Ukidanje bus plus sistema

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Ukidanje bus plus sistema


Gost

#26

2012-07-17 17:50

Bus Plus je najweca glupost koju smo mogli uvesti!
M.

#27 Re: Tekst nije racionalan

2012-07-17 18:00

#1: Srbija bez mozga - Tekst nije racionalan

Javni sektor jeste drzava!

Ako je nesto javno, automatski treba da bude i besplatno, u sta spadaju edukacija i zdravstvo, takodje!

Porezom smo to vec platili, zasto placati ponovo?

Tekst je u potpunosti racionalan, prepoznaje nedostatke i torturu, i pokusava to da spreci, sto je racionalnije od verovanja da je pravedno praviti od voznje javnim prevozom cirkus donosenjem ukrasnih pravila, i to smatrati nuzdom samo zato sto je zakonom odredjeno? Znaci li to da je zakonom odobreno ugnjetavanje seljaka u proslosti bilo dobro, samo zato sto je bilo zakonom dozvoljeno?


Gost

#28

2012-07-17 18:18

Hocemo ukidanje bus plusa!!! :D

Gost

#29

2012-07-17 18:34

Gradski prevoz nije luksuz kako neki pokusavaju da ga predstave. Da li znate koliko je nezaposlenih i onih koji primaju muinimalac? Da li ja koja sam nezaposlena i imam svo slobodno vreme na svetu, treba da s kraja na kraj grada idem pesice?
Jelena Vasiljevic
Autor peticije

#30 Re:

2012-07-17 18:39

#29: -

Ma ovo sto nam rade nije humano..ne smemo cutati..cutimo i trpimo ovo godinama..i gde nas je odvelo?plase ljude kako ce da ukinu linje gde se manje otkucava..to znaci da ce mozda u mom naselju ako bude manje od 30% otkucavanja ukinuti prevoz..ne moram ni da idem do grada..neka nas zatvore u kucama

Revoltiran glupostima

#31

2012-07-17 18:46

Smehotres... Besplatan gradski prevoz... Proputovao sam pola Evrope kao vodic, i jos nisam naisao na drzavu gde se ljudi voze besplatno. Sta je sledece? Besplatan medjugradski prevoz? Zasto ne i medjunarodni? Pa mi zivimo u Srbiji, zemlji gde svi rade, vredni su, ne sede po ceo dan u kaficima i trznim centrima, doprinose boljem zivotu, i skroz je opravdano traziti ovako nesto. Strasno... Napolje iz kuce, nadji posao, pa ces imati i pare za kartu! Nauci da postujes pravila, i nece se stvarati ni guzve niti biti galame. Nego su ljudi navikli na devedesete, na anarhiju. Ajde onda da potpisemo peticiju da se vrate autobusi iz sedamdesetih godina na sve linije za one koji nece da placaju kartu, i ovi novi za one koji hoce. Onda cemo videti koliko neko nema para da plati. Svi biste da bude dobro, a da ne kosta nista. To ne moze ni u jednoj zemlji na svetu, sigurno nece moci ni kod nas. Za kraj, apsolutno podrzavam sistem naplate u Bus Plus sistemu, i smatram da jos rigoroznije kontrole mogu da skode samo onima koji ne placaju karte, a ne vidim nijedan razlog da ih bilo ko zali.

Gost

#32 Re: Re:

2012-07-17 18:48

#30: Jelena Vasiljevic - Re:

s zasto ti nemas pare? radis nesto u zivotu ili dokonosis po ceo dan i trazis pare od roditelja? ne kosta prevoz 1000e mesecno vec 1000 dinara. To je 1/36 deo prosecne plate u Srbiji, a tu racunam i zaostale predele sa juga gde je plata oko 15 hiljada. Radi, zaradi, i imaces para.

