Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#2101

2013-05-27 17:17

Žalosno je da se na ovaj način treba izboriti za pravdu. Samoodbrna je svaki akt odbrane vlasitog domaćinstva, kućnog praga, vlastite dece i porodice.U mnogim državama, pogotovu u državama visoke demokratije, to je sasvim normalno i zakonski ispravno. Izgubljeni ljudski život u ovom slučaju nije od značaja. Nemam reči žalosti za njega.

Gost

#2102

2013-05-27 17:17

Covek ima pravo da stiti svoju porodicu i kucu, ako policija, tuzilastvo i prvosudje nisu u stanju da odrzavaju red u drzavi i covek koji ima preko 50 krivicnih prijava dva puta moze da provali u istu kucu dobio je sto je zasluzio, bravo Sasko!

Gost

#2103

2013-05-27 17:19

Samoodbrana ne treba da se tretira kao ubistvo. Skoro sam bila u slicnoj situaciji...veruj te mi, s obzirom da su moji pretpostavljeni sve zataskali, zao mi je sto ga nisam ubila...jer pitanje je vremena kada ce me opet napasti (tako je bar pretio)...cak nisu hteli ni da ga posalju na procenu psiholosku...a ja zavrsila sa potresom mozga i Bogu hvala ostala ziva...dokle - ne znam... znam samo da se ovaj covek stiti a ja, bez straha, u nadu na Boga, ocekujem da cu preziveti...ali ako me opet napadne, branicu se do kraja... pozdravljam vas...

Gost

#2104

2013-05-27 17:20

Bez obzira kakav je čovek koji je napadnut u svom posedu treba da brani svoj i živote svojih bližnjih, zar da dozvolimo da svako uđe i pljačka pa i nasrće na naš život

Gost

#2105 mackic

2013-05-27 17:22

da je upao kod mene izneli bi ga u kesama. covek je branio svoje.

Gost

#2106

2013-05-27 17:22

Oslobodite ga!

Gost

#2107

2013-05-27 17:23

NORMALAN COVEK STITI SVOJE ,TREBA TAKAV PROVALNIK DA POSERI SUDIJU I ONE LOPOVE (FASISTE) KOI SU DONELI ZAKON DA AKO BRANIS TO STO JE TVOJE IDES U PRITVOR PA U ZATVOR ... DOBRO DOSLI U NOVI SVETSKI POREDAK !!! FASIZAM ....
different

#2108

2013-05-27 17:23

ma vi ste ljudi bolesni.
oprostite sto mi vase 'dobar covek' ne znaci mnogo, jer jedan takav 'dobar covek' svima - meni bio najgori covek na svetu i jednostavno vise me to 'dobar covek' kod mene ne pije vodu. to prvo. drugo, svakako je razumljivo da se Sasko poneo zastitnicki i da je uradio to sto je uradio, pa u strahu i afektu smo svi sposobni na mnoge i nezamislive stvari. trece, sasvim je u redu da se ne pravi pitanje sta mu je provalnik radio u kuci jer svakom prvo pada na pamet ono najgore i ne misli na posledice, samo kazem, uzasno je sto je taj 'provalnik' dobio sut kartu od svog drustva i pre nego sto mu se zavrsio ovozemaljski zivot a takvih ce kako vidim biti jos mnogo jer ne nailaze na razumevanje i ikakvu sansu za pomoc i rehabilitovanje u drustvo. mnogi su osudjeni na bas takav nacin zivota zbog nedostatka obrazovanja i uopste uslova za zivot; koliko puta prolazim pored karton-naselja i msm se kakva buducnost ceka tu decu/omladinu koja se igraju pored deponije a vecina je svakodnevno zrtva nasilja i nazalost zbog situacije kakva je-ne vide drugu perspektivu. kljuc je u trazenju onih dobrih osobina u ljudima, kvalitete koje poseduju. Sasko je divan covek kako vidim i molim se za njega da nadje mir jer iako je i on sam svestan da je tako moralo biti, kao verniku mu je vrv jako tesko da prihvati da je ucinio tako nesto. mene vera ne drzi toliko koliko bih i sama volela ali opet volim da verujem da postoji razlog za sve.

i zasto ste toliko za menjanje zakona? msm, ok je, to je vasa gradjanska volja i imate svako pravo na to... ali prvo menjajte sebe, ucinite sve od sebe da ne mora da dodje do primene tog zakona. :) svi se nesto zalite umesto da pocnete da delate. a nama,mladjima ostavljate dzubus da sredjujemo i onda smo vam jos losi sto nam se ne svidja kako razmisljate. pih.

