POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

#2101

2016-05-04 09:26

Ljudi......setite se da" koga je moliti nije ga za kuditi"       


Gost

#2102

2016-05-04 12:48

Trebalo bi pronaci neki model zakona za studente upisane po starom programu, da ne postoji ova varijanta sa Bolonjom jer u nekim slucajevima razlike studijskih programa znace i studiranje ispocetka, jer nema toliko slicnog studijskog programa, navescu primer, ucitelji, tu recimo ne postoji slican studijski program, osim pedagogije, gde postoji ne bas tako mala razlika, a vaspitaci su vec stepen ispod, tako da to dovodi do situacije, kao da nekome fakultetsku diplomu, prekvalifikujete u visu skolu, s tim da ne postoji dalja mogucnost u toj oblasti za napredak osim upisa polaganja razlike za pedagogiju. Ovo je samo jedan od primera. Zasto se recimo svake naredne godine ne poveca cena upisa godine ili obnove apsolventskog i cena ispita, mozda bi i to bio neki stimulans da se ljudi pokrenu...Uglavnom pronaci model da ljudi zavrse po starom programu, a opet i da se sve uskladi sa trenutnom ekonomskom situacijom, drzava svakako ne gubi sa "vecitim" studentima, jer nisu na trosku, a sta ce kasnije raditi kada zavrse fakultet, na svakome je da se snalazi. Nije pravedno, i tu ce se sloziti cak i onaj prosvetni kadar koji nema bas dobar stav prema ovom problemu, a uglavnom je dosta profesora zavrsavalo kada nisu bila uvedena ovakva ogranicenja, da se nekome poniste ispiti ili da se neko dovede do tog statusa da bez krsenja statuta fakulteta, kroz neku nedozvoljenu aktivnost, bude mu onemoguceno da zavrsi zapoceto skolovanje. Verujem da ce profesionalnost preovladati i da ce se pronaci odgovarajuce resenje.


Anonymous

#2103

2016-05-04 13:02

Imam još 4 ispita do kraja i nikako mi ne odgovara da mi propadnu poslednje tri godine koje sam proveo u učenju i dao 10 ispita.

Gost

#2104

2016-05-04 14:12

Ne razumem ove samoljupce:svi smo se ovde okupili radi njihovih interesa i naravno da je neophodno da se oni vredni(a opet stari kao i svi ostali ovde) ograde od ostalih! Destruktivni raskol koji(svesno) unose i nemir koji za sobom ostavljaju je "samo njihovo mišljenje". Čudo da tako vredni nisu do sada završili nego su se pomešali sa nama užasnim i strašnim kojima je ostalo, zamislite,  više od 1-og ispita!(da,da naspram njih  vi sa 2 ste oličenje lenjosti  i vi sa visokim prosekom takođe!) 

Pokretači sa g-đom Lidijom se polomiše da sve urade kako treba pri tom saginju glavu u ime svih nas, trpe koje-kakve uvrede i poniženja u ime svih nas samo zato što traže ono što nam po zakonu i pripada! Kako, uostalom, ne shvataju da je stvar principa da po kom si zakonu upisao da po tom i završiš(ukoliko se po sopstvenoj volji ne odluče za prebacivanje), ama da su i na toj "drugoj godini"?

Svi smo jednaki i nema nikakvih podela".

Ujedinjeni možemo sve(ili bar mnogo više nego raslojavanjem po raznoraznim osnovama)! Manite se licitiranja, kalkulacija umirivanja sopstvene neuroze na račun ostalih.

Nisu ovde ljudi lenji:većinom su se u ovoj situaciji zatekli zbog silnih problema:zdravstvenih, ekonomskih, porodičnih itd. i uprkos svemu istrajavaju i žele da zavše studije! 

"Svi stari studenti su APSOLUTNO ISTI,mi smo se ovdje okupili za najmanji zajednički sadržalac SVIH NAS. Dakle, produženje ili vraćanje prava koja su protivustavno oduzeta SVIMA NAMA."


