Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku

Mila

#3451 Pravda Za Saska

2013-06-11 22:06

Molim Vas pustite Saska da se brani sa slobode!

Gost

#3452

2013-06-11 22:34

Situacija je više nego jasna - čovek je branio svoju porodicu.
Kad mu je već određen pritvor red bi bio da istražni sudija obrazloži javno svoju odluku, s obzirom da je odluka izuzetno kontaverzna.
Neko saopštenje i objašnjenje se u ovom slučaju mora dati, jer su posledice izuzetno dalekosežne.

Stiče se utisak da vlast želi da zabrani građanima da se sami brane i da brane svoje porodice, što će pre ili kasnije imati posledice po samu vlast.
I taj sudija verovatno ima decu, pa bi mogao da nam objasni šta bi on radio u takvoj situaciji.
Treba javno postaviti našim sudijama pitanje i tražiti uputstvo - kako se odbraniti, a ne prekršiti zakon? Lako je pametovati iz fotelje.
"jevropljan"

#3453 Re: ?????

2013-06-11 22:37

#5: different -

zar i Saskova prordica nema neprikosnoveno pravo na zivot??


Gost

#3454

2013-06-11 22:46

To što se dogodilo Sašku i njegovoj porodici,moguće je da se dogodi i ljudima iz pravosuđa koji odlučuju o sudbini ovog čoveka i njegove porodice.A da su isti radili svoj posao adekvatno i bar pokušali da da daju predlog o izmeni kriviičnog zakona i tačno i ne dvosmisleno urede oblast iz zaštite lične svojine i svog života,kao i to da ljude koji se drznu da naruše nečiju privatnost i ugroze život njih i njihove porodice sankcionišu na vreme ovakve peticijie i komentari bi bili suvišni.
"jevropljan"

#3455 zivotno pitanje

2013-06-11 22:47

Treba svi da se zapitamo,cija porodica je sledeca na meti lopova provalnika manijaka itd...
narod treba da uzme pravdu u svoje ruke,policija ja zauzeta maltretiranjem naroda u saobracaju punjenjem budzeta parama od kazni! a da zastiti gradjane to im je poslednja stvar na listi,zato su tu sudovi da stite manijake,razbojnike,lopove,pedofile!!!

SLOBODA ZA SASKA!!!!!!

NINA

#3456 SRAMOTA

2013-06-12 10:35

Svuda u svetu nasilni ulazak na tudji posed, oslobadja vlasnika tog poseda (kuce, stana) svake odgovornosti u slucaju, da braneci svoj dom i porodicu , dodje do nesrece.Jedino kod nas oni koji se brane leze u pritvoru, a oni lopovi i kriminalci setaju gradom
Sramota je sto se uopste dovodi u pitanje ispravnost Saskovog postupka.Sramota je uopste polemisati..On bi trebalo da bude primer svima,kako odbraniti svoj dom i porodicu ,jer onaj ko je odlucio da provali u tudji stan SAM je ugrozio svoj zivot, nije ga ugrozio onaj ko brani svoje.
Najbolje da SVI otvorimo sirom vrata svojih domova, da lopovima bude lakse, da se ne muce da provaljuju.
SRAMOTA...Privodjenjem i stavljanjem u pritvor ovog coveka LEPU smo poruku, kao drzava, poslali svim lopovima i kriminalcima ,ono..''idite , pljackajte , provaljujte , kradite, upadajte u tudje stanove ne sme vam niko nista,.Jer onaj ko pokusa da se brani zavrsice u zatvoru''

Sramota je ova nasa drzava.A i zakon u njoj..A zasto je zakon takav? Pa zato sto su ga lopovi i donosili..
Dragan
Gost