Gost

#2109

2013-05-27 17:24

Veoma mi je žao što je jedan život morao da se ugasi zbog pogrešnog puta u životu. Ali isto tako vrlo mi je teško što je jedna potpuno nevina porodica sedeći u svojoj kući izgubila svoj pređašnji miran život. Iskreno se nadam da će sudski sistem shvatiti nužnost odbrane ove nevine porodice. Podržavam oslobođenje S. Bogeskog

Gost

#2110

2013-05-27 17:26

Sta reci,a verujem da su svi istomisljenic, naravno da covek treba da se oslobodi, branio je svoju porodici i svoj dom. Svako od nas bih isto postupio.Zakon treba pod hitno da se menja, jer dok je zakon takav imacemo sve vise lopova, manijaka i koje kakvih budala, a od kojih ne smes da se branis jer zavrsis u zatvoru kao i Sasko!!!
Srecno sa peticijom, od srca zelim brzo oslobadjanje neduznog coveka.
valent vudriga
na rubu pameti

#2111 Re: Re: Re: razmislite

2013-05-27 17:26

#140: glas razuma - Re: Re: razmislite 

 Ja zivim u ovoj (divljackoj) zemlji i nije mi dozvoljeno pucati na nekog tko je stupio nogom na verandu, ili cak ako je usao u hodnik ako su vrata  bila otvorena. Mora postojati odredjeni splet okolnosti da bi se moglo braniti smrtonosnom silom, a neciji upad u zakljucanu kucu punu domacina usred noci je svakako jedan od tih razloga.

Statistki podaci za USA pokazuju da je stopa ubistava opala s vecim brojem legalnog oruzja.


Gost

#2112

2013-05-27 17:27

OSLOBODITE HRABROG COVEKA NE BRUKAJTE SRBIJU DAJUCI KRIMINALCIMA PUBLICITET!!!!!!!SLOBODAAAAAA HITNOOOOO!!!!!

Gost

#2113

2013-05-27 17:28

Saso samo hrabro i izdrzi do kraj.a drzavata ne samo Srbija tuku i drugite treba da razmislat i da go smenat zakonot za vakvi slucaevi.sepak nas obicnite lugje ne ne stitat telohraniteli tuku toa morame sami da go storime.a za ovakov provalnik so DEBELO dosie ne treba voopsto da se trosat pari na drzavata po sudevi i sudii a najmalku na SASO.Podrska do semejstvoto na SASO

Gost

#2114 Re: Re: Re: Re: razmislite

2013-05-27 17:29

#2111: valent vudriga - Re: Re: Re: razmislite

Samo bi da pucate i ubijate....

ISTI_NA

#2115 Re:

2013-05-27 17:31

#5: different -

Zivot je neprikosnoveno pravo svima - ali na prvom mestu onome ko je u poziciji da se brani. Ovde je vise nego jasno ko je napadnut a ko se brani. Covek o kojem govoris se ne iskupljuje buducim delima za ono sto je uradio vec iza sebe ima niz dela koja nisu nastala da bi bila potencijalni alibi niti ga ona na bilo koji nacin ne amnestiraju od onoga sto je ucinio - za to amnestija nije potrebna, covek je ucinio upravo ono sto treba.

Ali sustina nije u tome i tu dolazim do mesta na kojem se na zalost mnogi izlupetaju slepo forsirajuci svake razumne osnove lisena "neprikosnovena prava" i potpuno od svake ljudskosti i razuma otudjenu "objektivnost". Niko ne moze da dokaze sta se tacno desilo ali neke stvari su po svemu sudeci van svake razumne sumnje: provalnik ubijen pri upadu u porodicnu kucu. Jel treba tu jos nesto da se finesira? U svakoj normalnoj drzavi gde se neprikosnovena ljudska prava osobe mnogo temeljnije postuju nego u Srbiji o ovom dogadjaju se malte ne ne bi ni culo a kamoli polemisalo na sva usta... Tvoje pravo je da iznosis "drugacije" misljenje ako nemas cime drugim da se istaknes od ostalih ali verujem da bi ga ispustio kao par usranih gatja kada bi tebi u rodjenoj kuci, dok tvoja porodica spava na oci izleteo neki majmun sa srafcigerom u ruci koji sigurno nije dosao da pritegne shrafove na visecim elementima i zameni gumicu na chesmi...

