Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!


Gost

#26

2011-12-02 13:18

NE POSTOJE OPASNE RASE PASA, POSTOJE SAMO OPASNI VLASNICI!
Ko je kao individua neodgovoran i opasan ne bi trebalo ni kola da vozi a kamoli da poseduje neko zivo bice.

Gost

#27

2011-12-02 13:25

E samo nam fali porez na kera...Haračlije
Ponosna vlasnica AST-a

#28

2011-12-02 13:28

Kada je izbila hajka na nase ljubimce, pisala sam gradonacelniku Beograda, odgovor nisam dobila. Sada sam uputila i predsedniku gradske skupstine (doduse sad sam bila grublja) i Prvoj televiziji da se napravi reportaza o tim rasama zajedno sa nama vlasnicima sa Bezanijske Kose. Ovde su AST-i bas zastupljeni kao i Pitovi. A poreza sto se tice, to je najgluplji predlog. I umesto da trce i trose svoju energiju bice lancima i katancima i tako ce svaki pas postati agresivan. Glupi ljudi nam pisu zakone!
Ponosna vlasnica AST-a

#29

2011-12-02 13:39

20 ja sam vrlo zainteresovana kontaktiraj me na ivas26@gmail.com
ridji

#30

2011-12-02 13:52

ma ljudi to su novine izmislile kakav porez na opasne pse pa to je vise nego smesno i da je istina pa koce to da im placa ma to su gluposti


Gost

#31

2011-12-02 13:55

Vlasnik sam i odgajivac Americkih Stafordskih terijera. Zivim u Beogradu sa dvoje male dece, dvogodisnjim sinom i jednomesecnom cerkom.

Posedujem i uzgajam ovu rasu preko cetrnaest godina i smatram je najuravnotezenijom i najstabilnijom karakterno u u svetu pasa.
Moj sadasnji pas je dosao pre dece, bio je sve vreme sa nama posle rodjenja sina, prve korake je napravio sa njim, sada je dosla i druga beba i njegovo strpljivo i nezno ophodjenje sa decom i sa ljudima i drugim zivotinjama uopste me odusevljava, tako da me price o "opasnim psima' zasmejavaju dok ne shvatim koliko su opasne i kakve posledice mogu da imaju po sve nas i mogu ih poistovetiti samo sa svetskim medijskim huskanjem velikih svetskih sila protiv Srba i Srbije, pa ako do kraja sprovedemo paralelu i vidimo dokle smo dosli mi Srbi i Srbija, nesto slicno mozemo ocekivati i mi vlasnici zajedno sa svojim ljubimcima, punopravnim clanovima nasih porodica, zasta ja smatram svog psa!

Moramo se organizovati i delovati kroz razne vidove protesta, ucestvovanja u u debatnim emisijama gde cemo suceliti svoje stavove sa suprotstavljenima i kroz razne organizovane edukacije i sretanja obicnih ljudi koji ne znaju mnogo o ovim rasama, tako da se sami uvere u njihovu pitomost, stabilnost...

Dane Basaric

Gost

#32

2011-12-02 14:02

sta reci nego blagi uzas!!!

Gost

#34

2011-12-02 14:54

ja imam srednju pudlicu ,ali kako su krenuli mogu zakaciti sve pse ,smatram da je taj zakon maltretiranje gradjana ,mi nismo politicari i za vecinu stanovnista 30 000 hiljada je prevelika taksa ,a ima ljudi koji imaju i podva psa ,krajnji je bezobrazluk sto grad na taj nacin ima nameru da pobije vlasnicke pse

Gost

#35

2011-12-02 14:57

Komentar je suvisan,cist bezobrazluk i bahatost,koja je svrha osim da se otima novac..ili mogu da se drze pomenute rase uz uslove gore navedene(koje vaze za gotove sve rase)ili ne moze ...idiotska logiga.

Gost

#36 Sami ste krivi!

2011-12-02 15:03

Od kad znam za sebe, psi raznih rasa su trcali po parkovima i lajali na prolaznike, a da pritom vlasnik nista nije uradio po tom pitanju. Cuvene glupave recenice "Nece, ne bojte se" i "on se samo igra", nikada nisu bile dovoljne da umire prestravljenog prolaznika, bilo da se radi o muskarcu, zeni ili detetu. Da ne pricam o situacijama kad se na vas zaleti pas lajuci i rezeci, a vlasnika boli uvo. Tu su takodje i oni koji u dvoristima izmedju zgrada drze svoje ljubimce, tako okupirajuci ih samo za sebe, jer od pomenutih niko ziv od okolnih komsija vise ne sme ni da kroci u isto. Dakle, da ste se naucili kulturnom drzanju, izvodjenju i setanju vasih pasa, ne bi ste docekali ovakav zakon. Posto niste, sad cete morati! Takodje jedva cekam da se jos poostri i kaznena politika za prljanje ulica i parkova sa izmetom vasih ljubimaca! U nekim ulicama i parkovima je nemoguce proci a da ne ugazite u pseci izmet, a uriniranje po tockovima automobila je prosto postala normalna stvar. Nije mi jasno kako vas nije sramota da pustite da pas obavi nuzdu na trotoaru i da mirno posle odsetate kao da se nista nije desilo?! Kako vas nije sramota da pustite da pas urinira po necijem automobilu? Da li bi ste tako smireno posmatrali i tudjeg psa pored vaseg auta ili smireno odsetali kad ugazite u izmet? Sve u svemu, da ponovim, posto se sami niste naucili kulturi drzanja pasa, sad ce vas zakoni primorati da se istoj naucite! I hvala bogu da se neko setio toga!

Gost

#37

2011-12-02 15:26

Svaka cast za peticiju,nadam se da cemo uspeti!

