Ukinimo prijemni za fakultete 2014/15.

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Ukinimo prijemni za fakultete 2014/15.


Gost

#51 Subjekt

2014-05-19 21:51

Ljudi budite humani,pomozite Srbiji pa makar i na ovaj nacin.
ivan

#52 Re:

2014-05-20 01:23

#8: #0403 -

Da,slazem se sa tobom u potpunosti,ali isto tako i postoje osobe koju su npr te 4 god bili malo losiji djaci ili su im profesori namerno davali lose ocene jer im se moze ( kao u mom slucaju) , i takvi djaci se spremaju za prijemni da bi ga super uradili i da bi upali na fax koji zele,tako da mozda ipak i treba da bude prijemni,jer postoje i ljudi koji nisu nista radili 4 god pa imaju sve petice.

:))

#53 Re: :-\

2014-05-20 01:24

....aaa....

#54 /////

2014-05-20 01:29

Iskreno ljudi,mislim da ukidanje prijemnog ispita nije dobro,nece biti pravedno,postoje ucenici koji su 4 god jako radili ali jednostavno profesor nece da da vecu ocenu i kraj,a postoje i oni koji ne rade nista i budu vukovci,tako da nemojte da zahtevate ovo,nije ovo dobra ideja.
Gost

#55

2014-05-20 01:44

Mislim da je suludo o ovome raspravljati. Naravno,ne treba ukinuti prijemni,to je jako glup predlog. U redu je da se odlozi,i treba,ali ovu peticiju prave ucenici koji su sedeli na usima sve 4 godine skolovanja i sad ih mrzi da sednu i da uce za prijemni. Ni jedna jedina generacija nije postojala u kojoj su SVI ucenici upisali fakultet,a da ne pricam o tome da ne upisu svi zeljeni fakultet. Sad bi trebalo da se ukinu prijemni i da svi fakulteti prosire budzetska mesta,zasto? Prijemni se sprema mesecima pre samog prijemnog,sto znaci da za mesec dana privatni casovi tesko mogu da pomognu. A i sta ce vam privatni casovi? Knjigu u ruke i kod kuce ucite. Ne budite lenji. Ima sasvim dovoljno volontera. Nemojte se izvlaciti iz sopstvenog nerada na racun muke naroda kojima su domovi poplavljeni. I jos jedan zakljucak: ako su sve generacije mogle da rade prijemni i ako je svim generacijama jedan dan (ili dva) mogao da odluci o tome sta ce studirati i kojim putem ce se razvijati njihov zivot,onda moze i vama. Prijemni se ne sprema nedelju dve vec,kao sto rekoh,mesecima. Srednje skole poklanjaju ocene i ne mogu da se porede sa fakultetom. I iz tog razloga ne mozete da upisujete fakultet na osnovu uspeha. Zato knjigu u ruke,ionako cete imati vise vremena za ucenje nego prethodne generacije. I nema posrecilo se ili ne na prijemnom. Trema je prisutna kod svih,ali su pitanja ista. Sto znaci da ako radite prijemni na pravnom (kad ste ga vec spomenuli) svi ce imati ista pitanja. Pitanje ce biti samo ko je ucio,a ko ne.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-20 02:00



Gost

#57

2014-05-20 02:23

Ideja da ne bude prijemnog je čist idiotizam, a osobe koje se za to zalažu samim tim postupkom govore o svojoj inteligenciji. Jadni su vaši poeni iz škole kojima želite da uzmete mesto ljudima koji su verovatno pedeset puta inteligentniji od vas, ali nisu bubali kao vi, te nisu imali svih 40 iz škole (što može svako danas da ima, očito). Poredite se sa srednjoškolcima koji su upisali srednju bez prijemnog, dakle, vi to podržavate? BRAVO, INTELEKTUALCI BUDUĆI! Pre nego što počnete da se razbacujete idejama i predlozima koje ne razumete, pokušajte malo da uključite te jadne mozgove. Žalosni ste.

Gost

#58 Re: Re: Re:

2014-05-20 10:12

#11: - Re: Re:

O tome si trebala prethodne 4 godine da razmisljas :D

Va

#59

2014-05-20 10:18

Ma nemoj. Ovog autora sto je napravio peticiju moram nesto da pitam. Da neces medicinu da upises mozda?
Omfg

#60 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-05-20 10:27

#16: - Re: Re: Re: Re: Re:

O cemu ti pricas? Znas li koliko ima ljudi npr. na Filoloskom a da su iz ekonomske, trgovacke, poljoprivredne, tehnicke?


Gost

#61 Re:

2014-05-20 10:33

#8: #0403 -

Ali postoje i oni koji jednostavno nisu voleli druge predmete osim na primer engleski i imaju los prosek, i sta onda? Engleski treba da upise neko ko ima dobar prosek a na primer ne zna engleski a eto dunulo mu da proba, a ovaj nesrecnik sa losim ocenama koji kida nema ni priliku da bude dobar u necemu. I sta raditi na primer za primenjene umet? Ti kazes - znam da crtam i oni te prime? Videcu da li cete tako misliti kada vi budete studenti.


