Не дозволимо да дечје одмаралиште претворе у центар за мигранте

Bata

#326

2016-11-09 10:38

Sramota.Od ovolikih evropskih drzava bas mi da ih prihvatamo.Pa zar nas nije evropa i svet osudjivao kao divljake i primitivce i ratne zlocince.STRASNO

Gde ce nasa deca da idu ? skola u prirodu.


Gost

#327 Dalibor

2016-11-09 10:48

Sale,

-šta stvarno planiraš sa ovim potpisima,kakav je postupak rada,koji su ciljevi peticije? Mora da se zna planirano?Koliko potpisa je potrebno da se sakupe,zašto,kome je potrebno podneti peticiju,koji je vremenski rok za sakupljanje potpisa,koji su ciljevi,kome treba osnivač peticije da se obrati,da li je prisutna podrška udruženja građana iz niša iz bele Palanke, Divljanaca?Ne ide ovo ovako samo peticija da se napravi,potpisuje se ko stigne i šta sa tim.Ako se radi ozbiljan si čovek mora ozbiljno da se razmišlja i postupa a ljudi koji potpisuju peticiju imaju pravo da budu informisani o daljim koracima.


Gost

#328 Dalibor

2016-11-09 10:49

Nemoj da se ljutiš ali ljudi moraju da znaju koja je svrha i cilj ove peticije da bi je uopšte potpisivali!


Gost

#329 Slazem se

2016-11-09 11:01

mora da se zna za koju instituciju se sakupljaju potpisi,sa kojim osobama ce da se razgovara i ko su nadležni koji treba da donesu odluku da se obustavi centar za emigrante.


Gost

#330 tako je

2016-11-09 11:13

Saša je sve ovo što si pokrenuo jedan korak,i to pozdravljam,skidam ti kapu.Ali ne možeš sam u bitku,morao si pre organizovanja peticije da se izdogovaraš sa još ljudi da postavite ciljeve i to sve u stavkama u koracima šta treba da uradite i sa kim da imate kontakte i sastanke,isto i to za koje vreme koliko potpisa treba da se sakupe,da se uzmu potpisi iz Divljanu od meštani pa od Belopalančani,pa da se napravi neka dokumentarna emisija o odmaralištu o Divljani o manastiru  da se izjave javno prikažu od funkcionire,pa da se prikaže dokument koji dokazuje da će divljana da bude centar za emigrante,da se izjasni pravna osnova za taj dokument da se izjasni pravnik neki za stanje prava i  mora da bude ovo mnogo ozbiljnije ne ide ovako.


Gost

#331 aleksandar

2016-11-09 11:14

Ako nemaš jasne ciljeve pred sobom i planove sa ovom peticijom nema svrhe ništa ni da se radi dalje.


Gost

#332 Predlog

2016-11-09 11:17

Ja predlažem da se prvo izvrši uvid u dokumenta koja dokazuju da će Odmaralište za decu da se pretvori u centar za emigrante,da se vidi ko je šta potpisao,kakav je program,i rad.Posle toga predlažem da se oformi Odbor za zaštitu dečijeg odmarališta koji bi sačinjavali  predstavnici iz Divljane bar dva čoveka,predstavnici iz bele Palanke bar tri čoveka i predstavnici iz niš bar tri do pet čoveka.Ti ljudi trebaju zajednički da naprave planove  da li će se radi peticija ili ne,na koji način će se delati,da li će se organizovati protesti,sa kim će se održavati sastanci i sve dalje.Ovako ne ide da se napravi peticija i ništa s nju,da stoji na internet samo i da se čeka na po neki potpis koji nema ni svrhu ni cilj!


Gost

#333

2016-11-09 11:20

Jeste ovo sa peticijom samo bez jasnog cilja je neozbiljno,tresla se gora rodio se miš.Bila vest u medijima pa ne može tako valjda treba jasno u medijima da se kaže peticija je osnovana zato i zato,osnivač peticije će sa potpisima uraditi to i to,ako treba duel gostovanje u emisiji ne ako treba nego je obavezno ovako ne ide Sašo,ne može ovako.


Gost

#334 Nena Bogićević

2016-11-09 11:26

Ja nisam po zanimanju diplomirani pravnik ali slažem se da se treba raditi tako da se poštuje zakon.Nije mala stvar pokrenuti peticiju a ne uraditi ništa sa njom.Treba imati jasne planove ovako je jako neozbiljno.Nije Divljana  zaslužila da se zezamo,da se pokreće peticija sa kojom ništa ne može da se uradi.Možda bbi neki ljudi i krenuli u ozbiljan rad ali odustaju jer čekaju da osnivač peticije sve završi pa se neće mešaju a mogu mnogo više.Nemojte da se šalite,i nemojte da ispadne da ova peticija zaustavklja ozbiljan rad i da se gubi vreme s nju.Iznesite jasno planove šta je cilj šta se planira šta će da se radi dalje.Ovo nije zabava ovo je ozbiljan problem!!! 


