PODRŠKA SAŠKU

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji PODRŠKA SAŠKU


Gost

#26

2013-05-27 09:45

I ja bih postupio kao Saško.

Gost

#27

2013-05-27 09:51

besmislen zakon,zar svoju privatnu imovinu i zivote najmiliji ne mozemo da zastitimo.Ovo ima samo u ludoj zemlji.Sramota

Gost

#28

2013-05-27 10:00

Stvarno nema smisla, menjajte zakon ne unistavajte drzavu i narod u njoj!!!

Gost

#29

2013-05-27 10:07

Potpisujem jer sam ubedjena da se mora zakon menjati!!! I dosta više da se na štetu poštenih gradjana štite kriminalci !!!!!

Gost

#30

2013-05-27 10:26

Drzava ovog coveka mora da pusti ODMAH i da se pod hitno promeni ovaj nakaradni zakon koji podstice nasilje i kriminal

Gost

#31

2013-05-27 10:39

Prikljucujem se peticiji,i najenergicnije trazim promenu zakona!Svako ko silom udje u neciji stan ili kucu,rizikuje da izgubi glavu.To je sasvim regularno i u redu,i sa moralne i trebalo bi da bude,sa zakonske strane

Gost

#32

2013-05-27 10:40

Treba isključiti odgovornost vlasnika stana, kuće tj.proširiti nužnu odbranu i ovakvoj i sličnoj situaciji kada neko lice provali, neovlašćeno uđe u nečiji stan radi pljačke, krađe i sl.

Gost

#33

2013-05-27 11:25

Ja mislim da treba uvesti zakon kao i u Americi , da je privatan posed neprikosnoven i da svako moze slobodno da deluje u samoodbrani. Kada bi bio usvojen takav zakon, i provalnici bi se zamislili da li da tek tako nekom upadnu u stan. I broj kriminalnih dela bi se smanjio a i broj eventualnih buducih poicinilaca.Svi su u ovom slucaju na dobiti osim kriminalaca. Znaci, pustite tok jadnog coveka, dosta mu je sto je nekog ubio. Za normslnog coveka to je ogromna trauma i teret koji ce nositi do kraja zivota iako je u pitanju bio kriminalac. Da nije on njega ubio, bio bi sam ubijen.

Gost

#34

2013-05-27 11:57

zar je uopste potrebno komentarisati slucaj u kojem covjek brani sebe i svoje najblize --osobe koje najvise voli i zbog kojih se u zivotu i zivi -- brani ih od osobe koja je na slobodi a iza sebe ima niz krivicnih djela. svako od nas samo treba da se stavi u ulogu ovog covjeka koji se branio i sve ce biti jasno.

Gost

#35

2013-05-27 11:58

Čovek je branio svoju porodicu i sebe, nema tu nikakve namere.... Ako je ubicama Brisa Tatona prepolovljena kazna za krajne brutalno ubistvo, gde je logika da ovaj čovek robija !? Nešto je onda naopako u tim zakonima, i time treba da se pozabave iskusni pravnici. Kako sada stvari stoje Sudovi su blagi prema nasilnicima, prosto kao da kriminal dobija podršku...


Gost

#36

2013-05-27 12:03

Covek je hrabro branio I odbranio svoju porodicu I imovinu I zato ga treba odmah osloboditi svake optuzbe. U ovoj zemlji zakon I drzava stimulisu negativce. Pod hitno treba menjati zakon I porodicu I licnu svojinu tretirati kao svetinju koju niko ne sme da napada. OSLOBODITI SASKA BOGESKOG ODMAH!!!!!!!!
Sladjana

#37

2013-05-27 12:07

Skupštinski Odbor, koji se bavi Zakonima, Republike Srbije bi pod hitno trebao da pokrene postupak za promenu tog dela u Zakonu. Kad u svemu kopiramo zapad, mogli i u zaštiti privatne svojine.

Gost

#38

2013-05-27 12:44

Komentar je suvsan jer svako normalan shvata apsurdnost nasih zakona.
Ovo je najnebezbednija zemlja koja postoji. Zakoni i pravosudje je uvek na strani kriminala i lopova.
Izlaze iz zatvora bez obzira na dosje koji imaju.
Kao da namerno hoce da vlada strah i panika u zemlji i da se osecas konstantno nesigurno i u strahu.
Mladen

#39 Mojih 5 centi

2013-05-27 12:49

Onog momenta kad je provalnik narkoman usao u tudji posed sto se mene tice nema vise nikakva prava,bolje on nego moja deca ,zena ili ja a oni neka sledeci put razmisle sta moze da im se desi pre nego sto opet ulete u neki stan,auto ili mozda napadnu nekog Francuza koji mirno pije kafu na Obilicevom vencu ili vozi rolere sa cerkicom na Studentskom trgu.More i njih i sudije koje ih pustaju posle 40 krivicnih dela uz packe i pozdravi tatu

Gost

#40

2013-05-27 13:04

covek je uradio ono sta mu je bila duznost,branio je svoju porodicu i svoj posed.

Gost

#41

2013-05-27 13:14

Sa ogorcenjem sam procitala poslednje vesti,covek koji brani svoju porodicu od nasilnika i provalnika da stigne da odgovara?To je moguce samo kod nas,u normalan svet tvoja kuca je tvoj privatnost!Oslobodite coveka,ljudi!

Gost

#42

2013-05-27 13:19

Manjite se takvih zakona,tih zakoni dozvoljavaju lopovima i kriminalcima da nemaju pardona,kad je usao lopov u kucu sta treba da cekas,da te prvo izudara ili ubije i posle da pozoves policiju?Sloboda za Sasu!

Gost

#43

2013-05-27 14:08

vreme je da se stane na put pljacke ,covek ne moze mirno da spava sa porodicom,u svojoj kuci,sto je sa naporom stekao,al sa naporom ga odrzava ,a lopovi imaju sve privilegije,i podrsku,molim boga sto pre da se menja zakon ili ce biti zakon zub za zub ali gde je onda mir u kuci drzavi

Gost

#44

2013-05-27 14:51

Nisam za to da se nekom oduzme zivot, ali u njegovom slucaju je moglo da se desi i da njega ubije provalnik. tako bi svi postupili, ILI JA ILI ON.

Gost

#45

2013-05-27 14:57

I ja bih isto uradio da sam na Saškovom mestu.

Gost

#46

2013-05-27 15:06

MENJAJTE ZAKON!

Gost

#47

2013-05-27 15:17

Danas nismo sigurni ni u kuci na radnom mestu, na ulici.Moze da te bije ili ubije ko hoce i kako hoce a ne smes da se branis.A i policija te ne brani jer ih nema nigde.Dodju kad se sve zavrsi.Mora da se menja Zakon ili da se krijemoi da nigde ne izlazimo ako i to pomogne?Ovog coveka treba da oslobode i da mu cestitaju jedna bitanga manje.

Gost

#48

2013-05-27 17:49

Moramo imati pravo na samoodbranu.

Gost

#49

2013-05-27 19:06

svi bi isto uradili da zastite porodicu

Gost

#50

2013-05-27 19:51

Jedino za šta vredi ubiti... je spasiti život sebe i svoje porodice. Ovom čoveku to što je uradio će biti najveća kazna jer on nije ubiica i sećanje na ovaj nemio događaj će ga uznemiraviti do kraja života. Žalim prijatelju... to što ti se desilo je strašno. Drži se!