Majkama sa troje i vise dece plata iz budzeta!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Majkama sa troje i vise dece plata iz budzeta!


Gost

#76

2016-06-28 15:02

Majka četvoro dece. Svoju decu sam sebi rodila, suprug i ja smo planirali nasu porodicu. Bila sam zaposlena, imala prihvatljivu zaradu za planiranje porodice. Medjutim kao majka trećeg deteta, nakon 12 g rada u firmi u kojoj sam bila prvi zaposleni dobila sam otkaz. Nakon dve godine ponovo sam se zaposlila ali nakon rodjenja četvrtog deteta ponovo sam dibila otkaz. Nikada nisam očekivala da mi iko ista poklanja, svoju decu sam sebi rodila, ali sam očekivala da me država zastiti od otkaza koji sam dobila samo zato što sam se odlučila na treće i četvrto dete.

Gost

#77

2016-06-28 17:45

Komentar je da sam majka troje dece vec 12 godina ne primam deciji dodatak odkako sam se zaposlila jer mi prelazi limit nekih sto dinara sramota
limit je da ako oba roditelja rade nema decijeg. Tako da se moramo za nesto izboriti a ovo je jedna od tih solucija.


Gost

#78

2016-06-28 17:48

Mislim da svaka majka zasluzuje ovo.zato sam i potpisala.

Gost

#79

2016-06-28 19:42

Imam cetvoro dece

Gost

#80

2016-06-28 20:06

Zato što porodice sa više dece treba podržati

Gost

#81

2016-06-28 21:43

jA SAM MAJKA TROJE DECE.

Gost

#82

2016-06-28 22:04

Zato sto ja ne radim muz radi sezonsko poslove a imamo 3malo cerku koje skolujemo i nista vise ne moram reci

Gost

#83

2016-06-29 09:09

Peticiju potpisujem zato što sam majka troje dece, zato što radim u zdravstvu i ne mogu da sastavim kraj sa krajem, i zato što mislim da bi ovo moglo da pomogne da malo normalnije živimo...

Gost

#84

2016-06-29 10:29

Bilo bi pametno da drzava uradi nasto i za roditelje.Peticiju potpisujem zato što sam majka 4 dece

 


Gost

#85

2016-06-29 12:04

Zato sto je pametan predlog

Gost

#86

2016-06-29 20:23

Zato sto imam troje dece i jedva za hranu imam a kamoli za odecu..a rodila bi i cetvrto da nam drzava nije propast!!!! A oboje radimo...al sve nam ide na racune i stambeni kredit za koji su nas toliko ubedjivali jer je povoljan sa subvencijama a posle nam smanje platu!!!Napravili su bedu od nas a samo zelimo normalan zivot nikakav luksuz :(


Gost

#87

2016-06-29 20:59

Zasto  samo  do  decijeg  punoletstva? Zar  onda  prestajemo  da  budemo  majke  i  ne  treba  vise  da  zivimo? Zar  kad  dete  postane  punoletno  i  krene  u  sopstveni  zivot  (posao, fakultet...) majka  ne  treba  da  prima  nista  vise  iako  je  dotrajala, iscrpljena, zdravstveno  unazadjena  i  ostarila  za  taj  period  decijeg  odrastanja. Posteno  je  da  peticija  bude  namenjena  za  majke  koje  radjaju  i  izvode  decu  na  put  kroz  punoletstvo  u  dalje  pobede. Onda  treba  da  se  posvete  malo  i  sebi.  Zar  ne? Moj  predlog  je  da  zena  koja  rodi  troje  i  vise  dece  ima  platu  ili  penziju  do  kad  postoji.  Uradila  je  najbolji  posao  na  svetu  i  drzava  treba  da  je  nagradi  sto  dobija  radnike  na  gotovo.

 


Gost

#88

2016-06-29 22:15

Bila bih presrećna kad bih mogla da imam još dece.Imam dvoje i jedno sam izgubila u poodmakloj trudnoći.Drugo dete sam rodila u 44 godini,trudnoće su mi komplikovane,tako da je za mene priča završena tako da nema tu ništa lično.Decu podižemo muž i ja bez ikakve fizičke ili finansijske pomoći tako da znam šta bi i meni značilo...
km

#89

2016-06-30 07:23

Iskreno ne vidim razlog za ovakvu peticiju. Status radnikaka svakako treba da se poboljsa jer smo dno dna. Samim tim ce se poboljsati i status porodice ali ne vidim razlog zasto bi drzava trebala da placa majkama platu. Pa ne radjate tu decu jer vam je drzava naredila vec zato sto vi to zelite. Ukoliko niste u stanju da izdrzavate vise od jednog deteta logika stvari nalaza da vam vise dece ni ne treba. Po meni je krajnje neodgovorno radjati decu ako za to nemate uslova i bas kontra  od zahteva iz ove peticije trebalo bi uvesti kontrolu radjanja. Savrseno jednostavno, ako ne mozes da obezbedis detetu sve sto treba pocev od kvalitetne hrane, odece, knjiga za skolu, ekskurzije itd. nemas prava da radjas vise dece dok ne ostvaris sve uslove za sledece.A sad udarajte svi vi koji mislite da je normalno da sedite kuci i sisate drzavne jasle na ustrb radnog naroda i kukate kako vam je lose zbog drzave a u stvari ste se sami uvalili u g.....


Gost

#90

2016-06-30 11:07

Zato sto majke to zasluzuju!

Gost

#91

2016-06-30 19:24

Zato sto to tako treba!

Gost

#92

2016-06-30 23:15

Zato sto sam i sama majka 3.dece i na svojoj kozi itekako osecam tezinu njihovog gajenja u zemlji koja roditeljima jako malo pruza i gde je svakodnevna borba za opstanak porodice.Samo zelim dostojanstveno gajiti svoju decu.Hvala

Gost

#93

2016-07-01 03:00

Potpisala sam zato,sto kao majka troje dece,zbog posla,nemam puno vremena sa njih,sada kada I'm je to najpotrebnije!Kada krenu,svako svojim putem,moje vreme posveceno njima,neznosti i posvecenost,manje ce im trebati nego sada,kada su mali!Tada cu imati vremena da radim a da im ne nedostajem KAO SADA!Usvojite vec jednom ovaj zakon,DECE RADI!

Gost

#94

2016-07-01 07:31

Zato što imam troje dece i nikakvu pomoć od države, ni prednost pri zapošljavanju, jednom rečju ništa, a deca su školarci....

Gost

#95

2016-07-01 10:53

I to i sva ostala socijalna davanja odlukom/zakonom staviti u prioitetni plan isplate sredstava iz budzeta. Pa će se truditi da zarade i za svoje plate!

Gost

#96

2016-07-01 12:01

Dovoljan komentar je da imam troje dece.

Gost

#97

2016-07-01 14:45

Jedina sansa da Srbija opstane je radjanje dece, ne Evropa, Kina, Rusija....samo radjanje, i obrazovanje dece...

Gost

#98

2016-07-01 15:33

Jer sam i sama majka troje zdrave dece,a četvoro sam rodila,i jedno izgubila dva dana po rođenju zbog greške lekara na samom porođaju. Odgovornih,naravno,nema.


Gost

#99

2016-07-01 19:24

zato sto sam majka devetoro dece.... i sto svi pricaju o tome da vlada bela kuga a niko nista ne radi....

Gost

#100 Re:

2016-07-05 00:39

#87: -  

 Plata do punoletstva,posle toga penziju. Za to se borimo!