Spasimo viševekovni hrast!

Spasimo viševekovni hrast! / Saopštenja / Saopštenje br.3 / Komentari


Gost

#1

2013-07-09 08:44

Taj hrast je nažalost gotov. Gotov je :-(

Kopanje oko njega, pa onda drenaža i tampon koji se rade za put će potpuno da izmene tok podzemnih voda u neposrednoj okolini. To će vrlo verovatno ili da mu isuši ili poplavi i uguši koren. Obrni okreni, kopanje ne bi trebalo da mu priđe ni 50 metara a kamo li beton i asfalt.
garavi
Gost

#2 Srbsko blago

2013-07-09 09:02

Hrast je Srbsko blago koje dusmani hoce da uniste.
Trebamo ga braniti i sacuvati ako treba i oruzjem !


Gost

#3

2013-07-09 10:33

Mislim da bi trebalo napraviti protest u Beogradu

Gost

#5

2013-07-09 11:08

Dobo je, Andrej! Ima li kakvog predloga da se fizički izađe na ulicu, protestom i zahtevom?
Ima li inicijative da se hrast okruži živim prstenom branitelja, da tamo kampuju i pomognu? DA PROBAMO SVETSKU PETICIJU PUTEM AVAZ.ORG, ONI UPUĆUJU PETICIJE KOJE SE PLANETARNO POTPISUJU NADLEŽNIMA , PREDSEDNICIMA DRŽAVA...
Пицоусти Прстоспојени Кретен

#6 Дрвосече разбојници!

2013-07-09 11:16

Док не дигнемо револуцију и гомњивим моткама не протерамо овај издајнички олош који нам води државу у суноврат нећемо бити у стању више ни своје домове да сачувамо од тих разбојника,а камоли храст.Добили су директиву од својих господара из ЕУ да морамо да мењамо своју свест (шта год то значило) и с тим у вези-храст мора да оде,јер је он један од симбола српске историје и традиције...ајде да не псујем сад,свашта бих још могао да кажем.
Пицоусти Прстоспојени Кретен

#7 Re: Дрвосече разбојници!

2013-07-09 11:32

#6: Пицоусти Прстоспојени Кретен - Дрвосече разбојници!

Још се само питам да ли ће Жандармерија да запуца на те бандите ако крену да секу храст...то би баш било дивно! :)


Gost

#8

2013-07-09 11:46

Nije Sloba kriv...

Gost

#9 Re: Srbsko blago

2013-07-09 11:57

Перуника

#10 Re: Дрвосече разбојници!

2013-07-09 12:17


Gost

#11

2013-07-09 12:30

Svaka cast! Istrajte do kraja!!!

Svako dobro!

Gost

#12

2013-07-09 12:44

Potrebno je samo zrno savesti. Da li će ga imati? Sumnjam...

Gost

#13

2013-07-09 12:55

Па зар нико из побројаних удружења не пише Ћирилицом?

Gost

#14

2013-07-09 13:02

kakvo premestanje, taman posla. To je isto kao i poseci ga. Ako je hrast preziveo 600 godina na tom mestu onda tu mora i da ostane jer je tako Bog odredio. Sve drugo je katastrofa.
Ko se odluci da ga premesta neka zna da tesko zgresio. To ovaj hrast preziveti nece, jer koren mu je (opste poznato) onoliko velik koliko i krosnja
Lazar Stanojević

#15

2013-07-09 13:06

Već sam se oglašavao s komentarom, pa ću to učiniti još ovaj put.

Uveren sam da je starom hrastu odzvonilo!

Sada je manje važno da li je to zato što će ga poseći ili zato što će se spontano osušiti ako ga budu premeštali ili zbog izmenjenih uslova u samom zemljištu zbog radova u neposrednoj blizini (a sigurno će doći do promene vodnog režima, mikroklime usled izduvnih gasova i td.).

Ono zašto sam potpisao peticiju i zašto osećam potrebu da se ponovo oglasim je činjenica što će diletanti koji su bili uključeni u izradu projekta proći nekažnjeno. I to je ono zbog čega bi trebalo svi da izadjemo na ulice i da zahtevamo ostavke ministara koji štite takve nekompetentne saradnike. To je ono zbog čega treba da zahtevamo da takvi propusti budu najstrože kažnjeni. Takvim ljudima treba trajno uzeti licence za rad jer posledice njihovih grešaka su neprocenjive.