Gost

#2105

2016-05-04 14:45

Na mom fakultetu su predavanja i vezbe obavezni, preciznije: za svaki predmet se znalo koliko sme po semestru da se izostane, jedna vezba ili nijedna,tj.ako izostanes moras da imas opravdanje i nadoknadu za tu vezbu, stoga sumnjam da bi oni samo naplatili, po svemu sudeci osim novca bilo bi neophodno i vreme za pohadjanje nastave. Nadam se ce nam dozvoliti da zavrsimo  po starom programu.


Gost

#2106

2016-05-04 14:48

Jedno je sigurno, resenje pozitivno/negativno bice isto za sve nas. Tako da dzaba se vrse licitacije i podele, dobicemo svi isto, malo logike nije na odmet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Gost

#2107

2016-05-04 15:04

Kako bi bilo lepo ziveti u nekoj uredjenoj drzavi gde se postuje zakon, gde ne moras da dokazujes svoja prava i gde nema potrebe da znas ni ko je ministar ni ko je savetnik !


Gost

#2108 Re:

2016-05-04 15:04

#2104: -  

 Ne treba da se pravi razdor i da se stvara negativna atmosfera. Ljudima koji su pokrenuli ovu peticiju svakako hvala, nepošteno je napadati ih, a nerazumno je stvarati i neprijateljski front sa onima koji bi uz odgovarajući trud i razumevanje mogli da pronađu rešenje i da ga uvrste u izmenu ili dopunu zakona. Nismo u srednjem veku da je nemoguće dijalogom postići pozitivan ishod, nije ni ova država toliko necivilizovana uprkos svim okolnostima u kojima se nalazi,  postoje i te kako svesni ljudi kojima nije u interesu nagomilavanje društvene negativnosti i konflikata. Cilj svake napredne države je što više visokoobrazovanog kadra, jer samo takva država može da osigura bolje mesto u svetu i pristup samom poslovnom, kulturnom, ekonomskom i privrednom  tržištu. To je proces koji može da traje i decenijama, ali je zacrtan kao cilj i ostvariv je, praksa je više puta to i dokazala. Demoralisanje studenata koji su na pragu diplome ili koji su otvorili vrata u buduće društvo akademskih građana (nebitno na kom su stepenu doživeli trenutnu stagnaciju) isto je što i zatvoriti put razvoja sopstvenoj državi i staviti je u kulturnu,  privrednu, tehničku i tehnološku izolaciju. Ekonomska situacija jeste teška, ali ne treba je dodatno otežavati kroz naduvavanje problema koji mogu da se reše, a da niko ne bude oštećen. Do cilja svakako treba stići, a cilj je diploma i saznanje koje je primenjivo u praksi, a koje je moguće ostvariti jedino kroz pošten način sticanja ocena, kao garancije za neki budući kvalitetan radni kadar u zemlji ili inostranstvu. Nije pravedno ni kolege koji su na privatnim fakultetima potcenjivati, jer isto kao i na državnim fakultetima postoje oni koji na pošten način stiču diplome, gde je zaposlen isto tako kvalitetan predavački kadar i gde postoje kvalitetni studijski programi, raslojavanje i podele su primitivne reakcije na nemoć prilikom rešavanja određenog problema, a nesolidasnost kao prateća pojava ovakvih situacija je osobina društvene neosvešćenosti. U državi u kojoj još uvek nije rešen problem korupcije,  izopštavati ljude iz sistema obrazovanja, kroz svaranje otežavajućih uslova za nastavak obrazovanja, jer je sigurno da oni koji se danas nalaze u ovoj poziciji i koji na regularan način traže povoljno rešenje, sigurno da ne učestvuju u kriminalizaciji obrazovnog sistema, dovešće do otpora masa i nepotrebnih zastoja u napretku društva.  Nalazimo se u lošoj situaciji, nemojmo stvarati još lošiju, pronađimo rešenje, ne traži se "hleb", traži se samo uslov da se pošteno završi studiranje po uslovima kada je upisano, da bi se u nekom daljem periodu taj "hleb" mogao da zaradi, niko ne zahteva ni jeftinije, niko ne zahteva ni olakšiće u gradivu, samo da se ne organičava rok zbog svih onih kasnijih otežavajućih okolnosti koje zaista postoje. I nije bitno koliko je ko dugo studirao, već šta je neko i koliko naučio, i koliko je spreman da kvalitetno primeni u praksi, unapređujući društvo i stvarajući proizvod.