Gost

#335

2016-11-09 11:37

Decija odmaralista u prelepoj prirodi sa najstarijim hrastom treba da koriste nasa deca , a ne migranti .

Gost

#336 Раденковић

2016-11-09 11:42

Бројна су питања на које требамо да имамо одговор да би потписали петицију на пример:

1.Ко је оснивач петиције

2.Да ли иза ове петиције  стоје људи из Дивљане

3.Зашто баш петиција а не неки други вид борбе јер знамо да никада ни једна петиција није имала одјека без протеста 

4.Колико потписа треба да се сакупе,и са којим подацима

5.Колико временски траје сакупљање потписа

6.Да ли могу потписи да важе законски без матичног броја

7.Зашто петицију потписују људи из иностранства и да ли имају право на то

8.Ккао се утврђује веродостојност и истинитост података  људи који потписују петицију да ли стварно ти људи постоје или се потписи ређају онако без везе од непостојећих

9.Коме ће ова петиција да се преда и када 

 

Бројна су питања на која треба дати одговоре,Дивљана није зезање и треба бити озбиљан,одговоран,и паметно радити.Оваква петиција може да НАНСЕСЕ ШТЕТУ КАО ШТО НАПИСА ЧОВЕК ГОРЕ У КОМЕНТАР ЈЕР НЕКИ ЉУДИ КОЈИ СУ АЖУРНИ ВРЕДНИ И КОЈИ МОГУ И ЗНАЈУ КАКО И ШТА ДА РАДЕ МОГУ ДА ОДУСТАНУ ОД СВЕГА ЈЕР ОЧЕКУЈУ ДА ОСНИВАЧ ПЕТИЦИЈЕ ОДБРАНИ ДИВЉАНУ! ПАЗИТЕ ЉУДИ ШТА РАДИТЕ НЕ НАНОСИТЕ ШТЕТУ!!! ПУТ ДО ПАКЛА ЈЕ ПОПЛОЧАН НАЈБОЉИМ НАМЕРАМА!!!

Sasa Miladinovic

#337

2016-11-09 11:43

Cilj ove peticije je bio da se pokrenu ljudi i da zastite Divljanu od migranata i da se predlozi neko mnogo adekvatnije resenje za iste...s obzirom da su svi cutali kao da ih se to uopste ne tice, pokrenuo sam je ja...ne da bi nekog kritikovao i napadao, vec da bi se javnosti ukazalo na problem....uspeo sam da skrenem paznju javnosti i malo animiram ljude tako da sam ja svoj cilj ispunio...javila su se neka udruzenja ķoja ce preuzeti rad na svemu ovome na ozbiljnijem nivou posto ja kao pojedinac tu ne mogu nista..u narednih nekoliko dana cete biti vec obavesteni o daljim koracima...

Neki kazu trebao sam da se prvo obratim nekom pre pokretanja peticije....obratio bih se ja, samo sto nisam znao kome posto su svi cutali...onda sam odlucio da krenem sam sa svim ovim....hvala Bogu da nisam i ostao sam i da sam dobio dosta podrske od strane svih vas kao i od nekih institucija...


Gost

#338

2016-11-09 11:44

Očekujem od osnivača peticije da se oglasi javno i jasno da bi se znalo šta ljudi mogu da očekuju i šta da rade.


Gost

#339 Re:

2016-11-09 11:46

#337: Sasa Miladinovic -  

 Iznesi molim te jasno ko preuzima dalje korake i ko će dobiti u ruke peticiju?

Sasa Miladinovic

#340 Re: Re:

2016-11-09 11:49

#339: - Re:  

 rekao sam..u narednih nekoliko dana ce se tacno znati...necu da dajem pausalne i neozbiljne izjave jer ovaj problem uopste ne gledam kao zajebanciju


Gost

#341 Re:

2016-11-09 11:50

#337: Sasa Miladinovic -  

 ljudi se ne pokreću animiranjem ni peticijom niti se uzdrmava medijska pažnja na taj način ispada neozbiljno sa tvoje strane saša

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-11-09 11:52



Gost

#343

2016-11-09 11:53

Tvoja namera je bila najbolja i u to ne sumnjam ali ne možemo da se ponašamo nepromišljeno i da postupamo na svoju ruku,mora da se zajnu osnovne stvari .Da se obriše peticija a već je objavljena u medijima je još neozbiljnije,a da se ne zna koji su ciljevi i čemu baš peticija još neozbiljnije.Moras Saša da staviš prst na čelo i da shvatiš da se ne radi tako jer ovo je stvarno ozbiljno.

