Ukidanje atesta za zatamnjena stakla ili smanjenje troskova istog


Gost

#226

2015-12-04 21:12

Peticiju za ukidanje atesta za zatamnjena stakla sam potpisao iz milion razloga..eo primera: ljudi stavljaju foliju na stakla iz vece bezbednosti prilikom sudara jer se staklo ne razleti, zbog ublazenih u-v zraka prilikom voznje po danu, bezbednosti privatnih stvari koje ostanu u autu dok je auto parkiran van vasih pogleda itd..smatram da je atest za folije totalna glupost! i posto drzava vise ne zna na koji nacin da osiromasi ovaj narod traz dlaku u jajetu kako bi stavila pare u budzet drzave.


Gost

#227

2015-12-04 22:20

lopovska drzava.treba samo da se uvede koje folije smeju da se koriste i da se uradi atest jednom i cao.do 10e da kosta sve.a ne da se izmislja topla voda

Gost

#228

2015-12-05 10:47

imam auto bez klime i dva deteta od 1 i 3 godine. leti je folija spas. pogotovo na visokim temperaturama na duzim relacijama. Ove glavesine koje donose zakone se voze u novim sluzbenim vozilima sa klimom pa neznaju muku.

Gost

#229

2015-12-05 14:05

Zbog tamnih folija na autu i zbog kojih sam povremeno imala problem pri rutinskim kontrolama.

Gost

#230

2015-12-05 19:10

Iz razloga da vec jednom prestane pljacka ovog napacenog naroda!ja licno nemam zatamljena stakla,niti razmisljam u tom smeru za sada..ali me peticija podsetila na pljacku sa atestiranjem plinskih uredjaja!nikad nikom nije eksplodirala ili sl. Plinsaka boca i od jednom navodno zbog eu moramo menjati boce,creva i ostale gluposti i pritom makar da je svega toga simbolicna cena,ali ne, treba izdvojiti vise od 300 e,pa samim tim postaje jasno da je eu samo izmisljotina!ili kako nas pljackaju na registraciji i do dve hiljade kubika,a kamo li preko dve!primera radi za automobil od 3.0, 2005-to i noviji treba izdvojiti 1500 eura,pitam drzavu zasto?vozni park nam je uzas,vecina vozila na nasim putevima su automobili bombe..i umesto da drzava podstice gradjane u smeru novihjih i sigurnijih vozila,ona za iste lupa po dzepu najstrasnije,sto ce reci da tera gradjane da voze starudije i krsine jer je za njih cena registracije koliko toliko prihvatljiva,pa cemo shodno tome vise ginuti na ulicama,pretpostavljam da je to cilj rukovodecih organa :)!!A gradjani susedne nam Bugarske koji su usput i clanica eu vec 5godina za iste automobile placa ne vise od 250e!sto ce reci da je (eu alibi)los!pa ja pitam zasto?ovaj drugi deo teksta nema veze sa temom i peticijom ovog puta,ali molim vas iste koji podnosite peticiju u vezi stakla,da razmislite u pravcu pokretanja peticije protiv pljacke naroda i preko registracija!P.S. necu da vozim jugo :)...unapred hvala!!

Gost

#231

2015-12-09 23:07

Zbog tupsona u vladi,koji nista ne uradise za ovaj napaceni narod. Nikad necu prezaliti sto sam im dao glas na izborima. Nadam se da im ovo nece proci sto zamislise u njihovim blesavim glavama. Valjda ce se naci neki vodja da nas povede u boj protiv Vucica i njegovih vojnika (ministara),maloumnika...

Gost

#232

2015-12-10 13:57

ZAto što državom vladaju nesposobnjakovići , primitivci, i lopovi kakve Srbija nije do sada ni imala niti videla. Ovo je pljačka!!!

Gost

#233

2015-12-11 14:02

Ako treba uopste i da kosta, prilikom registracije, ispitivanje propusnosti i refleksije folije, do 3000 din, jednokratno i da se zalepi hologramska nalepnica, mala preko folije, kao dokaz ispitivanja, tako bi i republicka kasa bila daleko punija. Ovako, skidam foliju, nisam lud da dajem 300 eura.
Kakva saglasnost proizvodjaca, sta on ima s tim i kakvi posebni atesti? Svaki tehnicki pregled treba da ima uredjaj za merenje propusnosti i refleksije i neko ce proci, a neko ce da menja ili skida foliju, ko ima zatamnjena stakla, isto se ispita i da se coveku nalepnica kao dokaz ili mu se ubaci u podatke u saobracajnoj, a da li je neko zloupotrebio uvek moze da se utvrdi na vanrednom tehnickom pregledu. Sta u situaciji da ja nisam upoznat s ovim zakonom i da sada nalepim folije, a da mi policija skida tablice i naplacuje kaznu za nesto zasta nisam bio informisan, odakle mi informacija, nju mi ne daje niko, ni prilikom registracije.