#3457 Zakoni moraju da prate nova vremena i prilike

2013-06-12 20:39

Sadašnji zakon potiče iz doba kada u našoj zemlji gotovo da nije postojao ovakav oblik kriminala i kada je Beograd bio jedan od najbezbednijih gradova na svetu. Sećam se iz detinjstva, kada bi moja majka pred spavanje otišla da zaključa vrata, otac bi je zadirkivao da je previše plašljiva, jer za zaključavanjem jednostavno nije bilo potrebe. Vremena i prilike su se od tada drastično promenili, zakonodavac to mora da shvati i prati! Čovek koji upadne kroz prozor usred noći u vašu kuću svakako ima zle namere. Da li namerava ukrasti, silovati, ubiti, ili sve to zajedno, niko nema u takvim trenucima vremena da istražuje. Takva "istraga" ga može koštati života, jer su u pitanju sekunde. Zato svako u svom domu treba da ima i zakonsko pravo (moralno sigurno ima) da neutrališe uljeza i otkloni pretnju po sebe i svoje najbliže na svaki mogući način. U mnogim zemljama se ovo podrazumeva. Želim da verujem da će ova peticija uticati na to da zakonodavac uvidi kakva je svest većine građana Srbije u vezi sa ovim pitanjem, ispoštuje njihovu volju i promeni zakon na način koji će doprineti da se ljudi osećaju sigurnije u svojim domovima, a time i obeshrabri potencijalne izvršioce ovakvih krivičnih dela.


Gost

#3458

2013-06-12 22:45

ne razumijem se baš u pravo, ali ako neko kompetentan može laički da mi objasni kako neko ko ima 50 prijava (slovima "pedeset" prijava, ne "pet" prijava, mada je dovoljna i jedna) može sasvim slobodno da šeta gradom, pljačka, siluje i ubija, a neko ko od iste te životinje brani svoj život i živote svojih najmilijih, može da završi u zatvoru i do 15 godina.

možda je u mom svjetu drugačije, ali zar ne bi trebalo da bude obrnuto?

ovdje nešto gadno nije u redu, mislim da će ovakve pravne stavke doći zadnje na red na razmatranje jednostano što u toj kategoriji nema mjesta za neke više lične interese.

saša je žrtva u svakom pogledu, žrtva napasnika i žrtva države i trulog sistema.

užas

Gost

#3459

2013-06-12 23:02

mislim da je porota od 35 289 članova donela jednoglasnu odluku da NIJE KRIV!

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2013-06-13 11:09



Gost

#3461

2013-06-13 12:29

Neprikosnoveno je pravo svakog čoveka da brani svoj život i živote članova svoje porodice u slučaju napada. Meni stvarno nije jasno da provalnici, razbojnici i ostali otpadnici i psihopate imaju više prava po zakonu od poštenih ljudi koji samo brane ono što je njihovo.
Da nije tužno bilo bi smešno. Zar u ovoj državi treba da čekam da me pljačkaju, siluju ili ubiju da bih ostala čistog obraza, odnosno da me ne stave u haps a ukoliko preživim da preživljavam Tantalove muke na sudu dok se pravda ne dokaže Uopšte, kod nas je zakonodavstvo na vrlo lošem nivou što sam se na ličnom primeru uverila tokom nekoliko zadnjih decenija. Čak neke komšije koje su mi mnogo zla učinile, kada im to kažete, podsmešljivo odgovaraju; tuži me, a u prevodu ne možeš mi ništa. Konkretni primer ne bih navodila, samo da kažem da je je moj jedini sud koji sam vodila protiv komšije koji je izlivao septičku jamu u dvorište moje vikendice trajao je 6 godina da bi posle silnih veštačenja i gomile bačenih para na sudije, advokate i veštake doneta presuda da ne mogu dokazati moje tvrdnje. Stvarno, čujem od većine ljudi u Srbiji je najveći uspeh kako iz nje pobeći. Pozdrav

Gost

#3462

2013-06-13 13:17

Mislim da treba podržati Saška, ako ne možemo braniti svoje žene i decu (nejač), u prostoru u kom obitavamo i ličnu svojinu, nego mirno stajati i čekati da kao porodica preživimo zle namere provalnika i razbojnika trebalo bi da svaka porodica poseduje jednoga člana koji je policajac na besprekidnoj dužnosti... a to je naravno nemoguće. Menjajmo zakone tako što ćemo se kada se nažalost ovakvi nemili događaji dogode kao građani grupisati i ukazivati na njihovu manjkavost pa ćak i do građanske neposlušnosti... Neka političari ove zemlje budu naterani da rade ono što im je i posao, ako to već sami ne znaju.