Gost

#2109 Re:

2016-05-04 15:07

#2104: -  

 Ne znam sta znaci ovaj prvi pasus? 

Moguce je da je moj tekst malo pogresno protumacen. Ko je to samoljubac , ko vredan , a ko lenj? 

Ja sam samo rekao da se iz svake situacije mora izvuci maksimum! Ako to nije generalno produzenje , onda da se bar pregovara za nesto sto se moze dobiti. Bolje i ista nego nista! 

Mozda si bas ti od onih: " ako ne moze meni , e nece onda nikome" ? 

Sve u svemu , nas sistem svakako u ovom trenutku nicim ne razdvaja. 

Takodje , ako budu trebale da se daju pare za advokata , ili da se izadje na ulicu , ja cu biti tu. Nadam se da ces i ti! Iako me iskustvo uci drugacije.


Gost

#2110 Re: Re:

2016-05-04 15:31

#2109: - Re:  

 Izgleda da se kolega/koleginica nije tebi obracao, vec onom ko se potpisao sa "moje misljenje"-verovatno zato ne kapiras, a taj prvi pasus lici mi na mesavinu ironije, cinizma i zapazanja sta ko kaze kroz komentare.To je moje obj.zapazanje i glupo bi bilo da zaklj.kom.zbog nepostojece rasprave.

Dobronameran savet:kroz zivot, kada nisi siguran nemoj da reagujes "na prvu loptu"-mozda ces uspeti da izbegnes  nesporazume i visok pritisak.

Sto se ostalog tice, svima je cilj isti-zavrsetak studija po starom programu. 


Gost

#2111 Re: Re:

2016-05-04 15:40

#2108: - Re:  

 Zvučite kao naša Majka Tereza(adv.Lidija), ukoliko niste, to svakako možete shvatiti samo kao kompliment. Sagledavanje situacije, pogled na svet, obrazovanje...bila bih presrećna da većina ljudi u ovoj državi tako razmišlja posebno ona na rukovodećim mestima, posebno onim koje odlučuju o obrazovanju.

Poz.


Gost

#2112 Re: Re: Re:

2016-05-04 15:41

#2110: - Re: Re:  

 Da, greška je, ali nadam se da moj komentar niko nije doživeo negativno, jer u njemu niko nije osuđen, diskriminisan, povređen. 

Srb1

#2113

2016-05-04 15:42

Ljudi cuvajte zdravlje pre svega...moja sestra sa drzavnog pravnog je izgubila zdravlje zbog zivciranja i brige,a njene drugarice zavrsile privatno pravo i rade godinama,po 15 ispita godisnje davale i jos se hvale...naravno da treba praviti razliku izmedju drzavnih i privatnih...a sramota treba da bude Tomu diplomu...podrska pokretacima i svima 


Gost

#2114

2016-05-04 16:05

Sad mi je žao zbog nekih negativnih komentara koje sam napisala,ali su me iznervirali ovi naši "maturanti" kojim je ostao samo diplomski. To nas samo skreće sa pravog puta. Udaljavaju nas od smernica pokretača peticije (koji najinteligentnije i najpostenije razmisljaju). Verujem da će oni izvući maksimum iz ove situacije ili najbolji mogući kompromis. Treba da ostanemo dobri ljudi i to će biti naša snaga. To će pomoći i pokretacima. Loših komentara će uvek biti. Pravda je najjače sredstvo.