Gost

#62 Re: Re:

2014-05-20 10:34

#25: - Re:

A koliko ima 5.00 ucenika sa poklonjenim ocenama?

ja

#63

2014-05-20 10:35

Evo ovako,ja iz skole nosim 39,8 poena,spremam se privatno za prijemni jos od septembra i ucim svaki dan. Znaci niti se vadim na prijemni,niti na ocene jer pokusavam da budem sto vise spremna,upisujem medicinu. Jedina ocena koja mi je bila "poklonjena" je bila ocena iz fizike,za koju sam ponovo morala da ucim 6 oblasti,prosle godine. Kod moje drugarice na spremanju na fakultetu,90% dece je iz obrenovca,sapca itd. I da,bilo bi mi zao za novac i za izgubljeno vreme koje sam provela uceci ali ako cemo na taj nacin da pomognemo deci koja su ostala bez krova nad glavom a kamoli bez knjiga,kazem da treba da se ukine prijemni ili eventualno da se napravi neki kompromis. Mozda da se prosire liste,da se smanji kriterijum itd. I dacu vam samo jos jedan primer- jedna devojka je prosle godine upisivala fax i spremala se isto preko cele godine i bila je dobra u skoli i jednostavno je uhvatila trema,stao joj je mozak i nije nista uradila,tako da taj jedan dan prijemnog ne mora da bude pokazatelj naseg rada i truda.
slj

#64

2014-05-20 10:40

U Americi nemaju prijemne ispite vec se podnesu prijave za zeljeni fakultet,pa imaju intervjue,pa imaju preporuke od profesora i gledaju im se sve ocene,svi izostanci,sva dokumenta ikad i na taj nacin se upada na fakultet. Pa ljudi moji,da,ima dece koja sredjuju ocene po skolama,a sta je sa onima koji dobijaju pitanja za prijemni? Ne zelim da navodim imena ali postoji jedna profesorka koja ucestvuje u pisanju zadataka za prijemni ali i sprema decu privatno za isti i pred prijemni odredjenom broju dece da ta pitanja koja ce da budu. Ovo je pouzdana informacija. A taj prijemni takodje nije nikakav pokazatelj znanja,nekom se padnu pitanja koja bas eto zna,ima srece,a nekom bas ta pitanja ne odgovaraju,bas na tu oblast eto nije obratio dovoljno paznje.
Va

#65 Re:

2014-05-20 10:42

#63: ja -

trema ne hvata samo na prijemnom. Tako da nemoj lupetati, molim te. Niko ti nije kriv sto imas tremu. Imala sam je i ja, pa sam na pijemnom imala 39 od 40 bodova.


Gost

#66

2014-05-20 10:45

Nema potrebe raspravljati o ovome. Ljudi iz ministarstva ce doneti odluku. Svakako da su pametniji od vas.

Gost

#67

2014-05-20 10:48

Da ne napominjem koliko djaka sa dobrim prosekom ne zna gramatiku i pravopis. Prijemni zato i sluzi. ;) Ne nadajte se. Jer i da dodje do toga, studenti ostalih godina ce se aliti.
ja

#68 Re: Re:

2014-05-20 10:53

#65: Va - Re:

Devojko,najmanje je tu bitna trema. Tremu imamo svi,samo sam htela da docaram kako ni  taj prijemni nije savrsen pokazatelj znanja. Mnogo bitnije je sto toj deci ucenje nije ni na kraj pameti sad kad nemaju kroz nad glavom. A tebi svaka cast za uspeh na prijemnom,pravo mesto i vreme da se oko toga hvalis.


Gost

#69 Re:

2014-05-20 10:58

#67: -

Evo, meni bi prvoj, kao starijem studentu, bilo svejedno. Taj prijemni je nevidjena glupost, jednino sto mozete da dobijete od njega je stres i bespotrebnio nerviranje :( da ne pricamo o tome da se prijemni rade a upisuju ljudi i ispod crte, prema tome, ako uspete da se izborite za ukidanje svaka cast, svi mogu da budu samo na dobitku

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-20 11:33


Mica

#71

2014-05-20 12:41

Ovo je stvarno losa ideja, sta da radimo mi koji mesecima spremamo prijemni ispit, da odlazemo agoniju za letos kada je vreme odmora? Smatram da je to pametno samo za ugrozene delove Srbije a ne celu Srbiju. Ako autor peticije zeli da odlaze prijemni zbog dodavanja vremena za ucenje, onda neka ne polaze. Molim lepo

Gost

#72 Re: Subjekt

2014-05-20 12:42

#51: - Subjekt

KAko se pomaze Srbiji ukidanjem prijemnog ispita za fakultete? Molim vas, ovo pricam prvenstveno zbog onih koji uce za isti vec mesecima. Poplavljena podrucja neka odlazu.


Gost

#73

2014-05-20 14:48

Po meni treba da se odrzi prijemni ispit, nije fer da se neko upise a da nije spreman i da nije ucio.. Pogotovo za jezik.. Trebalo bi da se ukinu silna placanja, samog ispita, upisa, clanarine.. Sve to mnogo vise kosta, a mnogi nemaju ni dom, a ne da placaju fakultet!

Gost

#74 da li razmisljate o...

2014-05-20 15:48

Je l' pravite razliku vi malo izmedju sh skola i gimnazije? Ok, vi sto ste isli u ozbiljne skole i, kao sto ste naglasili milion puta TRUDILI SE I RADILI 4 GODINE, to podrzavam. Ne mozes porediti proseke ljudi iz hemijske skole i gimnazije, tehnicke skole i gimnazije, ekonomske skole i gimnazije. Ne mozete. ne samo gimnazije, jednostavno ne mozete porediti proseke ozbiljnih i samo-tako skola. Mesec dana je do prijemnog, sta cemo sa parama sto su bacene na privatne profesore i pripreme? Naravno, ja se vodim tim da vi svi ovde radite ovo zbog ugrozenih ljudi, ali da l se pitate vi uopste, jer ako se ukine prijemni, onda rasporedjuju po bodovima, da ta ugrozena deca imaju bodove da upisu zeljeni fakultet? Odlaganje je resenje, ne ukidanje.

Gost

#75

2014-05-20 16:37

Pravično je da se upiše fakultet uspehom iz srednje škole, iovako je jako glup sistem da nam jedan dan odlučuje, niko ne spominje upis na lepe oči.