 


Gost

#234

2015-12-13 19:18

Pteskupo je ali pre svega nerealno.
Jer ako vozim dostavno vozilo tj. pickup, takvo vozilo pozadi (iza vozaca) je zatvoreno onda u cemu je razlika sa putnickim autom koji ima zatamnjena stakla!?!za koja usput nema ogranicenja do koje mere sme da se zatamnjuje!!!
Lopovluk drzave al na finjaka!

Gost

#235

2015-12-16 10:31

Lopovska drzava samo da uzmu pare, stojim iza tog da trebaju da se ugradjuju kvalitetne folije tipa lumar, a ne kineske od 300din.!

Gost

#236

2015-12-16 13:33

Olosi na vlasti samo izmisljaju kako da otmu pare od naroda ,idioti nesposobni!

Gost

#237

2015-12-16 13:45

Potpisujem peticiju jer su mi oci svetle i jako osetljive na suncevu svetlost, koza takodje. Voznja bez zatamnjenih stakala za mene je kosmar!!!

Gost

#238

2015-12-18 14:10

Zato sto se i ja ne slazem sa ovakvim zakonom o zatamljenim staklima. Jer je ovo jos jedna u nizu pljacka naroda!

Gost

#239

2015-12-23 20:46

Šta reći katastrofa koja se ne može sresti u civilizovanom svetu da visina nameta prevazilazi visinu vrednosti proizvoda.

Gost

#240

2015-12-23 20:54

Užas još jedan način da se izvuku pare, mi smo zatamnili zadnje prozore da sunce ne bi smetalo detetu ali ćemo morati da uklonimo ista ukoliko ne smanje ovaj bezobziran namet.

Gost

#241

2015-12-28 12:10

Smatram da je nerealna cena atesta, i velika procedura, po meni bi bolje bilo da vozilo sa zatamljenim staklima placa vecu registaciju, i da to ne bude skuplje od 5000din.. to je po meni podnosljivo

Gost

#242

2016-01-14 22:13

Šupak zakon u šupak državi.

Gost

#243

2016-01-19 06:59

Treba da postoji neka kontrola kvaliteta folije,da se ne stavlja bas bilo sta ali to ne treba da kosta 15000


Gost

#244

2016-01-24 16:06

Zbog državnih lopova koji granice nemaju.
Nemamo svi plate po 2.000-3.000 eura kao oni pa da možemo da plaćamo tolike poreze registracije,akcize i sl.gluposti koje nam se nameću.

Gost

#245

2016-01-27 21:23

mislim da je ovo cista pljacka narodam
Po sistemu otimaj gde moze

Gost

#246

2016-02-03 18:02

Svuda u svetu je normalna pojava , samo kod nas je to bahatost. Pa ispitivanju su pokazala cak ikod nas (SAT je radio) da zatamnjena stakla cuvaju auto enterijer i putnici se bolje osecaju. Ali nsi su videli tu novac i sve upropastili.

Gost

#247

2016-02-17 12:48

zato sto je preskupa cena atesta,do sada niko nista nije trazio niti bilo sta odjedno mora se imati atest .cemu svrha drzave..u svakoj drzavi toliko cena nije 5x manja od ove nase

Gost

#248

2016-03-24 09:03

Sramota je to sto rade od naroda, svaki dan novi namet, novo zavlacenje ruku u dzepove. Iki nek smisle kako da podignu Srbiju ili neka odlaze.. ovako bi i moja baba znala da vodi drzavu.. Ne zna se vise koji je smesniji zakon.

Gost

#249

2016-03-24 11:26

Zato što je i meni stalo da se ovaj zakon izmeni jer i meni ide u korist.

Gost

#250

2016-03-24 11:27

Obicno sranje od zakona da bi uzeli pare, isto kao sto uvode zakone jer mamini i tatini sinovi dobiju besna kola i onda poginu i ispastaju svi!!!!!!!!!