Jelena Vasiljevic
Autor peticije

#33 Re: Re: Re:

2012-07-17 18:58

#32: - Re: Re:

nemoj da donosis neke zakljucke o meni kad nemas pojma ni ko sam ni sta sam ni da li imam roditelja..radila sam i placala sam prevoze..kada nisam imala para svercovala sam se da bi stizala do grada i trazila posao..ti ocigledno nemas problema sa parama pa te boli uvo sta ce se desavati sa prevozom..i verovatno ne razmisljas da li ces imati sutra da prehranis porodicu


Gost

#34 Re: Re: Re: Re:

2012-07-17 19:10

#33: Jelena Vasiljevic - Re: Re: Re:

ne znam te, zato sam te i pitao sta radis. da te znam, ne bih pitao. i da, mene boli uvo jer ja zavrsavam fakultet i radim. i znam da cu zahvaljujuci svom trudu moci da prehranim porodicu. zato ne kukam. od toga nema nista. posao, posao, posao. samo tako moze da se prehrani porodica, ne tako sto ce stotine drugih porodica (onih koji primaju plate od tog bus plusa) ostati bez hrane. ili se mozda ne slazes? mozda svi oni treba da pomru od gladi kada ih otpuste da bi se ispunio utopijski hir da sve bude besplatno u zemlji?

aha

#35 aha

2012-07-17 19:18

Pa ja koliko sam razumela po komentarima na raznim sajtovima,ljudi se najvise bune zbog nacina na koji ovi sprovode taj bus plus fazon..Zbog ponasanja kontrolora i komunalne policije prema putnicima i zbog kasnjenja jer ne znaju da pregledaju karte u voznji nego zaadrzavaju bus u stanici- ne buni se mnogo ljudi sto treba da se plati i otkuca karta..pa to su i do sada radili,ali su se bar vozili kao ljudi..A uz pomoc kog trika treba ja da udjem na prednja vrata,koja se jedva zatvore iza mene i da izadjem na srednja..Neeeeeeeeeema sanse da im to prodje..jedino ako uvedu jos 1000 novih buseva,pa da nema guzve pa onda i da im se prosetam do tih srednjih vrata..Naravno da ne moze da bude prevoz besplatan,pa nije ni u razvijenijim zemljama od nasemod cega ovde da ga finansiraju-jedino sto treba da bude drzavni a ne privatni taj bus plus sistem,pa da se od tih karata kupuju i odrzavaju busevi,a ne da se vozim krntijom koja smrdi na ko zna sta i samo sto ne eksplodira,a da im placam karte,e pa to vec nece ici..
Jelena Vasiljevic
Autor peticije

#36 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-07-17 19:21

#34: - Re: Re: Re: Re:

Ja sad svojim trudom prehranjujem porodicu i studiram..i naravno da cu da kukam kao i ostali gradjani ako nesto nije u redu..ovaj sistem ne valja..da su hteli kako treba,da su mislili na sve gradjane,trebali su onda da cene karata i svega budu manje,da ljudi mogu da plate,..kazes posao moze da prehrani porodicu,pa koliko ljudi ne radi jer nema gde da radi..koliko ljudi zele da radi i nemaju gde..ovde ima gomila problema..najmanje sto nam je trebalo je ovo sa bus plusom i njihova pravila..korist od toga samo ima Djilas i njegovi partneri..zelimo evropski standard a plate nisu takve..koliko ljudi postoji koji platu nisu videli par meseci..koji su podstanari,pa moraju da izdvajaju za stan,za troskove,za hranu..a rade a plate nema..i plus sad i ovo sa prevozom..jeste zavrsavas fakultet,dobices do jaja posao,i treba da te boli uvo za ostale ljude oko tebe?i ja kad zavrsim fakultet imacu posao,imala sam tu srecu da me ceka..pa necu i ne mogu da okrenem glavu i da cutim i da gledam sta se desava..vidim ima dosta ljudi koji su za bus plus..neka razmisle malo ko ima najvise koristi od toga..mi gradjani ne

