Pravda za DEDU - Peticija

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Pravda za DEDU - Peticija

Zoro

#51 Re:

2016-03-03 10:28

#26: -  Lepo bilo da vlast i tužioci pronađu podatke koliko je ljudi mućeno i ubijeno od strane lopova tražeči da im daju dragocenosti i novac. Žrtvama niko nije pomogao a kriminalci su se najčešće izvlačili. A kada se nekim čudom žrtve odbrane onda njih optužuju i maltretiraju paim se i oružje oduzima valjda da više ne mogu da se brane. Ja iz ovog mogu da izvučem jedini zaključak 

 


Gost

#52

2016-03-03 14:08

peticiju sam pokrenula ZATO ŠTO U MOM SELU GDE ŽIVIM LOPOVI SVKI DAN OBIJAJU KUĆE I DAVE NAROD (VEZUJU SELOTEJP TRAKAMA) STAVLJAJU NOŽ POD GRLO I OTIMAJU GRAĐANIMA IMOVINU, PRI TOM NIKO NIJE UHVAĆEN I NIKO NE ODGOVARA ZA NEDELA ! NAROD JE SREĆAN KAD PROĐE NOĆ , A DA NIKO NIJE PRETUČEN, POKRADEN,... UŽAS, DALI NEKO ZNA ŠTA SE DEŠAVA ALI JE DOŠLO VREME NISI SIGURAN U SVOJOJ KUĆI!!! ETO ZATO , I VOLELA BIH DA SVAKO IMA PRAVO DA BRANI SOPSTVENI ŽIVOT I SVOJU IMOVINU OD OPAKIH OLOŠA! ZAKON TREBA DA SE
PROMENI !!!!! POOD HIITNOOOO!



Gost

#53

2016-03-03 17:47

Правда за деду Мирослава

 

Зашто су сину одузели оружје? Да ли живе у истом домаћинству? Да ли је чича ухапшен, па да тужилац може да му одређује психијатријско вештачење у притвору, или је чича на слободи? Нејасно је зашто би чича добровољно пристао на било какво вештачење, на тужилаштву је да доказује, а није на чичи да се брани.


Gost

#54

2016-03-03 19:28

Ako čovek ne sme da štiti sebe i sviju imovinu šta onda sme?
Naši diktatori se pozivaju na amerikansku demokratiju i ustav, pa onda nek rade po tome. Tamo ako samo zakoračiš u nečiji posed može da te ubije ko zeca i nikom ništa. Eto izmrđu ostalog i zato.
Kad i kod nas provalnik ne bude zaštićen ko bela mećka može početi i ovaj deo sveta da liči na državu.
dedu treba odlikovati.

Gost

#55

2016-03-03 21:03

NEMAM KOMENTARA.Janjicarsko radikalsko izdajnicka vlast,dosla je sa"STIROPORA",OTICE KRVAVIH GACA NA NOSILIMA,2016-e...AMIN.

Gost

#56

2016-03-04 04:51

Svaki normalan i pošten čovek je dužan da reaguje na ovakav događaj,nesavesnost države i njenog pravnog sistema koji štiti ubice i kriminalce svih profila dok neduzan narod strada,nezaštićen od onih koji za to primaju svoje debele plate pa ih čak i kažnjavaju ako se usude da brane svoj goli život.Sramota za državu
Zore

#57 Sloboda odbrane svog života i imovine.

2016-03-05 17:51

Za slobodu odbrane svog i života svoje porodice, kao i svoje imovine.

Svako ko pokuša i ostane živ pri pokušaju razbojništva, da se osudi na maksimalnu kaznu zatvora (šteta što je ukinuta smrtna kazna)


Gost

#58

2016-03-06 17:41

Da bi neduznog coveka ostavili na miru jer ko zna sta je moglo da se desi í njemu i supruzi í da se sto je moguce vise promeni zakon o lopovluku,zar svi zatvaraju oci í prave se da ne vide koliko se broj kradja povecao ú celoj Srbiji,sada veci alibi imaju lopovi od postenih ljudi koji samo su primorani da brane prvo svoje zivote jer niko nezna ko je na vratima,u dvoristu a zatim svoju imovinu radom í mukom stecenu.Hitna promena zakona za lopove,da se ja pitam Zakon Milosa Obrenovica.

Gost

#59

2016-03-10 20:55

Zato sto sam za pravdu i poštenje,i za mene je moja kuca-dom svetinja,tako da bih ja isto tako uradio i postupio kao deda Savle,svi ga zmamo kao uzornog poljoprivrednika i postenog domacina,a pošto sam za poštenje i pravdu,zato sam i stavio svoj potpis za deda Savleta.

Gost

#60

2016-03-14 14:04

Od srca zelim da oslobode deku!Da sam ja bila na njegovom mestu poubijala bi ih ko zečeve!Covek se samo branio,to je osnovno ljudsko pravo!Znaci nepravda velika da mogu da potpisem hiljadu puta potpisala bih!Moja tetka je prvo mucena,tucena pa opljackana!Pre toga zdrava zena od 46 godina,pozivela je tri meseca posle napada i umrla,bila je stalno uplasena,trzala se na svaki zvuk,otisla je sa zivcima skroz,kamo srece da je imala pusku da se odbrani,ali na zalost nije imala nista,pa su je izlomili zivu,tri rebra,vilicu i kuk su joj slomili,dala im je novac,jebalo ih 200e nek gore u paklu prokletnici zbog cega su morali da je lome??Zbog obesti!!!Deda trebao si ubiti govna!!

