Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#3301 Re:

2013-06-05 06:42

#3299: -

a niko ne prica o tome da je taj narkoman prvi zario sasku taj isti srafciger!


Gost

#3302

2013-06-05 07:37

Dokle više da lopovi imaju veća prava od poštenih građana?

Gost

#3303

2013-06-05 08:24

pod hitno podneti predlog zakona o zastiti privatne svojine

Gost

#3304

2013-06-05 08:27

Početni pritvor od 30 dana ( ne nam koliki pritvor je najkraći po zakonu ) ima logike, moraju se utvrditi sve činjenice, ja na primer, ne znam ništa o čoveku dok mi nisu rekli oni kojima verujem, policija ne može da se osloni samo da "nekome veruje". Slažem se da se samoodbrana i odbrana porodice i drugog, napadnutog čoveka, mora tretirati drugačije.

Gost

#3305

2013-06-05 10:11

Kriminalci, razbojnici, ubice i ostala gamad društva su zaštićeniji od normalnog, običnog čoveka ili žene. Dokle, bre, više!?

Gost

#3306

2013-06-05 10:17

Pravda za Saska, i ja bih tako uradio da sam bio u njegovoj kozi. A Srbiji je bolje da se pozabavi zakonom o kriminalu, jer zbog ovakvih situacija najvise stradaju nevini ljudi kao Sasko.
Delfin
Gost

#3307 Delfin

2013-06-05 10:18

Očito da pravo na samopomoć u Srbiji ne postoji kao ni nuzna odbrana,ne kazem da je u redu nekog ubiti ali kako covek da reaguje kad naleti na nekog nepozeljnog gosta nije vidovit,niti je mogao da zna da ovaj nece upotrebiti oruzje,cemu se nadati ako ti je ugrozena sigurnost,ipak mislim da je Sasko odreagovao u strahu i da treba da se brani sa slobode!

Ipak je i on zrtva !


Gost

#3308

2013-06-05 10:30

Saska nije nista kriv sramota je sto su ga zatvorilizar danas covek nesme ni svoju porodicu da brani od provalnika i lopova trebalo bi da ga puste odmah da se nije odbranio U SVOJOJ KUCI bio bi on mrtav zato CASNI SUDE ako ima pravde pustite SASKU

Gost

#3309

2013-06-05 11:08

U pola noci u mojoj kuci neko ko ima zle namere i preti meni i mojoj porodici, isto bi uradila. U takvoj situaciji snaga dolazi a razum se od straha gubi. Ovoga coveka osloboditi progona, kao pouku lopovima.

Gost

#3310

2013-06-05 11:37

Dosta mi je nepravde za postene ljudi i za one koji brane nesto svoje!Da je on na visokoj poziciji,ne bi bio ni u pritvoru!Pravda za obicne ljudi!Promenite zakon ako ne valja.Samoodbrana nigde nije kaznjiva!

Gost

#3311

2013-06-05 12:04

Krajnje je vreme da se promeni zakon o zastiti licne svojine i pravo na sano-odbranu

Gost

#3312

2013-06-05 12:50

nemam komentara za ovakvu glupost... necu da lajem
Slucani posetilac

#3313 Re:

2013-06-05 13:33

#5: different -

Nadam se da nikada neces biti u situaciji u kojoj se nasao ovaj covek braneci svoju porodicu i dom, a za Sasaka Bogeskog sam prvi put cuo sada kada se ova tragedija desila. Kako navodis "da je pravo na zivot neprikosnoveno, svima" trebao bi bar da predpostavis da bi provalnik Vlada Mandic, koji iza sebe ima 50 krivicnih prijava, da je imao priliku verovatno povredio i ubio mozda i celu porodicu Bogeski.

U drzavama koje su danas nosioci modernog i humanog drustva, cinjenica da je jedna osoba ubila drugu slucajno, tj. ucinio ubistvo iz nehata, braneci svoj dom i svoju porodicu nikada nebi bila tretirana kao sto se kod nas tretira, a koje su nosioci danasnje shvatanja prava na zivot.

Ovako napisana poruka kao sto je tvoja, je u najmanju ruku nehumana i bez trunke saosecanja prema onome dobrom u coveku i deluje kao da ju je napisala nekakva masina, a ne ljudsko bice.

