Ukinimo prijemni za fakultete 2014/15.

Quoted post


Gost

#16 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-05-18 18:13

#13: Izaberite nadimak - Re: Re: Re: Re:

Samo hocu da kazem da bi trebala da se uskladis sa svojim poenima i radom za ove 4 godine. Ako su prosle godine osnovci mogli da upisu srednje skole na osnovu bodova iz skole, mozemo i mi fax. Naravno, ne moze se iz svake srednje skole upisati svaki fax, npr sa gimnazijom moze svaki, ali sa tehnickom, poljoprivrednom ne, i to ne bi bilo nista novo, tako je bilo i do sada, sto znaci da bi vrlo lepo moglo da se uskladi. Tako, kao sto je vec napisano u jednom od komentara, funkcionisu i CG i Nemacka, ne vidim zasto ne bi mogla i Srbija u ovoj situaciji. Smatram da je bzv da jedan dan odlucuje o buducnosti nekoga, vreme je da se nagradi trud vrednih ucenika koji su radili 4 god.  U pitanju su osobe koje su izgubile krov nad glavom, mislis li da oni mogu da izadju spremni na prijemni? Pa naravno da ne. U svakom slucaju, sigurno niko ne bi bio ostecen, fakulteti bi maximalno prosirili liste i na taj nacin izasli u susret, ali naravno po zavrsetku 1. godine studija bi se videlo ko moze dalje, a ko ne. Takodje, srednje skole prosle godine su morale da prime mnogo vise ucenika nego sto su to cinili ranije, sto znaci da nije nemoguce. Navela sam i primer pravnog fakulteta, mislim da je dovoljno.

Odgovori

Omfg

#60 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-05-20 10:27:11

#16: - Re: Re: Re: Re: Re:

O cemu ti pricas? Znas li koliko ima ljudi npr. na Filoloskom a da su iz ekonomske, trgovacke, poljoprivredne, tehnicke?