Легализација Марихуане у Србији.


Anonymous

#101

2016-01-23 20:58

Zato sto je sramota da u 21.veku, dozvoljavamo sebi legalnu prodaju, alkohola, lekova (tramadol, metadon, bensedin, lexilijum, Formidal, Ksalol, Citalex, Zoloft i preveliki je broj lekova koje mozete vrlo lako da nabavite). Da se ne prate svetski trendovi sto se tice uticaja te biljke, jos uvek nemamo 100% pouzdanih detalja vezane za lekovita dejstva, ali ispricacu vam jednu pricu iz novina, clanak je bio toliko mali da sam mislio da je neki oglas! Prvo to, drugo, prica majka iskustva koja ima dete koje sad ima 5 godina, sa 3 godina tom detetu je dijagnosticiran rak na mozgu! Sve su slusali, kao i svi roditelji sa takvim problemom! Krenule su Hemoterapije, razni lekovi, jedan protiv mucnine, drugi za imunitet, treci za ovo , cetvrti za ono, o budzetu roditelja i da ne pricamo, u prvih godinu dana su samo na lekove dali preko 2000€, nema veze cifra nije vazna, ali majka prica, pored svih tih redovnih terapija, lekova koje smo doneli iz Nemacke, jel su znatno bolji nego nasi, dete je sve vise i vise gubilo bitku!!! Zut u licu, pogled majke ga natera da poslednji atom snage upotrebi da joj se nasmeje i da joj na neki nacin ohrabri, to dete je tada vec imalo 4 godine! Roditelji t.j. konkretno majka pocinje da shvata da gube bitku! U nekoj prilici odlaska u bolnici na kontrolu, primeti devojcicu, koja je imala istu dijagnozu kao njen sin, devocica koja izgleda veselo, koja se smeje, koja trckara hodnicima dok ceka roditelje i rezultate! Majka ko Majka, saceka roditelje devojcice i zapocne temu o tome koje lekove koriste, koliko dana hemoterapije je primila i.t.d. Majka devojcice joj odgovara pa znate sta, i mi smo bili u istoj situaciji, dok nam jedan kucni prijatelj inace lekar, rekao majci devojcice da postoji alternativna medicina, da nije 100% pouzdana, ali da u ovakvoj situaciji nemaju sta da izgube, i lekar je kaze za ulje od Cannabisa (medicinsko ulje)! Majka sina to cuje u prvom mahu pomisli, ma to je jos veci problem, to je ne legalno, gde cemo to mi naci i sve ostale muke! Otac deteta ne bude stidljiv i nadje broj telefona roditelja te devojcice, i zamoli ih da im daju kontakt telefon za Cannabis medicinsko ulje, covek da broj telefona i kaze mu, morate otici u Sloveniju, pre toga cete naruciti, kad budete dosli u Sloveniju 600€ ce te platiti 5 kubika ulja. I moracete na vasu odgovornost da ga presvercujete preko granice, ljudi od kojih cete kupiti, objasnice vam kako i gde da ga sakrijete, da slucajno ne bi upropastili sastav ulja! Roditelji ko roditelji skepticni prema ne legalnim supstancama, obrate se svom lekaru, i kazu mu da su to nabavili i da planiraju da ga primene. Lekar ih je zamolio da izadju iz kancelarije, da zaborave to sto su mu rekli i da promene lekara ! Naravno to im je dalo jos vise snage i odlucnosti, jer svima nama je poznata lekarska sujeta, I krenu oni sa terapijom ulja od Cannabisa, majka prica vec 3 dana je poceo vise da jede, a pravi efekti ulja su se pokazali posle 3 meseca terapije, kad jos se sin prvi put posle 2 godine borbe, trckarao po sobi, i smejao iz duse, KAO DA JE DUSA OPET BILA NJEGOVA ! Ta recenica je i mene naterala da razmisljam o legalizaciji, i ako sam korisnik marihuane, mene je ta marihuana, t.j. nestasice iste naterala da predjem na heroin, i tu sam prosao pakao od 4 godine, nakon skidanja i promene sredine, uz stalnu terapisko uzimanje tramadola (2x1 od 50mg ujutru, uvece od potrebe, nekada 1x1 od 50mg a nekad 2x1 od 50mg) i naravno marihuana u vidu Dzointa pre spavanja, to je trajalo 1 godinu , posle sam izbacio tramadol, naravno postepeno, a marihuanu pre spavanja koristim i dan danas, inace od heroina sam cist od 2005 godine, septembra neseca, tako da sam 10 godisnicu vec proslavio!! I nemomo se lagati za tih 10 godina , bilo je sigurno 10 recidiva heroiskih!

Gost

#102

2016-02-05 15:56

zato sto postoji toliko obolelih sto odraslih,sto dece,zato sto bi zatvorili farmaceutsku,tekstilnu,papitnu i ostale mafije,zatvorili dilere....

Gost

#103

2016-02-05 16:37

potrebno je

Gost

#104

2016-02-05 16:48

Zbog zdravlja tačnije nerava. Prirodno je,najviše zbog bolesne dece. Imam genetsku predispoziciju za kancer,zato bolje sprečiti nego lečiti!

Gost

#105

2016-02-06 06:54

Legalizacija JEDINO škodi narko lobiju !

Gost

#106

2016-02-06 17:23

Koliko ljudi treba da umre pre nego sto Srbija legalizuje kanabis?