Gost

#2115 Re:

2016-05-04 16:48

#2114: -  

 Koleginice, to sto je nekome ostao samo diplomski nista ne znaci. Evo i meni je. Predat je 2014 (tada sam smogla poslednji atom snage da zavrsim diplomski misleci da nece biti produzetka). I dalje je kod mog mentora jer on nije u stanju da ga pogleda i odobri skoro dve godine, jer nema vremena, ne moze on to u elektronskoj, nego mu nosim u pisanoj formi...svaki put predjem 250km da bih izasla placuci iz njegovog kabineta...zaista jedva cekam da se ova agonija okonca...


Gost

#2116 Re: Re:

2016-05-04 17:38

#2115: - Re:  

 Ovo si trebala da napišeš kada su Pokretači tražili da se napišu negativne stvari sa kojim se nosimo.

Nije normalno, a sigurna sam da nije ni po statutu fakulteta, da se diplomski toliko zadržava. Znam da se kod mene rade i po godinu dana, zbog čiste bahatosti profesora.


Gost

#2117 Re: Re: Re:

2016-05-04 17:52

#2116: - Re: Re:  

 Ocigledno sam to propustila...naravno gomila je nepravilnosti, otezanje sa pregledom nacrta, diplomskog, nepojavljivanje na konsultacijama i sl...sigurna sam da se veliki broj nas susrece sa tim...


Gost

#2118

2016-05-04 17:52

Zato što hoću da završim ono što sam započeo.
Imam još tri ispita do kraja ali nema dovoljno rokova


Gost

#2119 Re: Re: Re:

2016-05-04 17:53

#2116: - Re: Re:  

 Na mom po godinu dana cak i vise....dok rad pregleda mentor, pa ostatak komisije, prodju meseci


Gost

#2120 Fizicar

2016-05-04 18:38

Cim pocne rasprava odmah nas ima puno. :)

Drugari , vi sto se ljutite na nas sto imamo 1-2 ispita do kraja , kao i vi sto se ne ljutite :) .... ne zaboravite da , ako nam ne prodje ova akcija , treba da delujemo zajedno! Srbi su cesto skloni da misle kako ce "neko drugi" da resi problem. Trenutno za nas to i cini neko drugi , ali mozda cemo svi morati da se ukljucimo ako ne bude islo. E tad se setite. Nemojte da tada nema nikoga. To pogotovo vazi za ove koji su skloni da se ljute i da gundjaju. Kao i za one koji traze Strazbur. Nemojte da to prodje bez vas! 

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2016-05-04 18:55



Gost

#2122

2016-05-04 19:01

Da li ovde ima nekog sa Filozofskog iz Nisa?


Gost

#2123 Re: Fizicar

2016-05-05 01:40

#2120: - Fizicar 

 Ama ko se ljuti na vaš koji imate jedan ispit ili diplomski,kakva glupost,vi ste ti koji se izdvajate. Sebični slobodno neka nastupaju samostalno,ovo je peticija svih studenata.

Svako je negde zakocio i svakom se čini da je njemu najteže,ali baš bi trebalo da nam bude plus to što nas ima raznih,da svi doprinesemo na svoj način,da nas bude više... To je valjda i suština prikupljanja potpisa. Realnost je da nas ima dosta,ali vi se delite. 

A koleginica što je predala diplomski 2014,mislim da joj nije ni mesto ovde,mislim da bi trebala da skupi svu snagu za taj zavrsetak,još samo to ima,i da privede to kraju. Mislim da joj ništa neće ni trebati nakon septembra. Želim joj svu sreću da završi to. ;)

MARINA

#2124

2016-05-05 06:43

Produzice sigurno,samo je pitanje koliko ce biti.Ne mogu tek tako da nas uniste,to je masa ljudi koja zeli da zavrsi fakultet,samo ima treba odobrenje! Veliki pozdrav za sve 


Gost

#2125 Re:

2016-05-05 08:23

#2124: MARINA -  

 Tako je! Sto nas je vise, veca je sansa za uspeh.