Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku

Re-tard

#2276 Re:

2013-05-27 22:03

#5: different -

Nadam se da ce tebi neki drogirani manijak provaliti u kucu kad si tu sa porodicom pa ti radi sta hoces,samo nemoj zaboraviti na njegovo pravo na zivot.

Gost

#2277 Re: Re: NE PODRZAVAM

2013-05-27 22:03

#1777: beograd - Re: NE PODRZAVAM

LOPOV BRANI LOPOVA - kako ti znas da mu je ukradeno dva fotoaparata i laptop prosli put ... verovatno si sudelovao ... da trebalo je da mu kucne i zamoli ga da ode da pokrade sledecu kucu ovaj put posto je njegovu prosli put ...


Gost

#2278

2013-05-27 22:05

Sramota!

Gost

#2279

2013-05-27 22:05

Za sve sto sam zaradio svojom kapkom znoja spreman sam i poginuti al drugom ga lako necu dati! Vlada neka menja zakon.

Gost

#2280

2013-05-27 22:10

Čovek ja branio svoj dom !!! Treba da ga oslobode istog trena ,a da se donese zakon o povredi privatnog poseda kao u Americi.Šta bilo ko nepozvan ima da traži u tuđoj kući ?? OSLOBODITE ČOVEKA !!!!!

Gost

#2281 Re:

2013-05-27 22:12

#1: -

Naravno. Ako se skupi više od 35 hiljada potpisa,a verujem da hoće,sa svim potpisima i zahtevom za promenu člana zakona o samoodbrani pravac u Skupštinu ! Sa ovim brojem potpisa gradjana imamo pravo da tražimo izmenu predmetnog člana Zakona.


Gost

#2282

2013-05-27 22:12

Svaki komentar bio bi suvisan.Sad ce pojedini da se bave zakonom i sta sve cim.Zbog ovakvog zakona covjek je iza sebe imao 50-tak krivicnih djela.Covjek koji je branio porodicu i svoju imovinu treba da lezi u zatvoru, a zamislite da ga je jos ne daj boze napadac ubio u svom stanu.Svaki normalan covjek bi postupio ovako , a sudija koji bude presudio drugacije od oslobodjenja svake vrste upotrebe sile licno bih volio da se njemu desi ovo pa da vidimo dje je zakon.Pozdrav Sasku i porodici

Gost

#2283

2013-05-27 22:13

U srbiji treba uvesti američki zakon.

Gost

#2284

2013-05-27 22:15

Mnoge stvari u našem zakonu treba hitno preispitati i preformulisati. Na žalost, svedoci smo porasta broja teških provala u stanove građana Srbije. U trenutku kada policija nije sposobna da stane na put tom problemu, a pravo na samoodbranu i zaštitu porodice i imovine nije na adekvatan način definisano u zakonu, građani Srbije se nalaze u vrlo nezavidnom položaju, potpuno nezaštićeni i prepušteni sami sebi. Sasvim je prirodno i logično pravo čoveka da reaguje i zaštiti članove svoje porodice u trenutku kada neko nepoznat i nepozvan upada u stan, sa oružjem u ruci. U ovom konkretnom slučaju, država je ta koja je odgovorna za ovo što se desilo. Svima je jasno da je Saško u ovom slučaju u stvari žrtva, kolateralna šteta nedovoljnog zalaganja države za rešavanje problema narkomanije i kriminala uopšte. Da je država bolje štitila građane i njihovu imovinu, Saško bi i dalje bio ugledan član društva. Nije Saško taj koji treba da bude zatvoren. Smatram da bi bilo sramno za Srbiju da sud donese bilo kakvu presudu za Saška osim oslobađajuće. Takođe smatram da bi država Srbija trebala javno da uputi izvinjenje Sašku i njegovoj porodici zbog svega što su pretrpeli.
SLOBODA ZA SAŠKA - PRAVDA ZA SVE!
Otrov
Gost

#2285

2013-05-27 22:20

Zivim u Chicagu gde je zakon da svako ko ti udje na tvoju imovinu , I napravi criminal mozes da ga ubijes sto smatram ispravnim , dok god postoji takav zakon u Srbiji provale ce biti uvek , zato sam za zakon , SVAKO KO KROCI NA MOJU IMOVINU IL PROPERTI IMAS PRAVO DA GA UBIJES , ZAR DA DOZVOLIMO KRIMINALCIMA DA NAM ULAZE U STAN I DA MI NEMAMO PRAVO NA ODBRANU . IDETE U EU A NEMATE ZAKONE , MENJAJ TO , I PUSTITE COVEKA NA SLOBODU , ZAR DA MU PORODICA SAD ISPASTA RADI KRIMINALCA SRAMOTA . TO JE POTVRDA NASE KORUPCIJE GDE SU KRIMINALCI U SRBIJI ZASTICENI ZATO I TAKO IDE ................


