закон о заштити приватне својине


Gost

#401

2016-05-23 15:53

Miodrag-Krusevac
Svaki komentar je suvisan.Imamo primere gde provalnik upadne nocu u kucu i ugrozi zivot ukucana i da u borbi sa njim vlasnik kuce uspe da mu izvuce oruzje iz ruku i upuca ili ubode tim oruzjem a da posle toga ide u zatvor!
Pa dal je to normalno?
Zar treba pustiti provalnika da vam siluje zenu,decu na vase oci i odnese sve vredno a da vi morate da sedite mirno?
Zbog cega?
Zbog zstarelog zakona?
Pa valjda je privatna svojina svetinja!
Potpuno podrzavam peticiju i policiju u istoj.
Ne mogu se gradjanima vezivati ruke u nastojanju da zastite najmilije i svoju imovinu i privatnost.
Samo napred momci uz vas smo i isteracemo ovaj odlican predlog.

Gost

#402

2016-05-23 17:33

Ovim javno izjavljujem da se u potpunosti slazem da se ovaj zakon uvede. Razlog toga je sto sam licno bio opljackan za vreme praznika, lopovi si mi provalili u kucu i opljackali me. Postoje snimci sigurnosnih kamera na kojima se vide neke osobe kako nas prate i skrivaju tablice svojih automobila kako ne bi bili zapamceni od strane nekih prolaznika. Medjutim, policija je toliko nestrucna i korimpirana da su sav slucaj obustavili i lopovi su jos uvek na slobodi, nastavljaju sa pljackom. S obzirom na okolnosti, ja sam ZA da se ovaj zakon uvede u Srbiji, jer ce se time svakako smanjiti broj pljacki i mnogo toga ce se promeniti na bolje, sto se i svakako ocekuje.
Pajko

#403

2016-05-23 18:36

Država štiti cigane (tzv.rome) koji po selima upadaju u kuće kradu i prete a gradjani su nemoćni.Od milicije nikakva zaštita,uzmu izjavu i ništa a cigani su još silniji.Država ih štiti,zaštićeni su ko beli medvedi,neradnici koji neće da rade samo da prevare i ukradu.


Gost

#404

2016-05-23 21:39

Napokon nesto pametno,do sada je zakon stitio provalnike,siledzije...krajnje je vreme da se to promeni.
Sinke

#405 Prave vrednosti!

2016-05-23 22:20

Svi biste vi da vas drzava vise voli i stiti ali da bi vas ona volela prvo vi treba da volite nju! Prvo treba svakome od nas da se promeni svest o pravim vrednostima, da se ne velica kriminal, kurvarluk i sve ostalo sto truje nasu decu. Ne moze nekome da bude cast da se druzi sa nekome ko je dugogodisnji robijas niti da mu je Ceca majka nacije! Ako neko ucini krivicno delo a da za to delo neko sazna, treba odma da pozove policiju i prijavi ga, jedino tako ce doci do pada kriminala a ne da istog "steka" kod sebe na gajbi!  I nije samo policija kriva, policija hapsi, tuzilastvo pusta kriminalcen na slobodu! Ja bih, da se pitam, dao policiji vise ovlascenja i uveo bih jedan cas u svim razredima osnovne skole na kojem ce neko od policajaca objasnjavati deci sta valja a sta ne valja a ne da neki novi "Knele" iz kraja, koji je po obicaju uzor mladjim, uci klince kako da repetiraju utoku ili posto da prodaju paket dopa! Nestale su prave vrednosti, to je sustina i kraj!

Puno srece u potpisivanju ove peticije!

Danko

#406 Re: Prave vrednosti!

2016-05-23 22:22

#405: Sinke - Prave vrednosti! 

 Bravo legendo, svaka ti je na meatu!


Gost

#407

2016-05-23 23:33

зато што желим да се СВИ КРИМИНАЛЦИ ИСТРЕБЕ! да свакога ко упадне на туђи посед овере са метком у чело!

Gost

#408

2016-05-24 11:46

Potpisujem zato sto je previse kriminala u ovoj drzavi, a sudstvo nam je ocajno, kazne minimalne i neefikasne, pa ispada da je zlocin isplativ.

