Ukinimo prijemni za fakultete 2014/15.

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Ukinimo prijemni za fakultete 2014/15.


Gost

#1

2014-05-18 15:56

Ne smatram da je to najbolja ideja, jer onda ce se na fakultetima gde je velika navala (a malo mesta) upis odlucivati samo na decimalama, a to nije fer.. Prijemni pokazuje spremnost osobe da barata velikom kolicinom informacija odjednom, sto se ne trazi tako cesto, pogotovo u srednjim skolama..
nikita

#2 Re:

2014-05-18 15:59

#1: -

Slazem se

ja

#3

2014-05-18 16:17

ne do bog da nema prijemnog....

Gost

#4

2014-05-18 16:19

treba je ukinuti svakako

Gost

#5

2014-05-18 16:26

ne treba ga ukinuti,ali ga treba odloziti,i izaci u susret unesrecenima...

Gost

#6

2014-05-18 16:36

ne treba ga ukinuti, treba ga odloziti...
#0403

#8

2014-05-18 16:59

Naravno da ga treba ukinuti. Glupo je sto dan prijemnog odlucuje o buducnosti jedne osobe. Postoje ucenici koji su vredno radili 4 god, a na dan prijemnog jednostavno nemaju srece, ubije ih trema i sl i ne upisu, a postoje osobe koji nisu radili nista tokom skolovanja, a na prijemnom im se posreci, tako da..Ako mogu drzave poput Crne Gore, Nemacke..da funkcionisu bez prijemnog, moze i Srbija u ovako teskom periodu!

Gotivac

#9

2014-05-18 17:19

Ako su nam dali prst, nemojte i ruku da trazite... Malo razuma u te glavice!

Gost

#10 Re:

2014-05-18 17:43

#9: Gotivac -

Ne lupaj gluposti. Nije stvar preterivanja, nego realnosti..Osobe koje su sada izgubile krov nad glavom u narednom periodu nece imati gde da zive, a kamoli da razmisljaju kako spremiti prijemni ili ne daj Boze platiti godinu na faxu.


Gost

#11 Re: Re:

2014-05-18 17:44

#10: - Re:

A sta cu ja koja nisam vukovac da radim ako ne bude prijemnog?


Gost

#12 Re: Re: Re:

2014-05-18 17:52

#11: - Re: Re:

Budi realna i prijavi se za fax koji te stvarno zanima. Primice sve, pa ce se na kraju prve god videti ko moze da nastavi, ko je sposoban, a ko ne..Na pravima u Bgu prime svake godine vise od 1000 studena, onoliko koliko se i prijavi, pa ih prvu god zavrsi 400-500.

Izaberite nadimak

#13 Re: Re: Re: Re:

2014-05-18 17:56

#12: - Re: Re: Re:

Kako ce moci da prime sve? I zasto uopste mislis da ne bih upisala faks koji me stvarno zanima?

nikako odlagati prijemni

#14 :-\

2014-05-18 18:01

U tom slučaju bi se napravila katastrofalna greška.govoriću na osnovu ličnog iskustva...tokom celog mog školovanja bila sam svedok nepoštenog ocenjivanja, forsiranja određenog broja učenika da postignu izvesne uspehe!Da ne pričam o tome koliko sreća igra veliku ulogu prilikom ocenjivanja,neko nauci malo ali ga "to potrefi",zatim učenici koji su kao studenti završavali srednju školu!!!Sigurno je bilo i plaćanja ocena!još jedno poređenje nije bilo podjednako teško zaraditi odličan uspeh recimo u med školi va i nekoj drugoj med školi u maloj opštini.Bezbroj je takvih poredjena.Takođe da su roditelji već sada potrošili para i para na privatne časove.uzmite u obzir i to da ti silni odlični učenici koji su svesni da nisu uložili veliki trud da to ostavre nisu ni pokušali da spremaju prijemni za medicinu u ovom slučaju bi komotno upisali taj fakultet.prijemni narode nije džabe izmišljen i ni u kom slučaju ne treba da se ukida!!!kada je u pitanju odlaganje za to se može naći razumevanja!!!Još jednom morate misli na djake koji su vredno spremni prijemni odrekli se koje čega da bi upisali željeni fakultet!!!ugroženom narodu treba pomoći u svakom smislu i praviti olakšice koje su njima u prilog ali ovo je čista ludost oni ako su se spremali do sada, većinom su i završili pripreme, ovo bi bila užasna nepravda!nadam se da će pravi ljudi doneti ispravnu odluku!!!!
Gost

#15 Re: :-\ Ovde se radi o odlaganju prijemnog za osnovce, a ne za srednjoskolce..