Gost

#2286

2013-05-27 22:20

A pitam se ja, sta je taj, sada nazalost preminuli, trazio u tudjem stanu? Epa mogu samo da kazem, to sto je trazio to je i dobio! I pustite nevinog coveka na slobodu, nema on sta da trazi tamo u zatvoru. On je samo ispunjavao svoje duznosti i obaveze, a to je da stiti i brani svoju porodicu! Pravda je na njegovoj strani, samo ako je ima u ovoj zemlji.

Gost

#2287

2013-05-27 22:26

covek sa 50 krivicnix dela nije smeo biti na slobodi da bi neko dosao u situaciji kao sto je ova .Samje branio porodicu , svetinju i jos prolazi kroz drzavnu represiju , pa jel sve naopako mora da bude

Gost

#2288

2013-05-27 22:36

na Zapadu cim ti neko nepozvan prede prag kapije imas pravo da se branis i da ga upucas
paragraf nuzna samoodbrana

Gost

#2289

2013-05-27 22:39

Svako ko povredi privatan posed i nenajavljeno stupi na njega može biti lišen života od strane vlasnika! Tako bi trebao da glasi zakon o povredi privatnog poseda!

Gost

#2290

2013-05-27 22:41

A sta je trebalo, da ceka da provalnik pobije celu porodicu, odnese pola stana, i pritom nestane bez traga i glasa? Kao i u vecini slucajeva, to bi ostao neresen slucaj, a nakon godinu dana bi se sve i zaboravilo. A provalnik i ubica (ujedno)naravno ostao na slobodi, onda isto to ponovo uradio, jer mu se isplatilo, a zakon mu ne moze nista. Da, u ovoj drzavi, sa ovakvim zakonom, to bi bio ispravni postuopak.

Gost

#2291

2013-05-27 22:43

Sloboda za Sasko. Vreme e zakonite da bidat na strana na nedolznite gragjani a ne da gi zastituvaat samo pravata na nasilnicite, pijanicite, pedofilite ....

Gost

#2292

2013-05-27 22:46

-

Gost

#2293

2013-05-27 22:54

Podrska coveku ....

Gost

#2294

2013-05-27 22:57

Treba konacno napraviti zakon koji ce stititi "obicnog coveka", a ne kriminalce, barabe... Svuda u svetu je privatna svojina svetinja i apsolutno se ne odgovara krivicno cak i za ubistvo provalnika!

Gost

#2295

2013-05-27 22:58

Imam malu bebu i naježim se od pomisli da mi neko upadne u kuću. I tada, po zakonu, treba da pozovem policiju i "samo posmatram" šta on radi dok ne dođu da ne bih ugrozio njegova prava.

Gost

#2296

2013-05-27 22:59

Nažalost Država postoji samo zbog svojih službenika a svi ostali smo samo finansijeri a za sigurnost i pravdu se snalazimo u ličnoj režiji

Gost

#2297

2013-05-27 23:01

Mislim sta reci za ovako nesto, coveku uso covek u kucu bez icijeg odobrenja, da je provalnik kojim slucajem povredio njega ponovo bi se izvukao I prosao kao I do sada, a I ne razumem kako pored 50 krivicnih dela takav covek moze biti na slobodi! Treba dati podrsku ovom coveku koji samo zeleo da zastiti svoju porodicu od provalnika kome izgleda nas zakon nije mogao nista. Trebalo bi promeniti zakon, tj. usvojiti zakon koji nalaze da se niko bez gazdinog odobrenje nemoze naci na tudjem posedu, na taj nacin bi se smanjio I broj lopova I provalnika, a i sudstvo bi verovatno bolje radilo!!!
MM

#2298 nebitno

2013-05-27 23:03

Pravni sistem i poredak u Srbiji više ne postoje. Korumpirana birokratija je uništila naš pravni poredak favorizujući kriminalce koji mogu da plate mito u odnosu na obične građane koju tu mogućnost nemaju. Kriminalci su zavladali ovom zemljom i žele da nas sve pokore, oni su jedinstvena klasa, počev od ovog provalnika KOGA NIKOGA NE TREBA DA BUDE ŽAO jer niko ga nije udarao po ušima da se drogira i da potkrada sirotinju da bi imao za dozu, pa sve do vođa klanova i njihovih saradnika u sudskoj, zakonodavnoj i izvršnoj vlasti. Saško treba da oseća ponos jer je odbranio svoj dom, decu, dostojanstvo, imovinu...

Gost

#2299

2013-05-27 23:03

Da porodican covek,odgovara? Za koga? Ni slucajno! Samo je stitio svoju porodicu,bravo! Isto bih uradila!

Gost

#2300

2013-05-27 23:04

Ajde Srbi,malo više energije......odvojte malo svog vremena koga nemate za ovo malo vrednosti koja nam je ostalo...