Jel pitas sebe sta je ovaj pavijan radio u covekovoj kuci? Ti sad mozes sebi da priustis takav luksuz ali kad si glava porodice i brines se o njoj kao i svaki normalan covek nemas ti vremena a ni nagona da analiziras pobude totalnog stranca sa hladnim oruzijem u tvojoj kuci...

Zakon koji stimulise ovaj narkomanski olos treba pod hitno da se promeni pa da vidish kako se bagra deset puta razmislja da li da upadne na privatni posed cak i ako ga strpljivo snima duze vreme i prilicno je sigurna da li je posed prazan ili ne, kamo li na blef... I sad mi treba da oplakujemo izbusheno pravo na zivot ovog krimosa... ma ajde ne serendajte...


Gost

#2116

2013-05-27 17:32

u najmanju ruku sramota da ovaj covek uopste bude pritvoren.Treba ga odlikovati.

Gost

#2117

2013-05-27 17:33

Tuzno bi bilo da covek ode u zatvor jer je branio svoju porodicu. Svi smo mi u Srbiji ugrozeni ako nam provalnik udje u kucu jer moze on nas da ubije, a ako mi njega slucajno ubijemo vrlo verovatno cemo otici u zatvor.

Gost

#2118

2013-05-27 17:34

Covek je branio svoju porodicu i svoju imovinu. Svi bi smo uradili isto. POdrska Sasi

Gost

#2119

2013-05-27 17:35

No comment. Ne postoje reci koje mogu da opisu moje gadjenje prema sudiji i sudstvu nase Srbije.
Kimbe

#2120 Re:

2013-05-27 17:35

#2108: different -

Evo, dok ne docekas da i ti imas poroda, pa ti sve bude jasnije, a ti probaj da vidis ovaj link, pa ce ti biti malo jasnije zasto se ovoliki narod okupio oko ovog.

http://www.youtube.com/watch?v=O4k16ChdJYA


Gost

#2121

2013-05-27 17:44

Vratimo Saska porodici koju je sacuvao. Njima je potreban. Bolje je da je 100 baraba na slobodi,nego da je jedan nevin u zatvoru!
valent vudriga
na rubu pameti

#2122 Re: Re: Re: Re: Re: razmislite

2013-05-27 17:44

#148: glas razuma - Re: Re: Re: Re: razmislite 

 Tvrdnja da americki zakon dozvoljava upotrebu smrtonosne sile u zastiti imovine je apsolutno netocna.

Tvrdnja da americki zakoni dozvoljavaju ubijanje pljackasa, samo tako, ubijanja radi, takodjer nije tocna.  U pljackasa koji je na udaljenosti od 10 metara, a vlasnik kuce drzi pistolj u ruci nije opravdano pucati. Ako je provalnik s nozem na dva metra, vec druga stvar, opasnost za zivot je vec tu. 

Dali razbojnici u moj dom dolaze (ne)naoruzani i s kakvim namjerama, je na meni da odlucim, Vi se tu  ne nalazite, kao ni drzava koja smatra da zna bolje. Za Vas dom trebate odluciti Vi.


Gost

#2123

2013-05-27 17:46

Veoma je glupo da je uopšte i potrebna ova peticija da se oslobodi čovek koji je branio svoju porodicu i imovinu. Još jedno veliko FUJ za naše zakone!!!

Gost

#2124

2013-05-27 17:47

Nadam se da ce posle ovog strasnog dogadjaja da se zakon promeni,i zastiti postene gradjane.Podrsaka za Saska.
Dragan Popovic

#2125

2013-05-27 17:47

Sloboda za Saska ne sme biti sama po sebi cilj. Naravno da na tom zahtevu moramo istrajati, ali nama trebaju i novi zakoni. Zakoni koji ce pocinioce 3 ili vise krivicnih dela bez obzira na nihovu tezinu automatski slati na dozivotnu robiju bez mogucnosti pomilovanja, amnestije, prava na posete, pisma, pakete, TV, citanje, rekreaciju, hobi, vidjanje i komunikaciju sa ostalim zatvorenicima. Zakoni koji ce 100% stititi pravo na ubistvo prestupnika koji provaljuje u neciji stan, dzepari, obija automobil, siluje clana porodice ili na bilo koji drugi nacin ugrozava njegovu licnu, porodicnu i imovinsku sigurnost. Zivot postenih gradjana i njihova imovina moraju biti nepovrediva svetinja. Eventialna posteda zivota kriminalca mora biti pitanje dobre volje ostecenog a nikako zakonska obaveza.