Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#2976

2013-05-29 22:50

zelim da oslobodite coveka koji je morao da odbrani svoju porodicu

Gost

#2977

2013-05-29 22:50

САШЕ ------ПРИЛЕП И МАКЕДОНИЈА Е СО ТЕБЕ

Gost

#2978

2013-05-29 22:57

Pomislimo samo sta bi mi uradili da smo se nasli na mestu ovog coveka :( branio je sebe i porodicu

Gost

#2979

2013-05-29 23:06

Zasto zakon da stiti postene, kada moze one druge. Sarkazam naravno.

Gost

#2980

2013-05-29 23:17

eKad sam imao 16 godina ucili smo u istu školu ...SAŠKO me odbranio od lopova koi su hteli da mi uzme pare za ručak i cigarete..nije me poznavao ali mi je pomogao..


Gost

#2981

2013-05-29 23:17

sloboda za sasu, pustiti ga odmah na slobodu!!!

Gost

#2982

2013-05-29 23:22

sramota je da naplacujete reklamni prostor. Ovde se ljudi javljaju iz najiskrenijih namera, a vi umesto da pomazete prijatelju hocete da naplatite 5 dana 5 eura i tako slicno. SRAMOTA!

Gost

#2983

2013-05-29 23:24

mrtva Srbija.
Crna

#2984 mrtva Srbija.

2013-05-29 23:25

Covek je branio svoju porodicu, zasluzuje slobodu.

Gost

#2985

2013-05-29 23:31

promena u KZ o nuznoj odbrani podhitno
реалност

#2986

2013-05-29 23:35

#2: -

Пазите сад ту ситуацију : Некога мрзиш али га на фињака позовеш га на кафу са намером да га убијеш,убодеш га 5 пута и убијеш га,на суду кажеш да те је напао ножем,да си се бранио и у самоодбрани си га убоо 5 пута, суд те ослободи....има ли смисла да се такав закон примени????додуше лопруда је наводно имала 50 пријава,наркоман,можда је и заслужио да умре,али да ли је био насилник и да ли је угрожавао некоме живот је сасвим друга ствар. Не можеш некога да убијеш само зато што је дошао да те опљачка,јер ако би се такав закон донео онда би све будуће убице на овај начин убијали људе. Очекивано је да се браниш САМО АКО ТИ ЈЕ УГРОЖЕН ЖИВОТ И АКО СИ ИМАО ПОВРЕДЕ.Сашко је направио грешку што је дохватио нож а не палицу,и што га је 5 пута боцнуо.Чак и да добије кућни притвор цео закон пада у воду,сваки убица ће тражити исту казну по закону....треба мислити на дугурочне последице и крај приче.


Gost

#2987

2013-05-29 23:37

Jednostavno, covek je nepozvan i nezeljen usao u privatan stan. Ko moze u tom trenutku da razmislja da li je dosao da ukrade nesto sitno ili da ubija? Setite se slucaja iz Ivance od pre mesec dana, kada je trinaest ljudi poubijao covek koga su znali i koji je dosao na vrata. Pa sta da se misli o ovom koji u pola noci ulazi kroz prozor, ej!

Dodati amandman na zakon koji tacno odredjuje da je privatni stan teritorija koju vlasnik MORA (ima obavezu) da brani. Time bi bili zasticeni i zakonodavci i mi, obicni ljudi, a razbojnici bi razmislili

Gost

#2988

2013-05-29 23:43

Njegova je duznost da zastiti svoju porodicu.
On nije nizasta nije kriv, kriv je kriminalac
koji je platio glavom.

Gost

#2989

2013-05-29 23:56

Kazneni zakon, sve u svemu, nije toliko los, koliko je zastareo i zato nerealan. Najveci problem je sto pravosudje ne radi svoj posao. Zasto covek sa 50 dela nije u zatvoru? "Hajte molim vas, ko ce da ga uhvati, a ko da osudi, pa jos narkoman, jadnicak"
Zasto ljudi koji se brane prolaze lose? Zato sto je pravosudje lenjo i ne radi. Lakse je samo procitati zakon "ubistvo na mah, tri godine, vodi ga" nego se cak i pozabaviti okolnostima. A ako se neko buni recicemo da je zakon human. Zakon ne treba da bude "human" vec da deluje preventivno, da odbije izvrsioce. Zakon uopste ne deluju preventivno. Da deluje, ne bi nikome palo na pamet da pljacka.

