Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#3501

2013-07-01 13:09

Što hitnije treba promeniti zakon to je neminovno inače će sve više nas imati slična iskušenja. Naravno da je Saško postupio kao što bismo i svi mi postupili u takvoj situaciji, sud treba doneti oslobađajuću presudu za njega, podrška Sašku i njegovoj porodici.

Gost

#3502

2013-07-02 10:14

Zalosno da je uopste potrebna peticija. U ovoj drzavi su svi zasticeni: bube,ptice, macke, psi, razne populacije ovih i onih, samo je coveku zabranjeno da brani sopstveni zivot, zivote najmilijih i svoju imovinu.Sta jos reci?

Gost

#3503 Sasko Bogeski

2013-07-02 13:10

Samo u vasljivoj zemlji, kao sto je nasa, mogu da pritvore coveka i drze ga u zatvoru samo zato sto je branio svoju porodicu, sebe i svoj posed od uljeza koji je upao da ih pljacka i povredi. Mesec dana nakon upada u Saskov stan tamo u Beogradu upao je covek bakici od 90 godina, koju licno poznajem i kod koje odlazim svakoga dana od svoje desete godine, ovde u Nisu...Covek lepo preskocio ogradu njene terase, skinuo mrezicu za komarce, i ispreturao i izbacio sve iz njenih zidnih plakara i ormara, otvorio svaku fijoku dok je ona gledala u dnevnoj sobi film, da bi se na kraju kada je posla na spavanje i otvorila vrata svoje spavace sobe, u kojoj je drznik operisao mrtav hladan, nasao oci u oci sa bakicom, koja je na svu srecu bila smirena i mrtva hladna. Na pitanje ko je , sta trazi i da li zeli da mu pozove policiju, pogledao je i izasao kroz prozor, a zatim skocio sa ograde terase. Sto je jos gore sve se desavalo u relativno ranim vecernjim satima. Da je kojim slucajem povredila drznika verovatno bi i ovu devedesetogodisnju staricu vajna policija privela i zatvorila. Kada sam sutradan inspektorima, koji su na moju molbu dosli da provere da li ima slucajno otisaka, rekla da spavam sa sekirom ispod kreveta i ogromim kasapskim nozem ispod jastuka, rekli su mi da ni slucajno iste ne upotrebim, jer cu imati probleme iste prirode kao i Sasko Bogeski....Hehehe! Divno! Fantasticno!Da ne moze covek da se brani u svojoj rodjenoj kuci od uljeza, lopurdi, secikesa, silovatelja i siledzija. Ma daj, narode, dignimo svoj glas! Ne dozvolimo da nam sudstvo, izakon, policija, i kriminalci ovo rade! Ne dozvolimo da Sasko Bogeski ni kriv ni duzan bude osudjen.
Srdacni pozdravi Sasku Bogeskom i njegovoj porodici i svim postenim i dobrim ljudima u ovoj siznutoj zemlji (ako se ovo uopste moze nazvati zemljom)
P.S. Svako dobro i cuvajte se!

Svetlana Popovic


Gost

#3504 Sasko Bogeski

2013-07-02 13:18

Drago mi je da je Sasko Bogeski pusten i da je sa svojom suprugom i cerkom!!!
Drzim ti palceve Sasko, zelim ti da istrajes i da se sve zavrsi u tvoju korist, bez posledica po tebe i mir tvoje porodice. Bili mi zivi i zdravi porodico Bogeski!
Svetlana Popovic
Nis

Gost

#3505 Re:

2013-07-02 13:24

#3495: -

E bas mi ga nije zao uopste!

Sta je trazio, to je i dobio!

I neka je!

Taj je bio baraba i cinjenica da je dva puta upadao coveku u stan, da je drzao srafciger i da ih je isprepadao je dovoljna da covek brani sebe i svoju porodicu na svome.

Sasko, ne sekiraj se uopste i ne razmisljaj o njemu!

Taj gad je zavrsio tacno onako kako je i od cega ziveo. Ja bih mu isto uradila.

Pozdrav,

Svetlana Popovic


Gost

#3506 Re: SASKO PUSTEN NA SLOBODU!

2013-07-02 13:30

#3472: J. Gajta - SASKO PUSTEN NA SLOBODU!

Sasko, zelim i tebi tvojoj porodici da se vratite normalnom zivotu i da se sve lepo zavrsi, a da ti ne budes osudjen ni na jedan jedini minut zatvora. Gad je dobio ono sto je zasluzio. Prema tome ne sekiraj se, digni glavu i idi napred. Ako treba izaci cemo i na ulice da te podrzimo. To isto je moglo da se desi i nekome od nas. A zakon...pa,... zakon u ovoj tupsonskoj zemlji treba izmeniti. Mi svi imamo prava da se branimo. Niko nema prava da upada nekome nepozvan u kucu. Niko!

Jos pozdrava,
Svetlana Popovic

Nis


Gost

#3507 Re: A sta, ti si kao objektivan?!?!? Ne tropaj!!!

2013-07-02 13:38

#5: different -

Ma, majke ti!

A sta je trebao da uradi Sasko, da mu napravi sendvic i skuva kafu, pa da mu onda kaze: "Biraj sta ces da nosis iz kuce, i koga ces da napastvujes, cerku ili zenu ili mozda, dragi lopove, hoces obe?"

Ma daj, covece! Ne tropaj, sto bi rekle Nislije!!! TI - sagledaj stvari objektivno!

Svetlana Popovic

Nis


Gost

#3508 Re:

2013-07-07 18:25

#1: -

nas zakon je katastrofalan. Da ste radili pri vojsci i imali ovakvu situaciju a upotrebili oruzje niko vas ne bi ni teretio jer ste bili ugrozni i vi i objekat i lica koja stitite na svojoj teritoriji.


