Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!


Gost

#151

2011-12-03 03:41

Na sve poreze I takse samo nam ovo jos fali. Razmislite sta ce biti sa bar 5000 pasa koji ce biti pusteni na ulice jer gazda nece imati para da plati taksu!?
Gde su na listi opasnih pasa rotovi I nemacki ovcari koji imaju vise napada na ljude od ovih navedenih rasa???

Gost

#152

2011-12-03 03:44

mislim stvarno su ga preterali...gledaju na svaki nacin kako da nam izvuku novac..sramota je kakve nebuloze ja necu da cujem za zivota...meni su moji psi promenili zivot totalno...ko zna gde bih ja bio sada da mi nije njih.ja sam nasao svoj veciti zadatak u zivotu a to je da zivim za njih i da zelim da ostarimo zajedno...zauvek zajedno


Gost

#153

2011-12-03 03:59

A meni nije jasno, zato molim vas ako je neko upuceniji od mene da mi objasni, da li oni misle da ce porezom ili taksama smanjiti broj ujeda?! ovo je bre smesno i glupost decenije!
Ponosna vlasnica AST-a

#154

2011-12-03 10:04

Nisam u toku od sinoc. Sad sam ustala, pa ako mi može neko reći da li se okupljamo?
Kada i gde?

Gost

#155

2011-12-03 10:47

Smatram da de je pas ma koje rase bio plemenit, svesna da ima mnogo neodgovornih vlasnika kojima treba stati na put ipak stajem na stranu bespomoćne životinje i želim da stanem na put kolektivne mržnje prema najiskrenijem čovekovom prijatelju. Mišljenja sam da pojedini ljudi treba da nose brnjice jer su mnogo agresivniji od naj agresivnijeg psa ali zakon to na žalost još nije propisao. Verujte zgrožena sam svaki put kada ugledam odraslu osobu koja svoje malo dete plaši svaki put rečenicom "skloni se ovaj pas će te ujesti" dobijamo polako ali sigurno novi naraštaj koji će iz straha mrzeti plemenitost,odanost i dobrotu.
Sa poštovanjem
Vojislava Stolić
vojislava stolic
beograd

#156 Re:

2011-12-03 10:57

#151: -

valsnik koji napusti svog psa iz bilo kog razloga je loš čovek. taj će sutra napustiti i rođeno dete...mišljenja sam da bi trebao da odgovara baš tako-kao da je ostavio malo dete na sred ulice. sinoć me je napala pudlica :)) jel i nju treba da osudimo. nekada sam imala američkog staforda jagnje mu nije bilo ravno...naravno svaki vlasnik bi trebalo da poznaje ćud svog psa i shodno tome da se ponaša (moj na primer nije trpeo ni jednog mužjaka u svojoj okolini) ali nikada mi se nije dogodilo da bilo kog psa napadne. ne postoji loš pas samo loš čovek!!!

vojislava stolic
beograd

#157 Re:

2011-12-03 10:57

#152: -

svaka čast!!!


Gost

#158

2011-12-03 11:08

Sve informacije oko okupljanja mozete pratiti na ovoj stranici
http://www.facebook.com/groups/207775252633456/?notif_t=group_activity

Gost

#159 Re:

2011-12-03 11:40

Jos jedna potpuna glupost nasih politicara i jedna velika nepravda prema vlasnicima i ljubiteljima pasa...pitam se samo, u slucaju da izglasaju taj zakon, koji tip i profil vlasnika ce i dalje zadrzati svoje pse , platiti taj besmisleni harac i nastaviti da drzi svoje zivotinje u  dobrim uslovima? Bojim se da ce to uraditi samo oni ciji psi ni sada ne predstavljaju nikakvu pretnju i opasnost... a oni "PRAVI ODGOVORNI" vlasnici koji su i do sada zapostavljali svoje zivotinje, tek sada ce jos vise to da rade...ili ce ih ostaviti na ulici ili ce upravo nedostatak tih 30 000  psi osetiti na svojoj kozi ili stomaku... :(


Gost

#160

2011-12-03 11:49

Suvise je bilo sta reci dok neki jedu med i kupaju se u mleku........za ostale vazi"DERI SIROTINJU DA JE NEMA VISE"

Prvo su nas ucili i molili da  spasavamo i udomimo zivotinje kada su u nevolji  A SADA NAS UCE I MOLE DA IH UBIJEMO ILI OSTAVIMO!!!STO JE NEPRIHVATLJIVO!!!


Gost

#161

2011-12-03 12:42

Molim sve posetioce da potpisu peticiju i ne dozvole da jedna plemenita rasa zbog pojedinacnih slucajeva skonca na ovaj nacin.