Gost

#107

2016-05-26 12:47

Podjimo od toga da marihuanu konzumiraju pocev od univerzitetskih prosvetnih radnika pred decom,  univerzitetski  lekari, lokalni funkcioneri, politicari,  policajci, sudije, svestenici... Konzumira se marihuana i na likovnim kolonijama, kreativnim radionicama dece gde je to sasvim normalno i ok. Deca koja nemaju politicke volje ili ti bozije volje u zemlji bez Boga i vere u Hrista u Srbiji,  su omalovazena, diskriminisana, etiketirana sa dijagnozom opasnih i teskih neizlecivih psihickih i umnih bolesti, teskih  kanceroloskih bolesti. Dok elitna navedena  bolumenta profesori, cinovnici, lekari,  svestenici, bankari i njihova deca uzivaju marihuanu nabavljajuci je od lokalnih policajaca  i bivsih vojnih lica za 1000 dinara po jedan gram izleceni su unapred i imuna na svaku vrstu bolesti pre svega ne razboljevaju se od kancera, od umnih bolesti i dusevnih bolesti.  Primer  jednog iskustva iz skolskog dvorista u kojem sam odrastala: Deca koja su uzivala marihuanu jos iz osnovne skole sada su srecni porodicni ljudi, normalni,  zdravi, sa srecnom viseclanom porodicom, deca koja nisu uzivala marihuanu i nisu ni znala sta je to , diskriminisana su , odbacena od drustva, i svoje lokalne zajednice, bolesna od raznih bolesti. Marihuana se uziva pocev od skolskih dvorista pa do verskih prostorija. Neimuni ljudi, odnosno oni koji zive bez politickog imuniteta od rodjenja, skloni su raznim bolestima. Njima, mocnici,  usmeravaju tradiciju, prema HobsBaumu. Jer, tradicija srpska je izmisljotina i tradicija se izmislja. Sustina prave sustine je da nemaju Boga. Zivi se u bezboznickom odnosu. Kunu se deca, predvidja se buducnost dece, predupredjuju se navodni tragicni dogadjaji u porodici, a to je sve bezboznistvo, ili se deca navode na zivotinjske instinkte  od strane bezboznika tradicionalista lokalista  da bi se navodno predupredili neki i dogadjaji , ili se sa njima manipulise u buducnosti sto je sve bezboznistvo.  Trgovina marihuanom  u Srbiji ide veoma dobro i organizovano , preko lokalnih policajaca dolazi marihuana koja je zaplenjena, u kaficima. Naravno,  su povezani sa vlasnicima lokalnih kafica ili su i sami vlasnici kafica postali i obezbedjuju pasose i strana drzavljanstva onim subjektima koji rade na prodaji marihuane.


Gost

#108

2016-06-02 06:37

Govor cigaretom i marihuanom kao znak  pripadnosti odredjenoj klasnoj grupaciji  je dostupan bio a i sada je samo onim subjektima kojima je dostupna slobodna trgovina robe rada, i usluga sto je mnogima nedostupna i nemaju pravo na trgovinu.  S obzirom da je promenjen sistem i  oblik svojine u Srbiji ,svako ima pravo da odluci da li ce pusiti marihuanu ili nece. Slobodna trgovina kao i privatni oblik svojine bio je nipodastavan u proslom veku. Kao bica sa razlicitim osecanjima koja su proistekla iz iskustva svake individue koja na neki nacin nije shvacena u proslom veku a i danas, ima izbor da odabere svoju mogucnost. Sloboda naravno mora da postoji i u oblasti zastitie licnosti coveka. Pravo je svakog da odluci da li ce razvijati sebe sa marihuanom ili ne. Razvoj sopstvene individue u svim sferama zivota sa marihuanom je dokazano da koristi coveku i opstanku zajednice. Odrzivi razvoj na tlu drustvene ili drzavne svojine propisuje zastitu licnosti i zdravlja individue smrtonosnim lekovima i vakcinama, na kojima je naznaceno da sadrze smrtonosne sastojke. Odrzavanje razvoju doprinose razni ,,nevladini sektori,, kojima je jedino interes da odrzavaju sopstveni razvoj i razvoj svoje bioloske dece bez smrtonosnih lekova i sa slobodnom trgovinom na veliko, dok za drugu ili ostalu decu nisu imali prostora u sopstvenom umu da predvide da je i njima pre svega potreban zivot i rad.  Deca onih koji se kriju iza imena nevladinih organizacija rade i na slobodnoj trgovini, proizvodnji, rade i u drzavnom sektoru, i  u nevladinom sektoru, poseduju svoje privatne farme, marihuanu konzumiraju redovno od svojih 11, 12 godina zivota, srecno su udomljeni, porodicni ljudi sa svojom decom i svojom porodicom. Zakon o marihuani jos nije donesen, a svuda oko nas se konzumira marihuana i ona je vidljiva. Nevidljiva su samo ostala deca koja nisu imala nikakve mogucnosti i pravo da razgovaraju kroz promet robe, trgovinu robom. Nevidljivoj deci u Srbiji se pakuje roba koja je pokvarena: nevidljiva deca moraju da cute, sede na stolici u skolskoj klupi, da slusaju odrasle, da ponavljaju i uce napamet recitacije u skoli, sto vodi otupljenju. Dok se klasnoj ili rasnoj deci donosi roba kojom ce moci svoje  kvalitete da ispolje do izrazaja i maksimuma. Zakon kada bi se doneo u Srbiji , da li bi stitio sve. I sada je klasna razlicitost dostigla svoj vrhunac. A nju upravo zagovaraju oni kojima je odgovarala da bi mogli da rade poslove navodno ,,opsteg drzavnog interesa,, a  interes je privatni. 


Gost

#109

2016-11-14 19:17

Zasto ste potpisali peticiju?
Zato sto hocu da se legalizuje logicno