Apel za preduzimanje mera za sprečavanje koruptivnog publikovanja

Quoted post

Neverni Toma

#2 Kontola mobinga

2013-10-01 20:41

Interesuje me da li ce ikada biti uradjena kontrola koliku ‚‚vlast‚‚ imaju rukovodioci grupa/projekata? Psihofizičko maltretiranje kolega u grupi od strane rukovodioca je ozbiljno ugrožavanje osnovnih ljudskih prava!!!!

Odgovori

Iskljucena

#41 Re: Kontola mobinga

2013-10-05 13:01:24

#2: Neverni Toma - Kontola mobinga

Isto pitanje bih i ja postavila!

Pojedini rukovodioci projekta se toliko bahato ponasaju i vredjaju angazovane na projektu i da ih pri tome ucenjuju iskljucivanjem sa istog.

Licno sam imala prilike da "saradjujem" sa takvim rukovodiocem koji je mene i par mojih kolega angazovao da donosimo rezultate u striktno "propisanim" rokovima i pod vremenskim uslovima koji su krajnje nehumani. Prilikom dostavljanja istih i sredjenih rezultata, spomenuti rukovodioc je koristio iste rezultate i publikovao ih je u vidu radova, a da smo pri tome, moje kolege i ja bili iskljuceni i sa liste KOautora iako smo i sami ucestvovali u pisanju istih.

Kao vrhunac "moci", nas troje smo "skinuti"sa projekta bez ikakvog obavestenja o samom tom cinu... dakle, i nakon vise od godinu dana, niko nam se pismeno, a ni usmeno nije obratio tim povodom, niti naveo razloge naseg iskljucenja. Cak sta vise, rukovodioc me je iskljucio mesec dana pre isteka Ugovora o radu na fakultetu.

Kada sam se obratila Ministarstvu prosvete i nauke, "vrlo ljubazno" mi je receno: "Da moram biti svesna kako prolaze oni koji isteruju pravdu"... Sta reci vise i kome se obratiti???... a da je pri tome citava uprava fakulteta upoznata sa ovim cinom "rukovodioca" i najpre se izjasnila da je to bilo uradjeno protivzakonski, a da se nakon nekog vremena vise ne govori o tome vec se to zataskalo, kao sto sam i ja "ucutkana".

I jos mnogo, mnogo nepravilnosti....

 

 

rukovodilac projekta

#51 Re: Kontola mobinga

2013-10-07 21:11:09

#2: Neverni Toma - Kontola mobinga

Prvi put se susrecem sa ovakvom konstatacijom. Navedite iz koje institucije dolazite, a ne ovako da iznosite generalnu ocenu.  Rukovodioci projekata apsolutno nemaju alat za ovakav vid mobinga.Imaju veliku odgovornost da se dobijena sredstva opravdaju na kraju godine. Istrazivaci su zasticeni kao nacionalni parkovi. Mora u dinar da im se isplati ono sto dobiju od ministartva,imaju apsolutnu slobodu da rade prema svojoj  akademskoj savesti a najcesce se to zloupotrebljava. Do tri meseca mogu da odsustvuju sa posla i da primaju u dinar, bez umanjenja. Nisam cula da je neki rukovodilac projekta skinuo nekog istrazivaca sa projekta i time mu ugrozio egzistenciju, zato se radujem predlogu institucionalnog finansiranja  umesto projektnog (40:60).  Privilegija je biti istrazivac i svaka cast cestitim i vrednim ljudima koji profesionalno odradjuju svoje aktivnosti a da ih rukovodilac ne podseca svakodnevno na obaveze.