Pravda za DEDU - Peticija

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Pravda za DEDU - Peticija


Gost

#76

2016-03-14 16:40

Zato sto je nakaradan zakon. Neko ko brani svoje ognjiste,svoj zivot i zivot svoje porodice bude osudjen,i nesme da se brani. Treba jos lopovu da kaze: Izvolite udjitr,uzmite sta hicete,a ako zelite mozetr i ds nas ubijete!!!! Smesni,zar ne!!!

Gost

#77

2016-03-14 16:58

Svakom imalo normalnom čoveku preporučujem da u dedinom slučaju uradi isto. Takvi ljudi su rak društva, a svi znamo šta se radi sa rakom. A ovima što rade po "zakonu" u koji zaista verujem da ni sami ne misle tako, preporučujem da i sami potpišu peticiju i pokrenu program za usvajanje, po meni, civilizovanijeg zakona od onoga što trenutno važi. Niko valjda normalan ne treba da se plaši tamo nekog šljama da zgazi, koji mu dira porodicu, zarad necivilizovanog zakona koji trenutno štiti bolest društva, a ugroženog kažnjava što je postao žrtva!? Nešto se mora promeniti. Urodjeni ljudski instikt preživljavanja i samoodržanja i zaštite svog plemena na opasnost ne može, bre, da se kažnjava!!! To je priroda. Svako ko ima bilo kakve sumnje, pre bilo kakvog pitanja i, nedaj bože, nekakvog pravdanja... neka zamisli sebe i svoju porodicu u dedinoj stuaciji. "Kakav si Čovek? Da li bi žrtvovao porodicu zarad tamo nekih zakona koji ne važe nigde u prirodi, i nisu jednostavno ljudski, ili odbranio sebe i svoje pleme"? Kazi im šta si odlučio, da znaju šta da očekuju od tebe, bilo bi fer!

Gost

#78

2016-03-14 17:18

Zato što samo u Srbiji zakon i policija štite kriminalce, razbojnike i ubice!! Muka mi je više od toga i u ovakvim slučajevima treba zakon da se promeni po ugledu na SAD!
Deda nije kriv i samo je branio sebe, svoju porodicu i imovinu i tačka!!!
On je žrtva a ne krivac! Kakvo pokretanje krivičnog postupka o izazivanju opšte opasnosti?! Pa ova dvojica su imali fantomke i pištolj i pokušali da provale unutra iako su deda i baba bili u kući!
Ovo je nažalost samo još jedan od primera da policija i država ohrabruju razbojnike i kriminalce da mogu napadati i pljačkati nezaštićene građane, upadati im u kuću bez straha da će se neko njima suprotstavljati! To mora da prestane i mi svi zajedno moramo da se usprotivimo ovakvoj praksi policije i nadležnih organa. Policija RS bi morala da počne da radi svoj posao, za koji ih PLAĆAJU građani Srbije (ovo je nešto što svi zaboravljaju u ovoj državi), i da ih konačno zaštite od kriminalaca!
Svako od nas bi trebao i treba na postupi ovako kao deda Miroslav!

Gost

#79

2016-03-14 17:24

Zbog toga da se izvrsi pritisak na drzavu da promeni idiotske zakone koji stite napasnike i lopove .
63
Gost

#80

2016-03-14 17:44

Jednostavno to je apsurdno da ne smes da se branis ni u svojoj kuci...zakon treba podhitno promeniti...jer ovaj zakon stiti lopove a ne postene gradjane...pogotovo starije ljude...

Petar

#81 nikakvi zakoni

2016-03-14 17:45

Dosta je smrdljivih Titovih zakona koji stite samo policiju a ne postene gradjane. To je sustina ovih zakona da gradjanin bude bespomocan pred svemocnom vlascu. Sve sam rekao a vi ocekujete sad da dalje pisem...isti ste kao i zakoni protiv kojih smo svi sem tzv organa reda


Gost

#82

2016-03-14 18:12

Moji roditelji su bili stari i imali po osamdeset tri godine kada su se prosle godine upokojili!Nisu bili bojazljivi ljudi ali su bili zabrinuti sta ih moze zadesiti posto su ziveli sami u kuci .vesti su kao i ovi baka i deka gledali i slusali .Niko nema prava da ugrozava stare osobe i decu i to treba najstrozije sankcionisati.Niko nema da prava da nasrce na tudji zivot i imovinu.I ovako starim ljudima tezak zivot.a i mi cemo biti stari.

Gost

#83

2016-03-14 20:00

Mozda cu ja sutra stititi porodicu i sebe, zelim da imam pravo na sigurnost svog doma i svoju licnu, posto nas niko ne stiti.
zrtva lopova

#84

2016-03-14 20:11

Zasto se protiv provalnika ne pokrece postupak za pokusaj ubistva jer je krenuo sa pistoljem coveku u kucu.   Otkud sudija zna da li je on krenuo u kradju .Na kraju lopovi uvek budu oslobodjeni a zrtve nemaju nikakva prava.Podrzavam oslobadjanje deke i pozivam sve pravnike da pokrenu proceduru za promenu zakona jer oni znaju gde sta i kako treba i da se ne svede sve samo na nase kuckanje u prazno.

 


Gost

#85

2016-03-14 21:49

Zato sto dekica nije kriv...morao je da se zastiti jer bi u protivnom razbijnici sigurno napravili masakr na kakve smo navikli da slusamo...stitio je svoju bakicu i sebe,svoj dom.Dekica niposto nije kriv i ne treba biti osudjen.

