Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#2926

2013-05-29 20:19

Podrska za Saska, mislim da zakon uopste ne dozvoljava da se odbrani svoja imovina, vise je na strani kriminalca koji cak moze da prisvoji do 15 000 din i da se krivicno ne goni!

Gost

#2927

2013-05-29 20:19

Sramota je da država veća prava daje napadačima nego napadnutima, agresorima nego braniocima, onima koji ugrožavaju nego ugroženima...

Gost

#2928

2013-05-29 20:20

Podrska Sasku, strasno je doziveti provalu u svom domu, znajuci da je ugrozena porodica.

Gost

#2929

2013-05-29 20:21

Sto pre promeniti zakon tako da ne postoji prekoracenje nuzne odbrane u slucaju fizickog napada na javnom mestu koji ima za cilj tesko telesno povredjivanje napadnute osobe i tako da u slucaju upada u stan imamo pravo na odbranu zivota i imovine bez ikakvih zakonskih posledica. Takodje, kad smo kod losih zakona, nepodizanje optuznice za oruzanu pljacku ako je ukradeno ispod 15 hiljada dinara jeste bezumlje i bezobrazluk od strane vlasti. Po tom zakonu je praksa da ako ti neko stavi noz pod grlo i ukrade sta imas pri sebi ne bude ni priveden, vec ti saopste da mozes privatno da ga tuzis, ako zelis, umesto da tretiraju to kao pokusaj ubistva. A ako upotrebis suzavac za odbranu, zavrsis dva meseca iza resetaka zbog nosenja nedozvoljenog "oruzja" i ugrozavanja razbojnikovog zdravlja?!

Gost

#2930

2013-05-29 20:22

Sta ima da se komentarise,covek je nevin i nije kriv,treba da brani porodicu.......

Gost

#2931

2013-05-29 20:23

Ubio je lopova u samoodbrani. Ne treba ga kazniti, nego nagraditi

Gost

#2932

2013-05-29 20:24

Bravo, majstore.
Treba ga javno odlikovati
Лука
Gost

#2933 СРАМОТА!!!

2013-05-29 20:25

срамота за државу што брани провалнике лопове и осталу багру. Треба њих у затвор али не ове наше што иду на излет.

срамота јер човек је бранио породицу и сада у затвору.

 

све те људе који су га затворили на колац ко у старо добро време па да се поштује ред као некада само страхом.

 

исто бих учинио на његовом месту! треба се бранити од провалнкиа лопова  који обично имају оружије и када настрадају сами су криви.

 

уместо да провалник лежи у затвору(мада сада лежи где му је место под земљом јер је нула од човека ако не може на поштен начин да заради новац) оно невин човек силом присиљен да учини оно што мора да би заштити породицу на једини могућ начин заврши тамо где није ни мислио тог јутра када се пробудио.


Gost

#2934 bravo, sasko

2013-05-29 20:29

Ma, I da nije branio porodicu, cak I da nije bilo u samoodbrani - covek mora da ima pravo da ubije lopuzdaru u svojoj kuci !

Gost

#2935

2013-05-29 20:30

Lopove treba tretirati kao djubre, jer oni to I jesu.
Na zalost, mnogo lopova se sepuri po nasim gradovima

Gost

#2936

2013-05-29 20:36

Daj Boze da se ova peticija ostvari. Da ova zemlja opet postane lepo mesto za zivot pristojnog sveta, a ne da u njoj uzivaju samo mafijasi.

Gost

#2937

2013-05-29 20:48

Oslobodite coveka, dokle ce kriminalci imati vise prava od postenih ljudi!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Gost

#2938

2013-05-29 20:50

Zao mi je izgubljenog zivota.Ali je strasno doziveti da ti neko,dok spavas,upadne u kucu sa srafcigerom.Koliko bi nas odreagovalo kao Sasko?U pitanju je nagon.Jadan covek.

Gost

#2939 Beba

2013-05-29 20:54

Da zivimo u normalnoj drzavi ovaj lopov bi odavno bio u zatvoru i ne bi se desila ovakva tragedija.Samo kod nas, sa 50 krivicnih dela, i dalje pravis nova dela i ugrozavas ljude oko sebe.Uzas.

Gost

#2940

2013-05-29 20:57

Moj komsija,podrzavam ga totalno. Nije on namerno ubio coveka vac u samoodbrani i to bi trebalo presuditi kao ubistvo iz nehata ili skroz osloboditi coveka a i pokojnik je bio tezak narkoman koliko sam cula.