Gost

#3509

2013-07-10 08:25

reagovao pravilno,kao i svaki drugi normalan chovek koji brani svoju porodicu,tim bolje u svom stanu,nochu....ni sekunde zatvora

Gost

#3510

2013-07-17 09:29

ja bih ubio u takvoj situaciji

Gost

#3511

2013-07-19 20:29

-Pravo na odbranu privatne svojine!
-Prvenstvo cestitim gradjanima nad kriminalcima!

Gost

#3512

2013-07-20 18:45

Trebao da ga instrazira i u moravu da ga pojedu ribice
Филип

#3513 Re: Трагично....

2013-07-21 22:26

#3512: -

...је колико је крвожедних потписника петиције. Потписао сам ову петицију, драго ми је што је човек са својом породицом, али сам сигуран да, ако је побожан, као што пише да јесте, никада себи то неће опростити,  без обзира што већина сматра да је поступио исправно. Разумљиво је и оправдано да је страх за породицу пресудио оном јаднику, али није тачно да бисмо сви урадили исто, из простог разлога јер не подлежемо сви истом интензитету афекта или панике. Ја бих му нпр. сломио обе руке, поготово да сам имао прилику да га уочим на време и сачекам иза врата, тј прозора. Ако би бежао, не бих трчао за њим и убадао га....

Многи су овде навели да су наркомани опасни у апстиненцијалној кризи, што је тачно, али један такав је претучен и усмрћен лопатом, па је онај поп добио вишедеценисјку робију. И нико се није бунио, јер је у питању био наркоман на добровољном лечењу, а поп је наводно имао агресивну нарав.  Испада...требао је поп да га пусти...па да тај, сада покојни, оде својој кући, и у нападу лудила упадне у твој, мој, било чији стан, па да га ми, неагресивни,  дотучемо ако насрне на нашу имовину. Ваљда је тако лакше...

Разумем реакцију Сашка, али не разумем количину зла која вапије за крвљу. И двоструке аршине, наравно.

 

 

Филип

#3514 Re: Re: Када ово напише жена...

2013-07-21 23:28

#3505: - Re:

... ја јој ни у сну не бих окретао леђа! :)

Имовина, па имовина...све за  имовину! Ваљда деца, живот...каква имовина ме може натерати да касапим провалника  ножем!?!  Уосталом, појам имовине је за свакога различит. Моја имовина је нпр. моје српско писмо, које Ви, Светлана из Ниш, касапите накарадном латиницом.Човек се зове Сашко или Saško, a ne Sasko!

Ваше речи нису утешне, оне су осуђујуће. Побожни Богески зна ко је Судија, али ви то нисте схватили. Ружне речи су ваистину губа душе...и кроз уста излазе онакве, како их срце обликује.  Ви сте лишени емоција, и бес вам је помутио разум ( превод "беси", можете пронаћи на интернету ).

Нека вам је Бог на помоћи!

p.s. Ако своју земљу називате "вашљивом", како тек називате туђу!?!

Филип

 

IVI

#3515 Tijana Andjele, budi spokojna u Raju i molim ti se, prosvetli nas, i daruj nam snage da postanemo ve

2013-07-22 15:36

Tijana Andjele, budi spokojna u Raju i molim ti se, prosvetli nas, i daruj nam snage da postanemo veći ljudi http://igorvlahovicigor1.blogspot.com/

Gost

#3516

2013-08-01 12:05

Oslobodite coveka!

Gost

#3517

2013-08-09 13:13

Treba da se uvede u američki zakon o privatnom posedu

Gost

#3518

2013-08-09 15:25

Pravda za Sašu Dragina

Gost

#3519

2013-08-17 23:13

Žalosno je da neko izgubi žiuvot ali ako neko to učini svesno da bi ugrozio drugog onda nema krivice !

Gost

#3520

2013-08-25 03:24

saucesce porodici nastradalog mladica, ali bez obzira - podrska sasku, podrska za zastitu porodice, ako se kaznjava nasilje u porodici, treba se nagradjivati zastita porodice, i jedno i drugo su ispravne aktivnosti, ne moramo se zaustaviti na kaznama nego treba i podrzati ljude koji cine dobro!

Gost

#3521

2013-08-25 03:29

#3505: - Re:

sta ti je bre zeno, ne preteruj... svaka cast sasku, podrska potpuna. ali ti pricas o stvarima u koje se ne razumes takvim hitlerovskim tonom da sam pao sa stolice. smrt mladog coveka, mozda nije imao za hleb, mozda je imao nesrecno detinjstvo, ko zna sta je s njm, kako mozes tako krvolocno da sudis... ne daj boze takve na vlasti nikad, u grob bi nas sve oterala...

Diplomirani Duduk

#3522 Re: Re: Re: Када ово напише жена...

2013-08-25 20:13

#3514: Филип - Re: Re: Када ово напише жена...

 

Svako ko je doživeo bilo šta slično podržava Saška!

Lako je filozofirati kada si zaštićen!


Gost

#3523

2013-08-28 06:58

dokle god moje ne bude moje da mogu da to moje branim i po cenu života i da se poništi da onaj ko dođe da krade ima veća prava nego ja što sam samo branio moje

Gost

#3524

2013-09-14 09:11

Zar je potreban komentar. Samo par dana posle zlocina u Velikoj Ivanci, coveku u kucu upada provalnik. Drzava bi trebala da donese zakon o nepovredivosti poseda, ili kako vec se naziva, kao u Americi. Potrebno je promeniti zakon o nuznoj odbrani. Sada se vise kaznjava onaj koji je ubio u samoodbrani nego onaj koji je ubio sa namerom.

Gost

#3525

2013-09-24 07:14

svim srcem uz Saska !!!