Peticija za uvođenje smrtne kazne u krivični zakonik Srbije!


Gost

#1176

2016-07-13 08:09

Potpisah ovu peticiju, jer je stvarno previse ljudi koji sebi daju zapravo da misle da odlaskom na izdrzavanje kazne za pocinjene najstrasnije zlocine treba tamo da uzivaju i da izvoljevaju. Pocinju da se zale na uslove, pa čak dolaze i strane komisije za ljudska prava da vide da li oni imaju sve pogodnosti. Pa kod nas mnogo dece ni starijih nema elementarno za zivot, a njima treba da mi poreski obveznici treba da obezbedimo, sro dovodi do toga da svi treba da pocinimo neki zlocin ili krivicno delo, pa da lepo onda izvoljevamo do mile volje. Da li mi to njih nagradjujemo za to sto su uradili?

Gost

#1177

2016-07-13 08:19

Зато што такав олош не треба да живи и да буде терет и друштва и државе.


Gost

#1178

2016-07-13 08:19

Treba uvesti smrtnu kaznu !!!! Silovati i ubiti malo nevino bice pa to je neoprostivo !!! Kakav zatvor takvi ne zasluzuju ni tamo . Zasto da zive kad oduzmu nevinom bicu zivot i uniste zivot roditelja . Ja sam majka i sama pomisao me zgrazava . Ja bi svim monstrumima presudila . Rodis i cuvas malo bice i da ti ga neko oduzme , pa sama bi ga zaklala ne bi docekao novi dan . Ne znam zasto do sada nisu uveli smrtnu kaznu . Treba istrebiti olos sa ovog sveta da bi se mirnije zivelo . Sve na smrtnu kaznu pa da vidim da li ce nekom pasti ba pamet da tako nesto radi.

Gost

#1179

2016-07-13 08:25

A kako zasto potisujem ovu peticiju.daj neka se bar pocnu takve gnjide trijebiti sa ove planete.I apelujem na ove "strucnjake" kriminologe,psihijatre,i dr.da samo podju od sebe da njihovo dijete nastrada u ovim mukama da li bi i tad bili protiv smrtne kazne.doduse oni bi imali manje posla kad bi se bar smanjio broj takvih monstruma pa je mozda to vaznije za njih.Uvek sam protiv nasilja al za ovakva djela metak je luksuz potrositi,vec bi trebalo uvesti dzelate koji bi monstrumima priustili identicne muke.smatram da bi onda bar malo bila pravda zadovoljena.Kolko god da su bolesni (pa da sam ga rodila)za ovako nesto ne bi trebalo pokazivati milosti.sto sebi ne naude kad su vec poremeceni.No njemu drzava obezbijedila osnovne stvari za zivot,da nastavi da i dalje dise,jel da izadje kad tad pa mozda i dobije dete snekom suludnicom i prosiri lozu.Gadi mi se svako ko pokaze milost takvom korovu.Kad bi ga rodjena majka i otac ubili kome takav vise treba.A NAJBOLJE BI BILO DA JE SRECE KO STO EVO NIJE ,TAKVE MONSTRUME SAMO PREDAT UNESRECENIM PORODICAMA,ILI IH BAR PITAT KAKVU KAZNU ZELE ZA TE ZVJERI.Al ne Srbiji je izgleda vaznije da ne skrenu sputa Evropskih integracija,da ne daj boze koji uslov im ne ispune,da se ne zamjere tudjinu a svoju DJECU IMAJU ZA BACANJE OCIGLEDNO.

Gost

#1180

2016-07-13 08:47

U mojoj porodici je moj otac navodnosilovao moju zenu pre sesnajest godina.kazem navodno jer kao dokaz imam samo njegovo ponasanje i njenu tvrdnju da je silovana.po njegovom ponasanju se vidi da takve osobe nemaju osecaj u sebi o ispravnosti takvog postupka.imam sina ,sutra cu imati snaju posmatrao sam ga kako pogledom meri devoke koje se druze sa mojim sinom .strax me da sutra ne ucini isto.uvodjenjem smrtne kazne nadam se da ce mnogi kao i on poceti da razmisljaju o posledicama takvog cina.