Gost

#2941

2013-05-29 21:06

Kada bi svi lopovi znali da mogu stradati bez kazne za pocinioca, 5 puta bi razmislili da li da krenu u kradju. Licno sam uhvatio lopova u svojoj kuci, onesposobio ga bez povredjivanja (uz veliki licni rizik) i pozvao policiju da ga privede. 2 dana kasnije sreo sam ga na ulici...nasmejao mi se. Izvucite zakljucak sami!

Gost

#2942

2013-05-29 21:08

Sasku poznajem dugo godina I mogu reci da je tesko naci tako dobrog coveka. Molim se za njegovo potpuno oslobodjenje.

Gost

#2943 Re:

2013-05-29 21:08

#5: different -

MA DAJ NEMOJ VISE PISATI. SAMO NERVIRAS POSTENE I CASNE LJUDE. O TRAGICNOM ISHODU I LOPOV BI RAZMISLJAO DA POSTOJI ZAKON I TO AMERICKI. NIKO KO IMA I MALO SOLI U GLAVI NEZELI DA UBIJE. IPAK AKO IMATE DETE SVE SE TO MENJA. KO UGROZI MOJU PORODICU SNOSI POSLEDICE. KO MOZE DA ZNA KAKVE SU NAMERE LOPOVA-NARKOMANA. BUDI TI OBJEKTIVAN????

 


Gost

#2944

2013-05-29 21:15

Strasno je uopste sto se sve to dogodilo al cinjenica je da se zakon mora menjati,trenutno u Saskovu korist.Danas se to desilo njemu a sutra moze biti bilo ko u njegovoj situaciji.Luda su vremena dosla kada se ti u rodjenoj kuci moras bojati za svoj zivot a ne smes da se branis.

Gost

#2945

2013-05-29 21:16

Zakon treba da reguliše ovakve slučajeve. Zaštita porodice i vlasništva treba da bude prioritet utemeljen u našem ustavu, ako bi imali pravo da branimo na sve načine ono što nam pripada tada bi i oni koji to pokušavaju da nam ugroze dobro razmislili da li će to i učiniti.

Gost

#2946 Re: Re: Re:

2013-05-29 21:19

#112: different - Re: Re:  

 Ime mu se zna, ali vi ocigledno ni novine ne citate. Orudje/oruzje zvano srafciger mu niko ne pripisuje, nego je cinjenica da ga je imao u ruci. Ne, zaista nije dosao ni sa kakvom zlom namerom, hteo je tek da popije kafu. Zao mi je sto moram da kazem, ali vi ste stvarno oksimoron.


Gost

#2947 Re: Re: Re:

2013-05-29 21:20

#117: different - Re: Re:  

 Pa vi ste, "different", pored toga sto izbacujete besmislice, jos i totalno nepismeni.


Gost

#2948

2013-05-29 21:22

Ne mogu da verujem,sta je trebao da uradi...???verovatno nista po zakonu i da njih ubije provalnik....on je samo branio Ono sto je njegovo a najbitnije svoju porodicu....tako bi svaki covek uradio....

Gost

#2949

2013-05-29 21:34

Ja verujem u nase pravosudje i iz tog razloga verujem i na olaksavajuce okolnosti.Molimo se za nase vlasti kao sto stoji pisano u svetom pismu.

Gost

#2950 Re: Re: Re: razmislite

2013-05-29 21:36

#140: glas razuma - Re: Re: razmislite 

Hajte, "glasu razuma", ne dizite pricu na opsti nivo, vec recite kako biste vi kao zakonodavac u ovom konkretnom slucaju nastupili. Imate sledece cinjenice: razbojnik upada u pola dva nocu coveku u stan KROZ PROZOR I IMA SRAFCIGER. Da je usao kroz prozor i da ima srafciger - utvrdjene su cinjenice: uzeti otisci, nadjeno orudje/oruzje. Vlasnik stana, braneci sebe i porodicu, dakle, U SAMOODBRANI, nanosi mu povrede, kojima razbojnik podleze. Moze li napadnuta osoba, u ovakvim okolnostima, ima li vremena, i prisebnosti oslobodjene straha, da kalkulise o tome koliko snazno, koliko puta, gde, pod kojim uglom i slicno, napadaca da udari, podvlacim - U SAMOODBRANI? Da cujem, dakle, kako bi krivicni zakonik, po vama, ovo trebalo da sankcionise?