Gost

#409

2016-05-24 14:16

Napokon da i mi posteni gradjani imamo makar to osnovno pravo da branimo sebe, svoje najblize i na kraju imovinu.U stotinama pljacki uvek slusamo pricu o o maltretiranju, prebijanju i kao najgore ubijanju zrtava pljacki a vrlo retko da su i napadaci povredjeni.

Gost

#410

2016-05-24 15:25

Konacno nesto ''pametno''.bravo

Gost

#411

2016-05-24 17:31

Ovo je tebalo da se pokrene mnogo ranije , jer po ZAKONU R SRBIJE veca prava imaju lopovi i kriminalci nego posten narod . Postavlja se pitanje cija je ovo DRZAVA ?

Gost

#412

2016-05-24 17:49

Potpis zato:vise Slobodeu stanu kuci itd u prevozu na ulici pijaci prosto lopovi i lopovke vrebaju SVUDA nespokoj sve veci bez se pojacava pokradenom zakon neadekvatan prosto predlog odlican dobro ga definisati u sprovesti u zakon hvala!!!

Gost

#413

2016-05-24 22:02

Zato da bi se zaštitile porodice od kriminalaca, lopova raznih protuva. Ova kriminalna pojava sve više uzima maha, posebno od kada je gradjanima zabranjeno nošenje oružja a pogotovo sada kada se vodi sramna odluka o razoružanju gradana koji legalno poseduju oružje.

Gost

#414

2016-05-24 22:10

Neverovatan mi je naš zakon da neko krivično odgovara ako brani svoj život i imovinu !

Gost

#415

2016-05-25 07:39

Ako ne mozes da odbranis sebe i svoju porodicu, kako ces da branis svoju zemlju.... zato glasam za usvajanje ovog zakona....BRAVO za Policijski sindikat koji je pokrenuo ovu inicijativu...!!

Gost

#416

2016-05-25 12:25

potvrđen potpis za zakon o zaštiti privatne svojine

Gost

#417

2016-05-25 15:56

Zbog saglasnosti,predloga o privatnoj svojini.Smatram da je itekako potrebno usvajanje ovakvog zakona.Konacno stati na put lopuzama.ali se zalazem i za promenu i ublazavanje zakona o oruzju

Gost

#418

2016-05-26 09:07

Zato što se, po mom nevažnom mišljenju, graniči sa glupošću situacija u kojoj krivično odgovara domaćin koji je "lišio slobode" lopova koji mu je krao suvo meso zatvorivši ga u pušnici.

Gost

#419

2016-05-26 09:15

Zato što sam imao pre pet godina provalu u kuću, na sreću nikog nije bilo u kući, ostao sam bez novca u vrednosti jednog novog punta pravljenog u Srbiji. Nakon provale znam kroz šta sam prolazio, nisam se osećao bezbedno u kući u kojoj sam rođen. Rad MUP-a u mom slučaju smatram diletantskim, smatram da nije bilo volje da se pronađe počinilac odnosno u skladu sa državnom politikom socijalnog izjadnačavanja jer od krađe i nasilja zaštićeni su jedino super bogataši, tajkuni.

Gost

#420

2016-05-26 14:33

Zato što mi lopov upadne u kuću, napadne mene i porodicu a ja ne smem da se branim. Treba da pozovem policiju i da zadržim lopova a ne smem da ga povredim, pa kako da mu skuvam kafu? Bravo za Policiju što je ovo predložila, mislim da će ovo biti usvojeno.
.357

#421

2016-05-26 22:09

Ne verujem da se išta može promeniti jer je mnogo truda uloženo da bi kriminal bio na zavidnom nivou tako da bilo kakvi pokušaji da se pomogne onim ugroženim biće sasečen u korenu!


Gost

#422

2016-05-27 06:54

Svaki pošten čovek bi ovu incijativu pozdravio. Ove dosadašnje zakone po tom pitanju kao da su pisali kriminalci i lopovi za svoje potrebe.

Gost

#423

2016-05-27 20:17

zato da mogu svoju imovinu i familiju odbranim od nasilnika i lopova vec su mi jednom obivali kucu i opljackali -hvala

Gost

#424

2016-05-28 09:18

Mora da se donosi zakon koji stiti gradjane i privatnu svojinu,a ne lopove iprovalnike.

Gost

#425

2016-05-29 10:41

Da se konacno stane na kraj kriminalu i zastiti mukotrpno stecena svojina postenih ljudi!