2014-05-18 18:06


Gost

#16 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-05-18 18:13

#13: Izaberite nadimak - Re: Re: Re: Re:

Samo hocu da kazem da bi trebala da se uskladis sa svojim poenima i radom za ove 4 godine. Ako su prosle godine osnovci mogli da upisu srednje skole na osnovu bodova iz skole, mozemo i mi fax. Naravno, ne moze se iz svake srednje skole upisati svaki fax, npr sa gimnazijom moze svaki, ali sa tehnickom, poljoprivrednom ne, i to ne bi bilo nista novo, tako je bilo i do sada, sto znaci da bi vrlo lepo moglo da se uskladi. Tako, kao sto je vec napisano u jednom od komentara, funkcionisu i CG i Nemacka, ne vidim zasto ne bi mogla i Srbija u ovoj situaciji. Smatram da je bzv da jedan dan odlucuje o buducnosti nekoga, vreme je da se nagradi trud vrednih ucenika koji su radili 4 god.  U pitanju su osobe koje su izgubile krov nad glavom, mislis li da oni mogu da izadju spremni na prijemni? Pa naravno da ne. U svakom slucaju, sigurno niko ne bi bio ostecen, fakulteti bi maximalno prosirili liste i na taj nacin izasli u susret, ali naravno po zavrsetku 1. godine studija bi se videlo ko moze dalje, a ko ne. Takodje, srednje skole prosle godine su morale da prime mnogo vise ucenika nego sto su to cinili ranije, sto znaci da nije nemoguce. Navela sam i primer pravnog fakulteta, mislim da je dovoljno.


Gost

#17

2014-05-18 18:15

mozemo upisivati fakultete,na osnovu uspeha

Gost

#18 Re: :-\

2014-05-18 18:18

#14: nikako odlagati prijemni - :-\

A osobama koji su spremali bi trebalo da zasmeta ako upisu fax bez prijemnog i nerviranja da l' ce upasti? Ne razumem..Ne moze se medicina upisati sa srednjom poljoprivrednom ili tehnickom, da se razumemo. A ne vidim zasto bi osobe koje su bile da kazem losi djaci trcali na medicinu kad znaju da to ne mogu da zavrse.

123

#19 Subjekt

2014-05-18 18:21

Glupo je da prijemnog ne bude. Tokom skolovanja mnoge su ocene i poklonjene ucenicima koji su vukovci,cisto da bi to bili,u srednjim skolama ocenjivanje uopste nije realno,ocene se poklanjaju,djaci dodju bukvalno nespremni sa puskicama i dobiju super ocenu. Slazem se da mnogi ucenici koji su ugrozeni sada i ne mogu da misle o prijemnom,ali zasto se ne bi dala sansa i ucenicima koji su manje ucili u srednjoj a spremili prijemni dobro i imaju sanse da upadnu?!

Gost

#20

2014-05-18 18:22

mozemo se upisivati na osnovu uspeha,kao osmaci prosle godine,sta je sa roditeljima koji nemaju para sad da placaju privatne casove deci
34

#21

2014-05-18 18:29

OSNOVCI SU MOGLI DA SE UPISUJU NA OSNOVU POENA ZATO STO NIJE BILO POTREBE DA SE UPADNE NA BUDZET I NA SAMOFINANSIRAJUCE SKOLOVANJE! Ovako svako od nas ima sansu da upadne na budzet,iako je u srednjoj bio vr.dobar ucenik,a ko je bio vukovac ne bi imao potrebe da se plasi da nece dobro da uradi prijemni,jer te fore da se "zbunio" ili je bilo "treme" ne prolaze,jer je trema prisutna kod svih. Na prijemnom ce tek da se vidi ko je zaista bio vukovac a ko ne.

Gost

#22

2014-05-18 18:34

Ova peticija je osudjena na propast jer ima premalo Vukovaca u odnosu na sve ostale srednjoskolce, a jasno je da ce potpisati samo oni kojima odgovara da ne pipnu knjigu, a da upisu fakultet. E pa, dragi Vukovci, ako ste tako vredno radili sve cetiri godine, nece vam biti problem da se pomucite jos malo...

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-05-18 18:39



Gost

#24 nikako odlagati prijemni :-\

2014-05-18 18:39

Ne, ja kažem da postoje vrlo dobri djaci koji imaju potencijala i to dokazuju ovim prijemnim ispitom.ja sam uvek bila blizu odličnog i stručni predmeti u med su me zanimali imala sam 5!da sam igrala kvarne igre izvlačila se bila bih odlična ali to nije u mojoj prirodi. Inače ne treba tumačiti pojedinačno svakog učenika nemoguće je i suludo ali ovu peticiju ne pišu ugroženi djaci oni trenutno nemaju računar kraj sebe nego drski i bezobrazni jednom rečju besni jer im se ne uči i hoće da se ovajde od cele muke koja je snašla nas narod.ja na prijemnom kao vrlo dobar djak želim da pokažem da mogu više da radim i da se trudim da sam sposobna da studiram A šta je problem tim odličnim đacima da samo pokažu da su zaista toliko dobri!!Još jednom velika bi to nepravda bila!!!

Gost

#25 Re:

2014-05-18 18:53

#21: 34 -

Ocigledno su protiv ove ideje osobe koje su se zajebavale 4 godine i tek sad shvatile da su trebale da uce, pa se uplasile za svoju buducnost. NE MOZE 1 DAN DA POTISNE 4 GODINE RADA I TRUDA!!!