Jelena Vasiljevic
Autor peticije

#37

2012-07-17 19:27

besplatan prevoz kod nas nema teorije da se uvede..jer smo takva zemlja..u Amsterdamu i drugim gradovima prevoz se najvise bazira na biciklu..po celom gradu su bicikle..ako trebas da odes od tacke a do tacke b,uzmes bajs i odes i ostavis ga tu gde si dosao..to kod nas kad bi bilo,vecina bi nosila kuci bicikle..Ja sam za to da se ukinu ova glupa pravila..kontrola ne sme tako bahato da se ponasa..karte treba da naplacuju gsp..a ne tamo neka privatna firma..i smatram po nekoj racunici da karte budu i 30 dinara da bi gsp uspeo da izmiruje sve obaveze..neka me neko ispravi ako gresim..
micazmica
Gost

#38

2012-07-17 19:33

Želim samo da se ukinu ova nova pravila oko ulaska u autobuse i izlaska iz istih.

STOP bus pljus

#39 firma ulozila 500 evra

2012-07-17 20:02

Ova firma koja je zaduzena za BusPlus, koja je inace negde sa Bliskog istoka (popravite me ako gresim) je ulozila 500 evra u ovaj multimilionski projekat....kako je moguce da sa samo 500 evra ulozenih srestava , ovaj "projekat" zazivi u Beogradu i da nasi gradjani trpe ovu torturu?? DOKLE?!
STOP bus pljus

#40 Apex Solution Grop prevaranti

2012-07-17 20:05

Apex Solution Grop
Vlasnik Paul Allen
Zemlja:Usa,Seattle Wa
Microsoftov partener
Njemu dajemo milione svakog meseca
Oni su ti koji su ulozili samo tih 500 evra

Gost

#41

2012-07-17 20:06

Ovo je za svaku osudu!

Gost

#42

2012-07-17 20:06

Zaista strasno!

Gost

#43 Drg

2012-07-17 20:07

Ovi iz bus plusa nazovi kontrolori, samo maltretiraju ljude koji imaju karte, ja uopste ne znam u cemu je tu fora!? Ko nema kartu izadje na stanici gde udje rulja hulja kontrolora, pa nastave peske, a mi koji imamo karte cekamo kao budale 15 do 20 minuta dok oni ne pregledaju karte, a pritom su uzasno spori. Ljudi sa kartama kasne na posao iz dana u dan i tako ce da bude dok neko ne bude dobio otkaz. Da l' sam ja glup ili je ovo usmereno protiv ljudi koji kupuju karte!?
ABAL

#44 Re:

2012-07-17 21:20

#31: Revoltiran glupostima -

e glupane jedan retardirani ti ces nesto da pricas amerikancu glupi , nemaju svi para ko ti pa da voze mercedes pa da govori drugim ljudima sta da rade u prevozu... ti ako nisi za peticiju sto si onda ovde sa tvojim glupim komentarima sta tebe boli uvo?!


Gost

#45

2012-07-17 22:34

NECEMO BUS PLUS !

Gost

#46

2012-07-17 22:49

Bez komentara.

Gost

#47

2012-07-17 23:57

Zaustavite tiraniju Dilasove mafije!!!

Gost

#48 Re: Tekst nije racionalan

2012-07-18 00:16


Gost

#49

2012-07-18 00:25

Umrite

Gost

#50

2012-07-18 00:26

Mozemo pricati ovde sto dana,hajde da se nesto organizuje I da svako kome ovo jeste problem dodje I podrzi nas.Ovo je ponizavanje I maltretiranje ljudi,ljudi koji 8-10h dnevno provode na poslu da zarade novac I plate istu tu kartu...sta ce biti kada pocnemo da kasnimo na posao zbog sranja???%jedan dan,dva,pet...a onda sledi otkaz!Ovo je takva sramota...Ova zemlja je tako iadna!!!!!!!