Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#2826

2013-05-29 14:27

Potpisujem peticiju u nadi, da ce Sasko biti pusten iz pritvora i da ce drzava u sto kracem roku poraditi na izmeni i dopuni zakona o samoodbrani.


Gost

#2827

2013-05-29 14:31

Trebalo bi uvesti novi zakon, da kad neko remeti vas privatni posed, imate pravo da u samoodbrani izvrsite cak i nepozeljne mere, a da samim tim budete oslobodjeni svih odgovornosti. Ovom coveku treba dati medalju, i ne slati ga u zatvor.

Gost

#2828

2013-05-29 14:31

Van svake pameti!!! Gde smes i kad da se branis??? Mislim da smo u autu totalno, a pravno najvise............

Gost

#2829 Re:

2013-05-29 14:33

#2827: -

Apsolutno se slazem!  Ovaj covek sigurno nije imao nameru da nekome oduzme zivot!  Ili je trebao da gleda kako mu manijak ubija porodcu?

 


Gost

#2830

2013-05-29 14:33

ZLO CINITI OD ZLA SE BRANECI,TU ZLOCINSTVU NEMA MJESTA. P.P.NJEGOS

Gost

#2831

2013-05-29 14:36

Cesto sam ranije i sama razmisljala o ovakvim nemilim situacijama, i razgranicila u sebi- ubila bih SVAKOG ko nasrne ma moju decu, i svesno odgovarala za to!

Gost

#2832

2013-05-29 14:39

Bez komentara, skandalozno!!!

Gost

#2833

2013-05-29 14:42

posteni ljudi treba da budu na slobodi a ne lopovi i ubice

Gost

#2834

2013-05-29 14:42

U ovoj nesrećnoj zemlji sve je noguće.
Ipak,tužioci,sudije i policija čine krivično delo , jer po Ustavu kao najvišem pravnom aktu ove zenlje stan je nepovrediv.Svako normalan to mora da čita da se svim sredstvima može i MORA braniti Ustavna odredba.Svi ostali zakoni su ništavni pre d ovom odredbom.
Inače sramno da sramnije ne može biti.Verovatno će se sada tužioci uz kaficu pitati zašto i domaćin nije ponudio provalnika kafom i viskijem da pa popričaju.Šta radi Skupština,šta Miniistar pravde,šta vlada , šta zaštitnik građana , šta predsednik republike , ako svi oni sem ličnih promocija brinu za građane Srbije.Dok stvarni kriminalci bivaju abolirani,amnestirani ili u kući izdržavaju kazne za kriminal , čovek koji je jedino normalno reagovao trune u zatvoru.
Ova zemlja ne zaslužuje da postoji.

Anonymous

#2835

2013-05-29 14:48

Od mene imate potpunu podrsku kad je ovaj covek u pitanju..Nije imao nameru da ga ubije,nego da odbrani svoju cerku i zenu.. Nasa drzava je nista kad su ovkve stvari u pitanju..Ja sam imala proslo leto incident, gde mi je upao u stan narkoman,tu lokali, pokupio sve sto mu treba, sreca da smo drugarica i ja spavale pa nismo cule nista..malo pre toga sam ustajala i isla do wc, ne daj boze da sam ga zatekla u tom trenutku, pa pala bih kao kap..Ali posto nije uzeo u vrednosti 150 eura, policija kao da se nista nije ni desilo i naravno nista ne preduzima povodom toga...Niko se nije zapitao da li smo se nas dve uplasile,sta je mozda moglo da se desi, da li sam i dalje mogla tek tako da spavam u svojoj kuci..ali to je nas zakon. Zato smo tu da ga menjamo..Pozz


Gost

#2836

2013-05-29 14:50

То се зове Правни систем у нашој држави. Као у Сомалији. У Америци, ако ти упадне неко на травњак имаш право да се браниш. Човек бранио породицу, а завршио у затвору. Онда, нема никакве логике у систему, и криминалац је заштићен у твојој рођеној кући. Моја ОГРОМНА подршка ослобађању

Gost

#2837

2013-05-29 14:57

Сашко Богески, не е сторител ниту на едно кривично дело или прекршок.

Gost

#2838

2013-05-29 14:59

Veliki pozdrav za Saska i njegovu porodicu.!!
Zelim brz povratak svojoj porodici, Neka istina i pravda pobedi,.

Gost

#2839

2013-05-29 15:00

Sloboda za Saska!
Japanac

#2840 Podrska Sasku

2013-05-29 15:01

Veliki pozdrav za Saska i njegovu porodicu.!!
Zelim brz povratak svojoj porodici, Neka istina i pravda pobedi,.

Gost

#2841

2013-05-29 15:03

Želim se ponovo nadati

"Učili su nas općim moralnim načelima:
Kada smo mi bili mali, roditelji, profesori, susjedi, prijatelji i kumovi
bili su osobe vrijedne poštovanja i ugleda.
Što su bili bliži ili stariji, utoliko su takva naša osjećanja bila jača.