Gost

#61

2016-03-14 15:09

Mislim da svi znaju zasto potpisuju ovu peticiju, deda brani sebe i svoju imovinu od lopova i siledzija koji upadaju na istu i onda je on kriv.....ma nemoj, sta je trebao da uradi?Pri tom mu je priprecena kazna od dve do deset godina,a lopovi se brane sa slobode ???
Cekamo da nas neko uzurpira pa povredi,rani i sl. pa tek onda smemo da se branimo, dajte ljudi pa time samo pospesujemo kriminal!!!
Dokle vise ociglednih gluposti u zakonu?
Zakon ne moze da se promeni?
Ovo vise nija nasa drzava vec neki KVAZILEND.

Gost

#62

2016-03-14 15:45

Deko sledeci put molim te ne dizi kundak nego ga spusti,Svaka cast na hrabrosti i to sto ste vi uradili svaki normalan bi uradio

Gost

#63

2016-03-14 15:47

Rekao je citiram "hteo sam da pucam,ne da pogodim nekoga nego da uplasim provalnike" nije hteo covek da pogodi nekoga tako da lopovima negine bar 4 god. Zatvora

Gost

#64

2016-03-14 15:49

Zato sto provalnike treba kazniti,zato sto deda od 90 godina drugacije ne moze da se odbrani,zato sto hocu da zivim u u sigurnom drustvu,zato sto ne zelim da takvi ljudi slobodno setaju gradom...Hocu sigurnost.

Gost

#65

2016-03-14 15:50

Branio je svoje ognjiste,svoj zivot i zivot njegove supruge. Pucao je vise iz straha,i to dole u noge,sto znaci da nije imao nameru da ubije nikog.Sobzirom da su kriminalci imali i oruzje ,to samo dokazuje da je deda ispravno postupio.
Stex

#66

2016-03-14 15:52

Zato sto je deka apsolutno neduzan, branio je sebe i svoje imanje!!! Treba zakon izmeniti, kad lopovi udju na neciji posed da osoba ima pravo da ih ubije i da za to nema odgovornost!!!  


Gost

#67 Re:

2016-03-14 15:52

#22: -  

 Slažem se sa komentarom. Trudimo se, čast pojedinim časnim, pravednim i požrtvovanim policijskim službenicima.

Ja sam policijski službenik.


Gost

#68

2016-03-14 15:54

Smatram da zakon u jednoj drzavi postoji (ili bi bar tako trebalo da bude), da bi sluzio postenom narodu da mogu slobodno i bez straha da zive, a ne da stiti i pod svoju zastitu da stavlja kriminalce i zlocince.

Gost

#69

2016-03-14 15:56

Zakon mora omoguciti gradjanima pravo na samoodbranu na svojoj zemlji u svojoj kuci u svom stanu. Ne sme biti nikakve krivicne odgovornosti ako dodje do teske telesne povrede,ranjavanja ili ubistva provalnika na svom posedu !!!

Gost

#70

2016-03-14 16:01

Ostala sam bez teksta kada sam čula celu priču,a posle toga komentar javnog tuzioca?! Ne mogu da verujem da se jedan osamdesetdevetogodišnjak osudjuje zato što je branio svoj zivot i imovinu! Pitam se dali su tako revnosni u osudi onih koji su ga napali? Iskreno se nadam da će peticija uspeti i da će deka pobediti!

Gost

#71

2016-03-14 16:09

Ne znam koji normalan čovek nebi potpisao ovu peticiju,a sve ostalo na dušu pravosudju i ministru pravosudja. Kako čovek da se zaštiti od naoruzanih probisveta u rodjenoj kući?

Gost

#72

2016-03-14 16:10

Covek je ni kriv ni duzan.Jer trebao da ceka da oni pucaju prvi?Jer bi to bila pravda za ovog coveka?!Zbog cega se stite lopovi i pljackasi,a ne posteni ljudi????Jer to nasa NOVA i BOLJA Srbija o kojoj svi mastamo?Voleo bi da mi odgovore na ova pitanja svi koji osudjuju Dedu!

Gost

#73

2016-03-14 16:12

Ovo se može desiti svakome,mnogo je starijih ljudi stradalo zbog razbojnika.Koliko njih je dušu ispustilo dok su ih mučili,ne samo razbojnici,narkomani i raznorazni šljam...Ne treba nama promena zakona,nama treba Dušanov zakon...
Kraducni malo,ode šaka.Ukradi više,ode ruka,i tako dalje...Deca bogataša ubijaju ljude automobilima,iz čiste zajebancije,vozeći nasilnički(što je blaga reč),dobijjaju uslovne kazne...
Drži se dekice!!!!
nale

#74

2016-03-14 16:12

Sto bi deda rekao, neka tom sudiji dodju na vrata provalnici pa cemo da vidimo dal ce da puca! PRAVDA ZA DEDU!


Gost

#75

2016-03-14 16:21

Deda je ispravno postupio. Na napad je odgovorio odbranom i to srazmerno napadu, budući da je kod napadača pronađen pištolj, što zapravo ukazuje na nameru da se isti upotrebi.Deda je branio svoju ličnu imovinu i to bukvalno na svom kućnom pragu, branio je svoj život i život svoje supruge.Deda je pucao sa namerom da napadača rani i time ga spreči u njegovoj nameri,njegovom napadu, što ukazuje pucanj u predelu dna vrata, zapravo predeo ekstremiteta napadača. Sve je jasno, krivice nema.
Sa druge strane policija samo postupa po zakonu, takođe i tužilaštvo, mada smatram da će dedu osloboditi, samo je procedura takva.
Ovo je primer koji odlično pokazuje da je hitno potrebna promena našeg zakona po pitanju zaštite imovine građana.