Gost

#38 PS. na komentar iznad.

2011-12-02 15:29

Naravno da postoje i oni koji su se ovoj kulturi naucili, i njima svaka cast, ali ovaj zakon i slicni se donose upravo zbog ogromne vecine onih koji nisu.
Katarina Milovic
Autor peticije

#39 Re: Sami ste krivi!

2011-12-02 15:32

#36: - Sami ste krivi!

Upravu si i to postujem, ali zasto onda samo pojednine rase da placaju taksu, ajde onda svi. Pa nastao bi opsti haos. Zasto osudjivati pitove i staforde za vrsenje nuzde na trotoaru? Pa to rade i labradori, pudle...svi!! Ali samo ce nasi psi da placaju za to, jel tako? Nazalost..


Gost

#40

2011-12-02 15:51

ljudi pa jel vam nije zao ovakvih pasa hocete kao evropa da ih unistite zbog toga stavljate te poreze... pa ti su psi jedni od rasa koji najmanje prete ljudima.... trebate gledati ostale rase koje ugrozavaju ljude kao sto su... rotvajleri, dobermani, azijati... sarplaninci, kavkazi... [a ljudi ne gledaj te njihovu karakteristuku borbenu nego gledajte te pse kao opasne prema ljudima pit je 0 a ne da gledate sta evropa i svet radi...

Gost

#41

2011-12-02 15:58

Kolege pa zar vam nije jasno da treba da se popuni - u budzetu??!Pa ne znaju sta vise da smisle pa lupili ovo -.-

Gost

#42

2011-12-02 16:06

Da pocnemo... jebem mrtvu majku svima,a ako je ziva onda i zivu ,onim fasistima iz DEMOKRATSKE STRANKE koji su se dosetili da osim sto unistavaju i unizavaju SRBSKI narod,SRBSKU crkvu,SRBSKU vojsku,sad su se bacili da ocerupaju i ovu sirotinju od naroda. Kao da imaju ljude koji u kancelarijama rade za platu i smisljaju razno razne pakosti i gadosti kako da otezaju vec dovoljno tezak zivot svojih gradjana.a sve su kao dusebriznici,epa pun mi je kurac i Studia B,i B 92,i svih Soresevih placenika u ovoj drzavi. REVOLUCIJA-ILI SMRT !!!

Gost

#43

2011-12-02 16:35

Glupost , Glupost , VELIKA I OPASNA GLUPOST .....
sirotinja

#44

2011-12-02 16:35

Rade Dakic odg. Franstal's,Darko Zivanovic odg.Long Step, Miloje Cirovic odg.king of ring's.... CEKAMO VAS.... Dok nam satiru seme i pleme vi kao najveci odgajivaci cutite... Pri tom su prva dvojica kinoloske sudije u KSS-u. PA majku mu,imate li barem komentar,neka izadje taj dozivotni predsednik iz KSS-a u javnost,neka neko barem kaze da su AST,BT,SBT kinoloski priznate rase,da to nisu dzukele sa ulice pa da ih predsednik drzave sakate udomljava,ovo su stvari gde ne mogu da se skupe politicki poeni...
ZORO

#45

2011-12-02 16:36

Svasta ....
Pavle Ergelasev

#46 Re:

2011-12-02 16:40

#36: -

Decko/Devojko ti si totalno promasio/la temu. Ostali psi nemaju nuzdu, samo amstaf , pit itd uriniraju po tockovima. Ostale rase verovatno za sobom ponesu i WC sholju, zar ne? Nemoj da mislis da branim vlasnike koji dopustaju svojim psima da rade gore pomenute stvari ali jednostavno ovo nije na tu temu. Sta cemo sa lutalicama koje su 24/7 po ulicama. To je prava opasnost po coveka a ne staf koji je na povodcu. Razmisli malo pre nego sto napises nesto ovako i ispadnes totalna budala.

Pozdrav


Gost

#47

2011-12-02 16:41

Zivo me interesuje koga je ujeo pas rase mini bull terijer ? Pa je naprasno opasna rasa ? Zaista cudno da ce psi kao sto su Cane Corso,Sarplaninac,Napuljski mastif...ili npr. Rotvajler,Doberman,Nemacki ovcar,Snaucer,dakle psi od preko 55cm u grebenu,i preko 40 kg tezine,nesmatraju opasnom rasom,dakle nisu ujedljivi,a neki od njih su sluzbeni psi,dakle dresirani na odbranu,i napad na coveka.
Djilasov Fan

#48

2011-12-02 16:46

Totalitarni amaterizam,diletantizam,i nesposobnost u resavanju bilo kog problema,dovodi do ovog. Zasto bi GRAD ulagao sredstva da napravi parkove za pse,kad moze jos i da zaradi od uvodjenja taksi.ha ha ha.

Gost

#49

2011-12-02 16:52

‎,,OPASNE RASE,,???????? a sta cemo sa - zetovima,snajkama,tastama i svekrvama ???????? pa i za njih porez?--- salu na stranu , ovo je stvarno bruka i sramota , u stvari ovo je samo pocetak da probiju led ,ako ovo prodje ici ce oni i dalje. Zato ja necu kume da platim !!! nemam a i da imam odakle mi???!!!
Robin Hud

#50

2011-12-02 16:57

Ne znam koliko ima tih " opasnih pasa " u Beogradu , ( 10 000 mozda ) i sta ce se desiti kad ljudi , sto iz nemogucnosti da plate ovakav harac a sto iz revolta i besa popustaju svoje pse po ulicama . Da li gospoda misli da ce tada lako i jeftino resiti takav problem ?? A takvih ce sigurno u poprilicnom broju biti ....