštenim ljudima. Ovakve zakone donose političari vjerovatno jer se boje svoje odgovornosti.


Gost

#132 Sramota

2016-03-17 09:02

Sramota je to sto ce ovom coveku i suditi.....................................................................

 

Bla bla

#133

2016-03-17 09:15

Vratite DUSANOV ZAKONIK ili bar neki njegov deo i ta furda od ljudi ce vrlo brzo nestati!!!!!!.l!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!'!'!!'!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kasper

#134

2016-03-17 09:36

Ovde se ne radi o " izazivanju opšte opasnosti" vec izazivanju opasnosti po kriminalce, pošto niko drugi nije bio ugrožen i u opasnosti.


Gost

#135

2016-03-17 11:24

Ja za slične slučajeve drzim mačetu, da se to meni desilo mislim da nebih promašio i sudili bi mi za napad sa smrtnim ishodom.

Gost

#136

2016-03-17 12:11

U nasoj drzavi zasticeni su lopovi, nasilnici, sve vrste kriminala.
Zelim da neko stiti nas obicne-normalne ljude i nase vlasnistvo.
Zelim da niko ne odgovara krivicno za ovakvo delo, vec da provalnike i ljude koji izazovu ovakav cin kazne.
Prepisali smo sa zapada mnogo loseg, mnoooogo, zasto ne prepisasmo ono sto je dobro tu je i zastita licne svojine i sva prava koja imamo po osnovu iste. Mi platismo lepu sumicu da uknjizimo nase vlasnistvo, a slusajuci ovakve price, imam utisak baicli smo novac i jos smo duzni da pustimo lopove, manijake, sadiste da nas muce i da im se jos izvinjavamo, sto smo se oglasili. Zemljo moja

Gost

#137

2016-03-17 14:22

Bilo bi vreme da se zakonski moze braniti licna svojina i zivot, makar i na ovakav nacin a da pri tome osteceno lice ne snosi odgovornost!

Gost

#138

2016-03-17 14:49

Odbrana je sasvim opravdana u ovom slucaju. Provalnici si ti koji treba da budu kaznjeni, a ne deka koji je branio svoj prag.

Gost

#139

2016-03-17 20:35

Dokle god Zakon bude štitio lopove, običan čovek nema čemu da se nada.
Krađa do 15.000 dinara nije krađa?!? Alo, ja za to radim skoro ceo mesec!!!!

Gost

#140

2016-03-18 08:45

Zato sto je ovo sramota kako da se odbranimo od lopova da stojimo i cekamo da oni nas povrede i da budu osudjeni na 1 god zatvora!!I zalosno maltretiraju starog coveka bruka!!

Gost

#141

2016-03-18 11:12

Zato sto sam slušala mladju gospodju tužioca na tv-u, dok je obrazlagala "težinu" dedinog "krivičnog dela", bez pominjanja okolnosti koje su: u sred noći, brutalno razvaljivanje vrata od strane dva snažna muška stvorenja, koja su to svakako uradila da bi ušla u tudji privatni prostor sa dva nemoćna stara stvorenja. NASTAVAK NE MORAMO DA ZAMIŠLJAMO, TOLIKO PUTA JE VEĆ VIDJEN - MUČENJE, IŽIVLJAVANJE, TEŠKE TELESNE POVREDE, UBISTVO, PLJAČKA. To bi se sve desilo, da deda nije pucao iz puške, IZ SVOJE KUĆE U SVOJE DVORIŠTE, U MOMENTU TEŠKE POVREDE NJEGOVE SVOJINE I NAPADA NA ŽIVOT.


Gost

#142

2016-03-18 18:16

Stvarno sramota, baka i deka punim imenom i prezimenom, a napadači - umesto da se postide i da se prepoznaju kakvi su divljaci - samo inicijale !? !? !?

Dokle više tako naopako!

Константин

#143

2016-03-18 20:43

Да ли може један полицајац или војник да се одбрани од два лопова у највећој снази? А сада замислите како је старим и немоћним лицима.


Gost

#144

2016-03-18 22:57

Zivimo na divljem zapadu i treba da branimo zivot najmilijih i imovinu, kod nas treba zakon kao u Americi.. pa neka izvole lopovi.

Gost

#145

2016-03-18 23:25

Zato jer mrzim nepravdu.I zato što bih jednako postupila kad bi mi život bio ugrožen. 


Gost

#146

2016-03-19 06:55

Da nije pucao deka pucao bi lopov koji je ukrao pistolj od oca. Danas si u Srbiji kriv ako branis svoj dom i svoju porodicu, kriminalci imaju veca prava nego posteni ljudi koji su radom stekli sve i sad pod stare dane treba leze u zatvoru...e Srbijo jadna li si....

Gost

#147

2016-03-19 07:53

Deka je pun životnog iskustva. Ne bi deka bez razloga pucao u siledžije. Onaj koji dolazi sa fantomkom na glavi nije dobronameran. I dobro je što je deka bio budan i oprezan. Neka o ovome porazmisle svi oni koji pišu zakone. Velio bih da imaju ovakva iskustva i to lično i da tek onda porazmisle o ovakvim zakonskim rešenjima gde krivca osobađaju a onog ko se brani zatvaraju i prglašavaju ludim. Ludi su oni koji to zagovaraju.
ll

#148

2016-03-19 07:56

Trebao jeda puca u glavu da nemogu dase brane sa slobode. A i da bude nauk za ubuduce lopove jer samo tako mozemo iskoreniti lopove

 

zoran

#149 Re:

2016-03-19 19:50

#1: -  ništa se ne može postići ukoliko se izborni sistem ne promeni. Ovo ne čitaju oni koji odlučuju, niti ih bilo šta može naterati da nešto preduzmu.

zato i pre svega: http://www.peticije24.com/za_promenu_izbornog_sistema

 


Gost

#150

2016-03-19 22:29

uzas uzas uzas . pitanje je dokle cemo da trpimo da nas jasu i cekamo da neko dr izadje i protestuje za nas.