Sasa Miladinovic
Autor peticije

#344 Re: Re:

2016-11-09 11:54

#341: - Re:  

 laki je kritikovati drugog kad pokusa da uradi nesto dobro....pitam se samo zasto onda nije neko nesto preduzeo pre ovog mog koraka...da jeste, ja ne bih ni pokretao peticiju niti bilo sta...niti sam clan neke partije niti me to interesuje niti me interesuje publicitet...niti pak napadam ili optuzujem bilo koga...samo skrecem paznju na problem da se neko ozbiljnije zauzme za sve ovo...da ne bude posle kasno


Gost

#345 Re: Re: Re:

2016-11-09 11:56

#344: Sasa Miladinovic - Re: Re:  

 niko te nije terao da pokrećes peticiju ako ne mozes da odradis kako treba ne radi se tako,za sve su potrebni saradnici.Dobra namera je jedno ali loš rezultat je drugo.Zbog ove peticije ljudi ništa neće ni uraditi jer se očekuje od tebe da ti preduzimaš korake.Nisi smeo da staviš sebe kao vođu i na prvo mesto ako ne možeš sa tim da se nosiš i ako ne znaš šta da radiš.


Gost

#346 dada

2016-11-09 12:01

Koliko god da si sada besan i ljut što ljudi traže pravo da se informišu i da znaju čemu sve ovo ,gledaj da sedneš i da dobro razmisliš,kada si već ušao u sve ovo  glupo je da se povučeš.Zato popričaj sa nekim iz Divljane,sa direktorom Divljane ili zamenikom.

Pokušaj da stvoriš oko sebe jedan tim ljudi i krenite dalje malo ozbiljnije i obaveštavajte nas dalje.

Sasa Miladinovic
Autor peticije

#347 Re: Re: Re: Re:

2016-11-09 12:01

#345: - Re: Re: Re:  

 vodja? Nek bude vodja ovoga ko god zeli...ne trebaju mi nikakve titule tog tipa....ali se niko nije setio ni da pokrene bilo sta...moj cilj je spasiti odmaraliste i ujedno naci adekvatan smestaj za migrante....


Gost

#348 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-11-09 12:04

#347: Sasa Miladinovic - Re: Re: Re: Re:  

 ne možeš sam i nesmeš sam da radiš ovakve stvari jer postoje ljudi koji bi nešto preduzeli a oslanjaju se da ćeš ti to sve da rešiš,stavio si sam sebi preveliku odgovornost,gledaj da to što pre rešavaš jer ovako ne ide.nije ni čudo što ljudi ne potpisuju peticiju jer jasno nema nikakvih smernica ni koliko vremena traje peticija ni koliko potpisa treba ma nema bre najjosnovnije stvari.Sedni sa nekim postani timski igrač ovako nema smisla stvarno.


Gost

#349 Polako samo

2016-11-09 12:09

Polako samo saša,bez velike nrvoze i bes besa,smiri se,stanu,udahni vazduh.Izdahni,udahni ponovo.Sad polako,reci sam sebi šta bi želeo,pa razmisli kako ta želja može da se ostavri,i videćeš da je potreban postupak,proces.Tvoja je želja kao i naša da Divljana ostane dečije odmaralište,znači kako da ostane,polako,ne možeš sam hej to je institucija,znači,tvoje mogućnosti su male.Ne možeš sam da napraviš kuću treba ti arhitekta,materijal,majstori ,dozvole.Isto tako i za očuvanje Divljane ne možeš sam,moraš da razmisliš,da imaš saradnike,podršku,neke stvari možemo sami neke ne možemo.Sada je vreme da vidiš kakve ljude imaš oko sebe,i da upoznaš nove,ako hoćeš da istraješ u ovoj borbi radi ažurnije i jače,daj gas,ako nećeš briši peticiju dok je vreme jer posle je kasno.

Ja da sam na tvom mestu ja bih kontaktirao udruženja građana i roditelje iz škola koji su predstavnici roditeljskog saveta,i kontaktirao bih svoje prijatelje.a ti vidi kako ćeš!SREĆNO!


Gost

#350 Re: dada

2016-11-09 12:11

#346: - dada 

 a sto se tice daljih koraka obavestavacu dalje....ne mogu da dajem izjave dok se ne sastanem sa nekim ljudima...i organizacijama...ne povlacim se...ali mi ni ne treba titula vodje...ja sam nacinio prvi korak da bih sve ovo izveo na ozbiljniji put i da bi me doveo do neke zvanicne organizacije koja ce ovo sve raditi na visem nivou




Plaćeno reklamiranje

Ovu peticiju ćemo oglasiti za 3000 ljudi.

Saznaj više...