Ovde uopšte više nije važno da li je hrast star osamsto godina, kako je u privi mah javljeno, ili "samo" šest stotina. Važno je to da nečiji nemar i neznanje dovode do uništenja takve prirodne retkosti u našoj zemlji. A zna se da je osnovni princip koji svaki investitor mora da zadovolji u fazi projektovanja - da izradi studiju uticaja na životnu sredinu. Eto, upravo iz ovakvih razloga - da bi se očuvala blaga koja nam je priroda podarila, da bi se zaštitila budućnost naše dece.

Ovih dana je najavljena rasprava o zakonu o javnim dobrima - baš me zanima da li će, osim što će nam uvesti namet na korišćenje vode iz naših bunara, predvideti i sankcije za ovakve štetočine?

A da li će se naši vajni politički rukovodioci, tzv. predstavnici naroda u skupštinskom domu rukovoditi željama i zahtevima svog naroda - ja u to ne sumnjam i nemam nikavih dilema po tom pitanju. Naprotiv, siguran sam da će im to biti poslednje o čemu će razmišljati.
Njima ovakav narod ne treba!

Zahvaljujem se svima koji su kao i ja učestvovali u potpisivanju peticije. Uradili smo to iz dobrih pobuda. Možda ovaj hrast nećemo spasiti ali moramo nastaviti kako bismo spasili neki drugi.

жир

#16 Re:

2013-07-09 13:32

#11: - Istrajte do kraja!!!

Због таквих га и нећемо сачувати!

Који то 'ми' да истрајемо до краја?

А Ти?


Gost

#17

2013-07-09 13:34

U potpunosti podrzavam ovu akciju.....Ovakvo bezvlasce ili samovlasce ne sme da se dopusti.
жир

#18 овај Храст није само храст

2013-07-09 13:47

Сме ли вишелетни храст да заустави пут који води у тунел?

Сме ли неко тамо свето дрво да се нађе на путу у светлу будућност?
Сме ли нека тамо света Србија да смета на путу евро-атлантских интеграција?
Не сме!
Да се сасеку корени храста, да се ишчупају корени Србији! - вичу светски стратези и планери.
Нека их нема, нека се затру! - аминују домаћи подрепци.

Е, не дамо! Наше су то жиле, бре!

 

жир

#19 Re: овај Храст није само храст

2013-07-09 14:10

#18: жир - овај Храст није само храст

И где је сад Инжењерска комора Србије?

Зашто се не огласи?

Где су просторни планери и урбанисти?

Пуца им прслук и за Храст и за простор и за урбанизам и за струку!

Не знају они шта је Време!

Ма, свакој жилици, сваком жиру да се поклоне!

Да му се диве.

Хеј, шест векова! Па преживе!

Зар да би због лудости пролазних дилетаната заувек пао?

Срби!!! Јао!!!


Gost

#20

2013-07-09 14:19

Нисам сигуран да неће да га одсеку.
Добио сам информација са терена.

Бели Орао

Gost

#21

2013-07-09 14:53

Доста тираније партијске. Ово је кап у препуној чаши.

Gost

#22

2013-07-09 16:56

Poodavno znamo kako se nasi osioni politicari proslave kada je u pitanju ekologija i stvarni zivot...Mi u Eko Ibru hocemo hrast , a necemo autoput... Ujedno predlazemo da ispod hrasta naprave tunel ili mozda most preko hrasta kako bi njega ostavili na miru..Pozdrav od ekologa sa Ibra...

Gost

#24

2013-07-09 17:23

Strasno je to sto ove na vlasti ne interesuje sta narod oseca i brani, velika je grehota ako "vlast", odsece deo zive srpske istorije, to radi samo neko koga ne interesuje sta nacija misli.

Volja nacije je Bozija volja, jer Bog upucuje svoje poruke preko naroda, ne dirajte Krsno drvo zapis.


Zoran Drvorezbar Ikonar

Gost

#25

2013-07-09 18:32

Nije tacno da ne postoji tehnicko resenje i neka se uradi na troskovima onih koji rade planove a neznaju sta rade mogu reci samo koja je to budala da tako nesto omisli to su oni koji unistavaju i drzavu i prirodu i narod kao i sami sebe normalno nesvesno jer su opijeni parama i borbom za vlast pa makar i po cenu vlastitih majki ne dajte ako treba i pucajte u bagru. Dokle cemo da placamo racune neznalica ili kriminalaca. Gospod nam upomoc Braco i sestre sbi/kinje.

smederevac