Bilo je neodgojeno suprotstavljati se starijima, učiteljima ili nadređenima.

OSJEĆALI SMO ISKRENO POŠTOVANJE.

Imali smo povjerenja u starije, jer su bili roditelji, majke,

ili rodbina sve djece, grupe u ulici ili škole u gradu...

Danas smo tužni zbog svega onoga što smo izgubili,

zbog onoga što će plašiti naše unuke jednog dana.

Ljudska prava za kriminalce.... ?

Ograničena prava za poštene građane... ?

Vraćati dugove i biti budala... ?

Amnestija za prevarante... ?

Pošteni su glupi... ?

Ne iskoristiti nekoga, znači li to biti budala... ?

Što se to dešava s nama???

Profesori pretučeni u školama, manipulacije u bankama, eksploatacija radnika,

korupcija u bolnicama i sudovima, prijevare, krađe, otmice, ubojstva....

Rešetke na našim prozorima.
Izolirani u vlastitim svjetovima.

Djeca traže nagradu da bi završila školsku godinu?

Mobilni u torbama za vrtiće?

Važniji je Armani od diplome!?

Coca - cola važnija od zagrljaja?

Važniji je plazma TV ekran od razgovora!?

Važnija je šminka od zajedničkog sladoleda!?

Kakve su to vrijednosti?

Kako je moguće da je sve što nam je bilo važno nestalo, ili postalo smiješno?

Vratimo se temeljima života i osudimo nedostatak etike, morala i poštenja ...

Budimo Ljudi sa velikim slovom, koji grade bolji, pravedniji svijet,
u kome ljudi poštuju druge.

Hoću skinuti rešetke s prozora, da stavim cvijeće!

Hoću ponovo živu ogradu umjesto zidova, neprobojnih vrata, kamera,,......

Tjelohranitelja!??

Želim sjediti na stazi i držati otvorene prozore i otključana vrata

u toplim noćima ...

Hoću ponovo poštenje kao motiv ponosa.

Hoću ispravan karakter, čiste ruke i pogled u oči!

Hoću solidarnost.

Hoću nadu, radost, povjerenje ...

Hoću da se vrati stvarni život,

jednostavan kao kiša,

čist kao travanjsko nebo,

lak kao lahor pred zoru.

Zajednički i jednostavan svijet,
ljubavi, samilosti i solidarnosti ..

Pošaljite ovo svojim prijateljima i vidjet ćete da nas puno tako misli i želi isto."

------ NADAM SE ...------Ova peticija mi daje nadu u bolje i sigurnije vreme u Beogradu i Srbiji.

Gost

#2842

2013-05-29 15:08

Uradio bih isto ili mnogo gore!! Sasko,drzi se!

Gost

#2843

2013-05-29 15:08

sramota,zaista sramota za drzavu ako je samoodbrana kaznjiva!

Gost

#2844

2013-05-29 15:14

Ko mi uđe u kuću s nečasnim namerama proći će isto. Svuda u sveti je privatna imovina svetinja sem kod nas. Pod hitno moraju da se menjaju zakoni u tom smeru.

Gost

#2845

2013-05-29 15:14

U Americi bi ga policija odvela, saslušala i pošto zaključe o čemu se radi, pustili bi čoveka odmah kući. I tu bi bio kraj priče.

Gost

#2846

2013-05-29 15:17

jbg,, mogo je u kolena,, treba da zna nas zakon,, kriminal ne odobravam, al moze dobiti i preko 4 godine

Gost

#2847 Smederevac

2013-05-29 15:21

Nuzna odbrana je i pravo na zastitu svojeg i tudjih zivota. Gospodinu Bogeskom i njegovoj porodici porucujem da izdrzi, da se nadam da ce sve biti u redu i da ce biti oslobodjen bilo kakve optuzbe,a ostalima porucujem da sude tek posto se (ne daj Boze) nadju u takvoj situaciji.

Gost

#2848

2013-05-29 15:21

Svako ko ugrozava porodicu, zasluzuje ovakvu kaznu! Ne daj se Sasko!

Gost

#2849

2013-05-29 15:24

Smesno je da sudstvo brani coveka ciji su postupci u suprotnosti sa svim moralnim nacelima,pa samim tim i zakonom,a sa druge strane osudjuje coveka koji zivi i radi posteno i od koga na kraju krajeva to sudstvo i zivi,jer se finansira iz budzeta. Ovakve nelogicnosti su tesko shvatljive,a ipak je pod izgovorom strucnosti onoga ko je taj zako smislio,ovaj zakon zavrsio kao pravosnazan. Uzas!

Gost

#2850

2013-05-29 15:25

Kako да још пар људи потпише ову петицију али преко моје мејл адресе,или како већ, јер су то људи који се не разумеју у интернет и немају своје мејлове а потписали би некако(ако се до сада нису предомислили)