Gost

#1181

2016-07-13 08:49

Smatram da kazna zatvora nije adekvatna zločinu.Oni u zatvoru uživaju sve privilegije i tamo žive bolje nego u svojoj kući.Posle određenog perioda postaju slobodni i dolaze na vikende,imaju pravo pomilovanja jer se dobro vladaju pa izađu pre vremena.Ko jednom to učini učiniće ponovo.

Gost

#1182

2016-07-13 08:51

Zato sto treba stati na kraj svim monstrumima i slicnim izopacenim umovima..

Gost

#1183

2016-07-13 08:55

Ima suvise psihopata i manijaka na nasim ulicama! Ima ih toliko, da vise ne znas sta ti ko misli, cak i najblize komsije i rodbina. Smrt bolesnicima!

Anonymous

#1184

2016-07-13 08:57

Ovo je sramota! Sve je vise ludaka i manijaka u ooj nasoj drzavi! Mi krivimo evo sad izvesnog Vladicu za ubistvo male Andjeline,jeste kriv je,i da on jeste jedan izuzetak,po medijima se moze videti da je on potekao iz normalne porodice,ali dali razmisljate o drugim silovateljima i ubicama ,odakle oni dolaze,koje njih vaspitavao mozda neko gori od njih sad ,neko ko je u proslosti uradio gori zlocin od njega sad!!! Zasto ova Srbija dozvoljava manijacima ,silovateljima i ubicama da kada jednog dana napuste zatvor osnuju porodicu!! Ko ce to dete kasnije vaspitavati?? Covek koji je detetu od 3 godine smrskao glavu kamenom i povadio joj creva iz stomaka?? Da li takav covek zasluzuje da dobije samo zatvorsku kaznu ??? Kada izadjw oz zatvora za 40 godina on nastavlja zivot kao normalan gradjanin!!! On ce tada imati svoju porodicu ,taj covek,sta ce on reci svom detetu ,tata (mama) je devojcicu kao sto si ti sad nekada davno smrskao glavu i povadio celu utrobu ,znas ali tata je sad dobar i nece vise to da radi!!!! Dete koje odrasta uz takve price ili slicnog karaktera ce postati gori od svog roditelja !!!mozete misliti na sta ce ova Srbija spasti kada se generacije smene ,koliko ce tek ta ubistava biti,zato je najbolje da sve zlocince ne samo silvatelje,ubice i drugo treba strogo kazniti ,a da brza smrt bude najblaza moguca kazna !!!!!!


Gost

#1185

2016-07-13 09:16

Ne čitam novine, ne gledam vesti, niti želim – i naslov sam jedva svarila, za detalje stomaka nemam. Ali delam, možda besmisleno, ali moram da delam. Za sada je to online potpis, ako bude bilo i na ulici – na ulici. Ali zamolila bih sve one, koji nisu potpisali peticiji za uvođenje smrtne kazne, iz ličnih ubeđenja, da mi odgovore na sledeća pitanja:
- Zar branjenje prava zločinca geslom ‘ civilizovanog i demokratskog društva’ ne počiva na oduzimanju tih istih prava žrtvi, i to na mnogo strašniji i bolniji način?
- Zar ne mislite da je za sve veći porast stope kriminala zaslužan sve ‘blaži tretman’ i zakasnela reakcija nadležnih institucija prema istim?
- Zar eliminacija takve pretnje sa Vaše zemlje nije dovoljan argument? Ili je to samo zato što se to ne dešava u Vašem komšiluku?
- Kako možete braniti pravo na život osobe koja je prva prekršila taj princip?
- Pravedno je zaštiti krivca? Ne, dragi moji, pravedno je samo poštedeti nevinoga.
- Od Vašeg novca, od Vašeg poreza želite li da mu plaćate doručak, ručak, večeru – obrok koji njegova žrtva više nikada neće pojesti? Toplu postelju – u kojoj dete više nikad neće prespavati?