U redu je kazniti vlasnike pasa ako njihov pas napadne nekoga i povredi, naplatiti mu to debelo i time obestetiti ostecenog, pa cak i krivicno goniti... ali nije u redu da se napada rasa kao krivac kada svi znaju da su krivi oni koji uce pse da budu agresivni.

Sta rade inspekcije, samo primaju plate i nista drugo. Neka pocnu da rade svoj posao !
ester

#162 Re: I opet...

2011-12-03 12:48

#144: pajson - I opet...

http://i397.photobucket.com/albums/pp53/tojeto71/Tara/STA41706.jpg

potpisujem pajsonov post ,a evo i slika kako opasna rasa zivi sa decom i koliko su zli prema deci

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2011-12-03 12:56


Jovana

#164 Re:

2011-12-03 13:08

#1: -

Ovo je diskriminacija svih nas koji volimo ove rase...a ko kaze da druge rase ne ujedaju i ne napadaju ....najlakse je svaliti krivicu  na ove rase jer su ljudi puni predrasuda i dezinformacija,Ja sam ponosni vlasnik stafa i znam da ova rasa nije naucena da bude okrutna i krvolocna samo su ljudi krivi za to...I sto niko se ne postara za lutalice koje napadaju ljude. Diskriminacija cista.... Ne dozvolimo da nas ovako uslovljavaju...Kao zivimo u demokratskoj drzavi gde svako ima pravo izbora...ja sam izabrala stafa da cuvam a sa me uslovljavaju iako moj pas nije nikada nikog napao i ujeo a komsijski je uspeo da ujede skoro svakog komsiju iako je mesanac ali on ne spada u opasne rase... Sramota!


Gost

#165 Re:

2011-12-03 13:16

#161: -

Ako vec hoce da se vode zakonima EU neka pogledaju kako je u Italiji.Sa psima nebitno koje rase mozete da setate i udjete gde pozelite ,ali ako vas pas napadne nekog e onda ce vam odrati kozu sa ledja.Ova diskrimanicija je strava i uzas.Za cije babe zdravlje da platim toliki novac.Pa nisam nosila gajbe u prodavnici i obogatila se ,niti mi je baba tetka ostavila bogatstvo,a nisam ni krala niti cu.,a necu ni da me potkradaju i to javno .

Kad je ulicni pas napao moje dete zvala sam sintere ,a dobila sam odgovor da dam sinu petarde da baci na njega ,jel to znaci ako i mom psu stavim korpu i kad ga napadnu dzukele da ga naucim da baca petarde na te iste .OVO JE SRAMOTA .


Gost

#166

2011-12-03 13:34

naj krvolocniji staford terijeri se nalaze u skupstini koi su izujedali celu srbiju a nasi stafordi se nalaze po izlozbama i 100 posto su beopasni

Gost

#167 Re:

2011-12-03 13:35

#166: -

bravo ,bravo i bravo


Gost

#168

2011-12-03 13:55

Dugo godina sam sa Americkim Stafordskim Terijerima. Moja odgajivacnica ima visok rejting, pedigre mojih pasa je veoma jak, moji psi odrastaju sa mojom decom i unucima. Kako mogu biti opasni i agresivni ako su slobodni u mom domu, a izlagani na mnogim izlozbama u Evropi i u Srbiji. Bojim se da su mnogo opasniji i agresivniji upravo ljudi koji su smislili ovakvu pljacku i otimacinu. Ja kao odgajivac imam pse koji su odlicno dresirani, vaspitani i veoma lepi, na izlozbama se ne moze izlagati agresivan pas, to nam je svima dobro poznato pa mislim da je ovo izmisljotina bolesnih umova. I na kraju, sta je humano u glavama tih otimaca, jer su se mnogi ljudi jako uplasili za svoje ljubimce, pogotovo sto je cela zemlja u teskoj finansijskoj situaciji, sto se mnogi zrtvuju i uskracuju sebi mnogo toga da bi svom ljubimcu pruzili pristojan zivot, tamo neki bolesni umovi smisljaju kako da opljackaju narod i po ovoj stavki, a to je zapravo put da uniste ove prelepe pse, i ne samo AST-e vec i druge rase na teritoriji Srbije. Pre treba ocistiti Srbiju od megalomana, korumpiranih likova i bolesnih umova, onda bismo bili mnogo srecniji i uspesniji.
petpet

#169 Re: Evo nekih primjera da nije bitna rasa nego odgoj

2011-12-03 13:57

#25: - Evo nekih primjera da nije bitna rasa nego odgoj

ta statistika nije bas toliko merodovna po pitanju koja rasa najvise ujeda il je najopsanija po coveka itd

zato sto su nemacki ovcari ,dalmatinci retriveri ,dzek raseli itd. uglavnom pusteni sa uzice ber korpe i u tim situacijima su napali coveka .

