Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#3326

2013-06-05 17:20

Odmah menjati zakon! Zastareo je i nepravedan. Provala je kriminal, a odbrana je nužnost. Svako bi se u sred noći smrtno uplašio da mu neko provali u kuću i reagovao bi nepromišljeno i nekontrolisano.Strah je njjača emocija, a to bi i sud trebalo da zna i da uzme u obzir. I najbolji čovek, blag i dobar, može u odbrani u uplašenom stanju postati ubica i to nehotice. Sloboda za Saška!

Gost

#3327

2013-06-05 17:21

Zakone moramo menjati,dosta je vise!!!

Gost

#3328

2013-06-05 17:22

U situaciji u kojoj se on nasao verovatno bih postupio isto.

Gost

#3329

2013-06-05 17:39

Samoodbrana nije i ne moze da bude klasicno ubistvo.

Gost

#3330

2013-06-05 17:45

Saska treba ODMAH pustiti! Umesto da nas predsednik pusta na slobodu okorele kriminalce, predlazem mu da Sasku dodeli prigodno odlikovanje.

Gost

#3331

2013-06-05 17:45

isto bi postupio bez razmisljanja

Gost

#3332

2013-06-05 17:48

Vreme je da prekinemo tradiciju "Lopovska drzava stiti lopove"

Gost

#3333

2013-06-05 18:00

Bilo ko ko narusi moju privatnost i posed, a da ne govorimo o ugrozavanju porodice, je u smrtnoj opasnosti do eventualnog hapsenja/privodjenja, ovo javno kazem. Ako nije moguce gradjansko hapsenje, onda odresene ruke posedniku u odnosu na narusitelja poseda.

Gost

#3334

2013-06-05 18:01

svi narkomani, dileri, makroi,pedofili,lopovi, prevaranti, svakojaki probisvet, si oni imaju svoja prava. sta je sa nasim pravima koja su sa njihove strane ugrozena? MI, obican svet, pored svih takvih koji imaju svoja prava, jednostavno smo ugrozeni, i obespravljeni na normalan i miran zivot. Oni se samo pozovu na svoja prava, i uz novac budu pusteni ili minimalno kaznjeni. A mi postajemo njihove zrtve. Sta je trebalo da se uradi, docekati narkomana u stanu sa kaficom, i dozvoliti mu da nas veze za radijator i bije do smrti da bi nam ukrao nesto iz kuce? Onda smo mi jedne ovce za klanje! Dosta je toga!

Gost

#3335

2013-06-05 18:10

Zar kod nas u Srbiji nemamo pravo na bezbedan život svoj i svoje porodice u svom stanu,kući imanju? Po svemu što se dešava kod nas veće pravo imaju kriminalci.Kako čovek bunovan i prestrašen za svoj život i život svojih najmilijih da procenjuje koju i koliku silu da upotrebi u odbbrani, da bi ona bila adekvatna sili napadača. Tačno je daje život napadača neprocenljiv, ali i životi napadnutih su takođe neprocenljivi. Ja neznam kako bi ko postupio u ovakvoj situaciji, ali je odbrana svog života i života svoje porodice iskonsko pravo koje nemože niko da oduzima. Zato pustite čoveka da ovu tešku situaciju provodi zajedno sa svojom porodicom koju je odbranio.

Gost

#3336

2013-06-05 18:30

Sve vise je nasilnika i ludaka koji upadaju u kuce i stanove i pljackaju i maltretiraju citave prodice. Treba im promenom zakona o privatnom posedu i nuznoj samoodbani onemoguciti dalje pljackanje i ubijanje ljudi koji tesko mogu da se brane. Ovaj covek je samo branio svoje najdraze i njihov goli zivot. Zalosno je da je provalnik podlegao povredama, ali svako mora da ima pravo da se brani kada mu preti smrt.Sloboda za Saska.