Gost

#3463

2013-06-13 17:18

Pustite ovog poštenog čoveka,hapsite lopove!

Gost

#3464

2013-06-14 16:55

Prosle godine imao sam provalu u stanu.Lopovi su mi odneli sve vredno sto sam steko u zivotu,policija koja je vrsila uvidjaj mi je rekla sledece:
da imam srece sto sam ziv i zdrav jer da sam zateko lopova u stanu bio bi ili pokojni ili ubica ili invalid.Lopova kad zateknes u stanu treba da mu skuvas kafu i da mu pomognes da iznese stvari koje je spremio da ukrade.Policija mi je predlozila da stvari trazim po buvljacima ili nekim pijacama pa kada ih nadjem da ih uredno pozovem da ne pravim nikakve ekcese.Inace svaki lopov zna svoja prava i da mu ne mozes ama bas nista,ako ga uhvatis na delu nesmes da ga napadnes iako je on spreman da ti oduzme tvoj zivot i zivot tvojih ukucana ulaskom u tvoj stan,ne smes da ga vezes ako si jaci jer je to protiv pravno lisavanje slobode (lopov moze da te tuzi i dobija na sudu kao osteceni)i sve to mu omogucavaju nasi zakoni znaci zasticen je sto posto a ti..........................SLOBODA ZA SASKA ODMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Gost

#3465

2013-06-15 15:00

Nadam se da će glas svih nas promeniti nelogične odluke nadležnih!

Gost

#3466

2013-06-16 00:30

Sasko izdrzi !!
Pravda je na tvojoj strani!

Anonymous

#3467

2013-06-16 14:23

Sloboda za Saska ! U ovoj Srbiji ne znaju sta je ubistvo a sta samoodbrana !

Gost

#3468

2013-06-17 08:40

zakon vise odgovara prevarantima i lopovima!

Gost

#3469

2013-06-17 11:16

нико нормалан неби дозволио да се угрози живот и безбедност његове као ни туђе породице,жена и деце.

Gost

#3470

2013-06-17 12:39

Smatram da je svaki komentar suvisan...ja sam zena i majka koja bi postupila isto kao Sasko !!!

Gost

#3471

2013-06-18 16:25

Snažno podržavam peticiju, to je najmanje što možemo učiniti za poštena čoveka.
J. Gajta

#3472 SASKO PUSTEN NA SLOBODU!

2013-06-21 20:38

Mnogo hvala svim potpisnicima peticije.

Zahvaljujuci vama ovaj porodicni covek je ponovo na slobodi.
Sasko je duzan da ne napusta Srbiju i da se svakog 01. u mesecu javlja policiji do okoncanja sudskog procesa.

"Zahvalan sam svim prijateljima, kako onima koje poznajem godinama, tako i ovim novim, kojih ima 40.000. Voleo bih sve da ih upoznam. Želim da se zahvalim medijima i svim ljudima koji su stali u moju odbranu i odbranu moje porodice" , porucio Vam je Sasko.

Gost

#3473

2013-06-21 21:15

podržavam saška

Gost

#3474

2013-06-21 22:21

Ovo ubistvo u samodbrani je opravdano, kriminalci i silovatelji unistavaju zivote neduznih ljudi, nek im narod sudi kad nece policija

Gost

#3475

2013-06-21 22:45

Ovim hapšenjem ne samo da je nevin čovek završio u zatvoru, nego je poslata ŽESTOKO OHRABRUJUĆA PORUKA KRIMOSIMA - da je običnim ljudima zakonom zabranjeno da se brane.