Gost

#86

2016-03-14 21:53

Zbog hiljade drugih koji su imali istu situaciju i hiljadu drugih koji će nažalost upasti u istu ovaj zakon mora da se promeni! Ne može da "lopov" upadne na tuđu imovinu i pokuša pljačku ili nešto gore a da onaj koji brani svoju imovinu odgovara!

Gost

#87

2016-03-14 22:07

Zato sto ne zelim da neko u 9.oj deceniji svog zivota..ostatak istog provede iza resetaka jer je branio svoj i zivot i imovinu svoje porodice od tamo nekih neizivljenih maloumnika!!!
Gandzo

#88

2016-03-14 22:13

Žao mi je zbog njihovih godina,deda je samo branio svoj kucni prag,da li bi sudija sudio svom dedi za ovako nešto.....


Gost

#89

2016-03-14 22:23

deda nije kriv  i ne treba mu suditi  svako brani svoj prag  gde je  tu pravda zakon pod hitno treba promeniti sta da su usli unutra i pobili ih , treba zastititi stare osobe od nasilja i pljackasa

SUPPORTER

#90 mečka na vrata

2016-03-15 01:07

uopste mi nije jasno kakvu je to OPŠTU OPASNOST čiča izazvao pa ga terete za to. Pa covek moze u tom momentu da pomisli da je mečka ili neka neman došla na vrata i da hoće da ih pobije, moraš da pucas!, a šta je iza tih vrata?  sigurno nije mutavi poštar u gluvo doba da mu donese penziju još je razvaljivao vrata da starac potpiše. onaj koji razvaljuje kućni prag treba da zna da može da nastrada i od branioca kućnog praga i od zakona, a branioce na osnovu svih činjenica osloboditi. TREBA NAM TEXAS da bi sprečili ovakve pokušaje razbojništva i ubistava. Treba dozvoliti odbranu vatrnim oružjem u slučajevima očiglednog pokučaja razbojništva i ubistva, Životi ugroženih ljudi su u pitanju. 

 SVAKO BI PUCAO DA IMA PUŠKU U TOJ SITUACIJI I ZATO TREBA MENJATI ZAKON

a šta bi bilo da deda nije imao pušku?

Dada

#91 Re:

2016-03-15 02:06

#4: -  

 To i ja kažem... Sad svi znaju da su nezasticeni i ko zna da li nekom moze pasti na pamet da dodje da im se osveti za ove sto su bili a mozda i oni sami se vrate... To samo ima u nasoj zemlji,jadni ljudi nemaju mira oni su u stalnom strahu... 


Gost

#92

2016-03-15 06:51

Jer je dosta više komunističke pravde gde pošten svet strada a lopovi se spasavaju i bivaju blago ili nikako kažnjeni.

Gost

#93

2016-03-15 06:57

Bravo deda! Živ bio još dugo godina.tako se i postupa sa bagrom i otpadom od ljudi! Zao mi je samo sto živiš u lopovskoj državi!


Gost

#94

2016-03-15 06:58

Na zalost gradjani moraju da se brane sami kad nemamo drzavu da nas brani...Deda je primer kako treba da se brani svoje!!!

Gost

#95

2016-03-15 07:08

Zalosno koliko je razbojnistvo uzelo maha.Ovo je mali doprinos koji moze svako od nas da ucini da podrzimo dedu,da pustimo glas ne bi li nas culi i reagovali oni koji treba a nazalost svi mi mozemo biti na dekinom i bakinom mestu.Ziveli nam u zdravlju i miru i da ovo vise nikad nedocekate!!

Gost

#96

2016-03-15 08:28

Peticiju sam potpisala zato sto se ne menjaju neki zakoni koji su veoma bitni za nas "male ljude". Kada nesto treba da se popravi(fasada,ili bilo sta drugo),kazu:" pa to je privatno vlasnistvo". Kada nas pokusa napasti neko u nasoj kuci ili stanu,mi nemamo nikakva prava samopdbrane. Pa sta je trebao jadan covek,da otvori vrata i kaze: "Bas lepo sto ste dosli,cekali smo vas da nas ubijete,pretucete,a mozete da odlucite sta zelite da nam uradite"! Naravno da svako ko pristupi privatnom posedu na takav nacin,vlasnik je prinudjen da se odbrani. Kod nas se menjaju zakoni samo kada je u pitanju interes drzave, a ostalo moze da ceka. Zakoni sa zapada se usvajaju segmentarno,samo ono sto je interes drzave. Sramota je da covek sa 89 god.ide u zatvor zato sto je branio goli zivot.

 

S postovanjem,

 

Gordana Ristic


Gost

#97

2016-03-15 09:57

Браво за господина Мирослава Тирнанића. Заслужује медаљу за храброст. Обавезно му треба вратити пушку.


Gost

#98

2016-03-15 11:15

Provala se desila i u mojoj familiji,istina bez oruzja,razbojnik od 19 godina starosti sa zabelezena 42 krivicna dela je pusten na slobodu,policija svoj posao obavi.....sta dalje?
UVESTI AMERICKI ZAKON "PRIVATNI POSED" !!!

Gost

#99

2016-03-15 14:16

Zato sto smatram da je covek postupio pravicno! Jer da nije,bio bi sad verovatno mrtav. Mislim da nije fer da ide u zatvor,vec tog kretena sto je upucao treba zatvoriti . Starije ljude da napadne,pa imali taj osecanja. Ziveo deda car!

Gost

#100

2016-03-15 14:53

DEDA, samo napred, i ne brini nista,  cela Srbija je uz tebe, bar onaj njen posteni deo naroda !!!