Nije zakon human i dobar prema razbojnicima, vec pravosudje lenjo i ne radi svoj posao. Bas ih briga za ostecene gradjane. Ovde nisu krivi ni taj narkoman provalnik (da je bio u zatvoru gde mu je mesto, bio bi sad ziv) ni nesrecni Sasko, ovde je krivo pravosudje i sistem. Oni su unesrecili obojicu.
Stefan gm

#2990

2013-05-30 00:02

Strasno je sto ova zemlja nema zakon da se covek odbrani od huligana koje kakvih . I sta da covek uradi ne daj boze da se nadje u situaciji kakvoj se nasao Sasko! ??? Sta treba da bezis iz svoje kuce ! Ludilo

Gost

#2991

2013-05-30 01:29

Za ovako nesto nije potrebna peticija nego zdrav razum. Kako je uopste moguce da se njegovo oslobadjanje dovodi u pitanje?

Gost

#2992 Re: Ma nije moguce. Kad vama neko tako upadne u kuci, odustacete od tolikog pametovanja

2013-05-30 01:31


Gost

#2993

2013-05-30 01:46

Covek je branio svoju PORODICU svoju KUCU nije valjda trebalo da saceka da ih provalnik pobije pa da komsije pozovu policiju da dodje na uvidjaj ? U ovm drustvu kriminalci imaju veca prava i zasticeniji su od gradjana koji placaju porez i time finansiraju isto to drustvo ! Bruka i dokaz da ovoj drzavi do njenih gradjana nije ni stalo ! Neka vas pobiju mi cemo napraviti zapisnik i bice to jos jedna vest za drugi dnevnik. Alal vera nije ni cudo sto mladi beze glavom bez obzira iz ove i ovakve Srbije.

Gost

#2994

2013-05-30 02:19

Nemogu razumeti da u Srbiji nemas pravo da branis svoje najmilije. Zar je to kriminal. Po mom misljenju Zakon je kriminal i kriminalci su oni koji su ga pravili.
Vesna

#2995 Re:

2013-05-30 02:26

#5: different -  

 U normalnoj zemlji kada neko udje na Vas posed Vi  imate pravo da se branite .Zar je trebao da dopusti da mu mozda ubije porodicu?Onda bi se pitali kakav je otac ,suprug .Srbijo hitno promeni krivicni zakon.Sloboda coveku koji je branio svoj dom,svoju porodicu


Gost

#2996

2013-05-30 03:42

Najzad dokaz da policija stvarno stiti "svoje" - a to su barabe, bitange i kriminalci. Dokazani sljam je uzivao na slobodi sa preko 50 (!!!) krivicnih dela iza sebe a nesrecnik koji je prvenstveno branio sebe, svoju porodicu i imovinu pravo je sa lica nesrece ekspeditovan u zatvor. Da je prvopomenuti sljam istom tom logikom i brzinom dospeo u zatvor prilikom prvog svog krivicnog dela ne bismo danas potpisivali peticiju da se nevini Sasko oslobodi "krivice". Svako bi radio svoj posao - Sasko u svojoj firmi, policija takodje, sljam vukao bukagije po pozarevackom ili sremskomitrovackom zatvoru...

Gost

#2997

2013-05-30 05:13

Uradio bih potpuno isto. potpuno. 100 postotna podrska covjeku koji branio svoje pravo na privatnost, svoju porodicu i svoj zivot.
pozzz iz tuzle

Gost

#2998

2013-05-30 05:28

Nasa vlast je pokupila sa zapada sve ono sto je najgore.Neka uzme njihove zakone koji su im za ovakve stvari odlicni.I ovih 30 dana ako covek provede u zatvoru je mnogo.A za narkomana i barabu nije ni vazno.Bolje sto je on ubijen nego da je on ubio nekoga ni krivog ni duznog.Svaka cast Sasko,tako se brani porodica.

Gost

#2999

2013-05-30 05:40

Ako je neko napadnut i brani svoj zivot i zivot svoje porodice, kako je moguce da se njemu sudi??? Pa sta je trebao da uradi? Da pusti provalnika da uradi sta mu je volja? Ako Bogeskog osude onda nam drzava salje poruku da sledeci put, kad nam neko provali u dom, treba da pustimo provalnika da uradi sta mu je drago samo da ne bih zavrsio u zatvor. Umesto da brinem za sebe u tom trenutku, ja treba da brinem da ne zavrsim u zatvor, a mene neko pljacka i mozda pri tome hoce i da me ubije!!!

Gost

#3000

2013-05-30 05:42

Za ista prava zastite privatne svojine kao u USA,pozdrav