Gost

#3337

2013-06-05 18:40

Mene su opljačkali kući 13.07.2012. U roku od 45 min što niko nije bio kući. Hteo je da ostane sam sin koji ima 12. godina. Psa čuvara su uspavali sedalin pastom koja je mogla i da ga ubije. Neću ni da mislim šta bi bilo da je dete ostalo samo. Drži se Saško uvek je bolje imati dva policajca iza tebe nego jednog popa ispred tebe. Slušaj Bezdan od Balaševića i Zenicu bluz i misli kako moraš biti jak za svoju kćerku. Dajte neki račun da materijalno pomognemo porodici. Verovatno je čovek pravio sve pare kući pa sad pore moralne sigurno im treba i materijalna podrška.
Milan

#3338

2013-06-05 18:58

Naalost zivis u Srbiji! Da si to uradio u Americi dobio bi zahvalnicu od drzave i bio bi heroj! Sramota je sto oni koji treba da budu na tvom mestu sada odlucuju o tvojoj sudbini! Izdrzi!!!

Gost

#3339

2013-06-05 19:07

podrska moralnim ljudima, smrt kriminalcima!!!

Gost

#3340

2013-06-05 19:20

Vlast ocigledno nema moci nad kriminalom; da bi sacuvali svoje zivote, ljudi su naterani da postanu ubice...Zao mi je zbog toga,ali ipak, potpisujem peticiju...

Gost

#3341

2013-06-05 19:20

Čoveka treba osloboditi i pustiti na slobodu!
I ja bih isto uradio da sam bio na njegovom mestu plaseci se za moju porodicu!
Mislim da bi tako odreagovao svako u tom momentu kao on!

Gost

#3342

2013-06-05 19:31

Puna podrska

Gost

#3343

2013-06-05 19:32

Podrska za Saska, svaki covek koji brani svoju porodicu, za je mene heroj.

Gost

#3344

2013-06-05 19:47

dajte da se jednom dovede u red ova jadna i napacena zemlja najbolje pravim zakonima bez obzira na evropske unije zivela srbija

Gost

#3345

2013-06-05 20:04

nuzna odbrana, krajnja nuzda... to jednostavno ne prihvata sud... kako, pa ubio je... pa naravno, da ne ubiju njega... kaze potpisnik, djordjevic miodrag, advokat... ne, ne, ne... kaze sudija... i vodite ga u pritvor... a kad je vec tamo, glupo je, a i kosta drzavu ako ga oslobodim, kaze sudija koji sudi... i eto robije... strasno, da strasnije ne moze biti...

Gost

#3346

2013-06-05 20:11

U ovoj nesretnoj državi zakon kao da štiti kriminalce i lopove,žalosno gde živimo.

Gost

#3347 Re:

2013-06-05 20:12

 

#5: different -

Tacno tako, pravo na zivot je neprikosnoveno i apsolutno ali svako apsolutno pravo je ograniceno (posto zivimo u ljudskim zajednicama) pravima drugih ljudi. Desilo se sto se desilo, jedan zivot je nazalost ugasen ali... Jesi li siguran da ne bi bilo ugaseno tri zivota da nije bio ovakav ishod? Svako ima pravo na zivot ali niko nema prava da ugrozava prava drugih ljudi a da se poziva na svoje pravo. Sta treba da me neko napadne i ubije a ja cu da razmisljam kako on ima prava na zivot vise nego ja pa se necu braniti?


Gost

#3348

2013-06-05 20:13

Narodu je dozlogrdilo! Jedino sto nam je ostalo jeste porodica. Imam 2cerke, bojim se petarde, ali kada bih ne dao bog bila u situaciji kao Sasko, zubima bih preklala!!!!Isto vazi i za nase radnje. Radim 12 sati svaki dan, da dozvolim da mi neka narkomancina ili kriminalcina odnese novac, neka hvala. Kada nema drzave i zakona da nas stiti, moramo mi sami. Ja njega odrobijam, njegs vise nema, ali ce se klosari kloniti. Nadam se da ce ovaj posten covek doci svojoj kuci sto pre. Nadam se da cemo dobiti zakon o zastiti privatne svojine, nadam se da ce zakon prepoznati zrtvu!

Gost

#3349

2013-06-05 20:20

Jedini nacin, da osnovna sloboda zastite licnosti bude uvazena sa aspekta gradjana,jeste da,ista bude pokrenuta od strane gradjana,a ne od institucije.
Svaka cast!

Gost

#3350

2013-06-05 20:21

ljudi ja mislim da treba svi da izacemo na ulicu da damo coveku podrsku jer to moze da zadesi svakog od nas u ovoj ludoj drzavi sa ludim zakonima...........zato na ulicu breeee ko braca turci.....