Molim Vas, protivnici uvođenja smrtne kazne u Srbiji, samo mi dajte odgovor na ova pitanja. A ako ih nemate – klik Vas deli do peticije.

Srbije je ukinula smrtnu kaznu 2001.godine, a poslednja je sprovedena ’92 nad pedofilom i ubicom šestogodišnje devojčice. Zar se ne zapitate da nije ukinuta, možda bi još bilo Đorđa , Davora , Katarina , Tamare , Luke, Lazara, Anđele, Miroslava , Milice, Zorana , Ivane , Tijane, Anđelije...? Molim Vas potipišite peticiju, možda je represija u obliku smrtne kazne ono što je potrebno da iza imena Anđelije umesto tri tačke bude tačka.

Gost

#1186

2016-07-13 09:28

Uvedite smrtnu kaznu zastite nasu decu od monstruma i nasilnika i zene trebaju biti zasticene

Gost

#1187

2016-07-13 09:28

Ista bi trebala da bude uvedena u crnogorski zakonik

Gost

#1188

2016-07-13 09:33

Zato sto mi je vise dozlogrdilo da citam i placem svaki put. To je daleko bilo moglo biti moje,tvoje,i bilo cije dete. Da se budale i manijaci setaju slobodno po zemlji gde i mi hodamo i disemo da zive na nas racun i uzivaju u zatvoru. To treba ubiti da nestane sa lica zemlje.

Gost

#1189

2016-07-13 09:49

Zbog pedofila i silovitelja
ubistava starih lica
incesta

Gost

#1190 Re:

2016-07-13 09:53

#3: -  

 Podrzavam u potpunosti! Ista sudbina kao i zrtvi! U mukama da umre 

Jo.

#1191 Re:

2016-07-13 09:57

#1184: Ljuta -  

 Ne bih ja njima brzu smrt pa da odmah umru. Uradila bih im isto ono sto su oni zrtvi, u mukama da umru, gamad 


Gost

#1192

2016-07-13 10:22

Smatram da je smrtna kazna blaga za takve bolesnike ali jedino tako ce nasa deca biti bezbedna...

Gost

#1193

2016-07-13 10:22

Da skot ne zivi ali je blaga ķazna to za nega deo po deo treba da mu se secka to su najvece kukavice

Gost

#1194

2016-07-13 10:37

Ova treba de se uvede i vo Makedonija.
Ova e strasno nesto sto slucuva.
Da ne se povtori

Gost

#1195

2016-07-13 10:48

Pod hitno uvesti smrtnu kaznu za ovakve profile ljudi (pedofile, siledžije i monstruozne ubice nedužne dece), mada je i to blaga kazna za njih... oni bi trebali osetiti daleko veću bol i patnju od svojih žrtava. Nadam se, da nakon uvođenja smrtne kazne (bez dosadašnjih opravdanja da su psihopate, neuračunljivi i sl.), to bude za nauk drugima koji i pomisle da urade tako nešto...

Gost

#1196

2016-07-13 11:01

Mislim da je smrtna kazna preblaga za ovo delo!NBjih treba muciti najmanje kao Malog Radojicu!

Gost

#1197

2016-07-13 11:11

Jednostavno .. zato sto sam covek!

Gost

#1198

2016-07-13 11:18

Nemam kom....jako mi je zao deteta ...gde je Tijanin zakon..Aleksin Zakon...sta smo mi ...kakav narod?Zasto niko vise ne ustane iz fotelja i odlučno se izbori za zakon koji ce momentalno presuditi zlocincima.

Gost

#1199

2016-07-13 11:24

Svaka cast, bilo je potrebno ovako nesto, vec se isuvise desilo losih stvari, nasilje nad zenama i decom. Treba stati na put svemu tome, jer nam je potrebno da zivimo mirnije, a ne da strepimo. Velika podrska, samo tako nastavite.

Gost

#1200

2016-07-13 11:30

Obavezno,SMRTNA KAZNA ZA MONSTRUME!