 


Gost

#3314

2013-06-05 14:00

Sta ocekivati u sistemu i mentalitetu gde se protestantski vernik oseca kao Jevrejin 1938 dok huligan sa 100 krivicnih prijava seta ulicom, i jos mu plate put na "tekmu" u inostranstvo. Mrznja protiv hrista, protiv morala, protiv Boga prevazilazi i onu koju su imali farizeji i Herodovci. sto je covek ovde blizi sotonskom karakteru to je veci. Ako radis posteno, branis se, postujes ostale, ne diras nikoga, pomazes drugima..neces se dobro provesti.
Neven Popovic Odzaci

#3315 Popovic Neven

2013-06-05 14:01

Sta ocekivati u sistemu i mentalitetu gde se protestantski vernik oseca kao Jevrejin 1938 dok huligan sa 100 krivicnih prijava seta ulicom, i jos mu plate put na "tekmu" u inostranstvo. Mrznja protiv hrista, protiv morala, protiv Boga prevazilazi i onu koju su imali farizeji i Herodovci. sto je covek ovde blizi sotonskom karakteru to je veci. Ako radis posteno, branis se, postujes ostale, ne diras nikoga, pomazes drugima..neces se dobro provesti.
SLOBODA

#3316

2013-06-05 14:11

POTPUNA I BEZUSLOVNA PODRSKA. MORAMO UCINITI NESTO DA SE NAS ZAKON PROMENI. NIKO NEMA PRAVO DA REMETI NAS MIR I ULAZI SAMOVOLJNO U NAS POSED.

Gost

#3317

2013-06-05 14:28

POŠTENI NA SLOBODU A LOPOVI U ZATVORE
Rada

#3318

2013-06-05 15:28

Suvišno je komentarisati da li je čovek trebao da štiti svoju porodicu i svoj mukom i poštenim rmbačenjem stečeni imetak! Naravno da ti je u tim momentima pomućena svest i da kada se boriš za goli opstanak ne možeš mnogo da razmišljaš hoćeš li kriminalca mnogo ili malo povrediti! Drugo je pitanje zašto je čovek sa 50 KRIVIČNIH prijava na slobodi? Gde je tu sistem? Ažurni su samo u ovakvim slučajevima! "Svaka čast" i zakonodavnoj i izvršnoj vlasti! Dokle više da se pošten čovek oseća kao građanin drugog, pardon, trećeg reda, i kakvu poruku nam šalju? Ne isplati se biti ispravan u bilo kom pogledu, je l' to? U svakom slučaju, ja bih isto, ako ne i gore reagovala jer znam da nas niko drugi neće zaštititi! Na žalost svih nas! Bezuslovna podrška Sašku i njegovoj porodici!


Gost

#3319

2013-06-05 16:28

kurva sudbina

Gost

#3320

2013-06-05 16:37

Zlo vreme,dobrota u tamnici, ljudski talog na ulici.

Gost

#3321

2013-06-05 16:38

Svaki dalji komentar pored postojecih je suvisan!

Gost

#3322

2013-06-05 16:40

Ne sme da bude presudno da li je počinilac samoodbrane filantrop, nekažnjavan itd.,kao ni da li se uplašio samo za svoj ili i za život porodice, već samo i jedino to da se branio od napadača koji je nasilno kročio u njegov privatni posed. Vlasnik stana nije dužan da se pita da li je isti upao da bi krao ili možda i da bi, ako mu padne napamet ili se uplaši, nasrnuo i na život vlasnika (iostalih prisutnih).
Vanja

#3323 ..

2013-06-05 16:43

Covek je branio porodicu,nema logike drzati ga!
Jasharevich
Gost

#3324

2013-06-05 16:48

Brat Saska Nije Kriv..U nekim zemljama, legalno je nositi oružje (na primer noževi, pištolji ili sprejevi) u cilju samoodbrane. U drugim zemljama za tako nešto je potrebna dozvola, ili zakon zabranjuje nošenje oružja. Ograničenja za korištenje oružja za ličnu zaštitu su izvor kontroverznih situacija u mnogim zemljama, dovodeći u vezu prava na samoodbranu sa borbom protiv nasilnih zločina kroz oganičavanje pristupu uobičajenom oružju koje izvršioci statistički najčešće koriste.

Svakodnevni objekti iz okruženja, kao što su bejzbol palice ili dezodoransi, mogu takođe biti korišteni kao improvizovano oružje za samoodbranu. Ipak, vrlo je verovatno da neće biti efikasni poput oružja napravljenog baš sa tom namenom.


Gost

#3325

2013-06-05 16:54

Covek nije kriv, kriv je nas zakon, pustite coveka kapiram da mu je tesko i bez zatvora...