ne izgledaju opasno pa samim tim je dovedeno do te situacije da se tek tako pustaaju medju ljude.to se uglavnom desava po raznim parkovima (govorimo o razvijenim zemaljama jer pretpostavljam da je statistika preuzeta od njih)

ima statistika koja i o tome govori,koji se pas otrgao kontroli nad vlasnikom(pobegao iz dvoristeasa uzice itd) i u toj situacji ni nema dostaa rasa koje su nabrojane tu kod tebe. uglavnom su tu pitbulovi istafordski terijeri,psi koju su preskakali svoje ograde,kidali lance i sl. i tako dolazilo do tragedija. to je covek kriv,odnosno vlasnik psa,nije preuzeo dovoljne mere zastite

treba poostriti kaznene mere,treba da je pas na kracoj uzici i sa korpom ,i naravno da maloletnicima(deci) treba zabraniti da izvode te rase pasa medju ljude,ali ne samo te,tu su i dogo argentino,veliki ovcari...rotvajleri,bandozi,akite,mastifi i mnogi mnogi drugi izuzetno jaki psi fizicke snage

jedino sto ne treba i sto se slazem da je glupost a to je da se placa taksa i to toliko velika za neke rase pasa,odnosno za bilo koje ,to je nepravda iz milion razzloga


Gost

#170

2011-12-03 14:01

СТОП ДИСКРИМИНАЦИЈИ !!!
Andromeda

#171

2011-12-03 14:01

Koju ce jos taksu izmisliti, kako rece sagovornik gore, ove opasne zveri u skupstini i koji su zaista izujedali celu Srbiju pa su sada smislili kako da pipiju i zadnju kap krvi ovom narodu. Nasa kinologija se nalazi na veoma visokom mestu u svetu, na svetskim i evropskim izlozbama nasi psi vec vise godina zauzimaju najvisi tron, imamo bezbroj svetskih sampiona kod malte ne svih rasa u Srbiji. Taksa od 30.000 dinara ce popuniti prazne kase ove nase jadne Srbije, to su smislili jer vise nemaju od koga da otimaju pa su se okomili na vlasnike pasa, sutra ce se okomiti na roditelje dece koja ionako vise ne zive srecnim decjim zivotom jer od malena gledaju svoje brizne i nesrecne roditelje koji su kod kuce jer nemaju posla i ne mogu svojoj deci da priuste normalan zivot. Sta ce jos da izmisle i otmu ovom narodu, videcemo!!!

Gost

#173

2011-12-03 14:27

Slazem se sa tim da se uvede neki red i da ne moze bas svako da drzi ove nazovimo ih "opasne pse",ali to se ne radi tako sto ce se uvesti taksa i to je to.Pa znaci sutra mogu lava da prosetam po gradu ali samo moram da platim taksu?!Korpa,povodac sa tim se slazem u potpunosti,ali treba doneti zakon po kom ce se odrediti ko sme da drzi ove pse jer ima stvarno velikih idiota koji ih drze i zbog takvih je ova rasa pasa na losem glasu.Ne znam sta im to znaci opasan pas...pa i rotvajler,vucjak,cane corso,dogo argentino...jel to nisu opasni psi?Ako cemo tako onda su svi opasni i od svakog psa mozete napraviti dileju kao i od coveka!Pa i coveka da zatvorite u kavez i da ga hranite zivim mesom svaki dan,posle nekog vremena ce se pretvoriti u zver!Sve je do vlasnika i sa njima se treba pozabaviti (registrovati ih posebno) i ograniciti ko sme,a ko ne sme da drzi ove pse.Ja imam pit-a i mnogo je veliki dobrica,svi ga u komsiluku obozavaju i sa decom je super,dolaze kod mene u dvoriste da se igraju sa njim,deca od 5-6 god...jasu ga,ne znam ni sam sta mu sve ne rade i pas jednostavno uziva u igri sa njima.Ni jedan problem nisam imao sa njim i ne verujem da cu ikada imati jer ovo su jednostavno najbolji i najpametniji psi.Samo treba pametno raditi sa njima,posvetiti im malo paznje,socijalizovati od malih nogu sa ljudima i dr. psima i ovaj pas postaje jednostavno najbolji!

Gost

#174

2011-12-03 15:05

" Е тако, сада преко ове њихове јадне петиције имамо комплетну баѕу података на које адресе да шаљемо инспекцију." Предраг Петровић

Gost

#175

2011-12-03 15:11

Trebalo bi napraviti peticiju za oporezivanje opasnih politicara. Mislim da bi drzavna kasa u tom slucaju prosla mnogo bolje...