PETICIJA: STOP UBIJANJU NAPUŠTENIH PASA!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji PETICIJA: STOP UBIJANJU NAPUŠTENIH PASA!

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2013-12-07 14:57



Gost

#527

2013-12-07 14:57

Jel bolje uspavati te pse koji su gladni,kojima je hladno,koji su agresivni,koji nemaju nikakvo skloniste od kise,od snijega, da budu bezbono uspavani, nego da se pate.Razumite ljudi da je nemoguce 10-15 hiljada pasa humano tretirati i sve ih nahraniti previse ih je,ima ih vise nego nekih stanovnika neke opstine.

Gost

#528

2013-12-07 14:58

Recite ne ubijanju KRAVA,OVACA,PERADI, i oni imaju pravo na zivot <3 <3

Gost

#529 Re:

2013-12-07 15:01

#524: gost -

Pa hajde kada si tako pametan predlozi nesto, svi ste tu da pljujete po tudjim prijedlozima,ako imas ista u toj glavi hajde smisli kako 15 000 lutalica rijesiti,udomi ih sve ako ti ih je toliko zao

Dada

#530 Re:

2013-12-07 15:02

#509: -

Nama na sramotu , a tebi koja izdvajas sebe i prebacujes problem na nas koji ne dijelimo isto misljenje s tobom ne treba da bude sramota ? Molim vas lijepo.. da se razumijemo, mi koji na bilo koji nacin pomazemo takvima nismo krivi. 
Je li problem nastao zato sto je nas koji ih toliko volimo kao sto kazete, malo, ili zato sto je vas KOJI NISTA NE RADITE OSIM STO ZNATE OKRIVITI SVE OD REDA, PREVISE?! Shvatit ce neko ko posjeduje zdrav razum...


Gost

#531 Re: Re:

2013-12-07 15:07

#530: Dada - Re:

Nista vi ne pomazete ovom peticijom da se razumijemo samo cete napraviti jos vece sranje,dosta mi je vise i mjau mjau i dog trusta i svih vas humanista,sta vi zelite da na kraju bude 30 000 napustenih dzuklea sta mislite kako ce tek tada biti stanje ,hoce li tada opet biti poloticari krivi NE NE NE, bicete vi i pokretac ove smijesne peticije jer niste dozvolili rijesavanje problema,jer ste suvise osjecajni,a nije vam problem kada se zakolje krava ili kokos pa vam bude servirana na tanjuru,

Ja.

#533 Re: Re: Niiir

2013-12-07 15:18

#5: Pohovani_mis - Re: Niiir

Ne podrzavam Niir-a ali za pismenost se zapitaj :)


Anonymous

#534

2013-12-07 15:18

SVI VI KOJI GOVORITE DA DRUGOG RJEŠENJA NEMA STE SUVIŠNI U CIJELOJ OVOJ PRIČI.
MOGUCE JE REALIZOVATI OVAJ ZAKON, OVAJ PLAN, A NIJE DRUGU OPCIJU ZA KOJU TREBA MANJE NOVCA, AKO CEMO VEC I TOGA DA SE DOHVATIMO, STOGA SE PITAM GDJE JE PROBLEM LJUDI? PROBLEM JE U TOME STO JE IZGLEDA NJIMA SVE SUVISNO OSIM NJIH.
I SVI VI KOJI NAVODITE RAZNE PRIMJERE..ISKUSTVA SA PSIMA S ULICE,I POVODOM TOGA PODRZAVATE OVAJ ZAKON JEL, RAZMISLITE TAKODJE KO STE VI DA ODLUCUJUTE I PREDLAZETE KO CE ZIVJETI A KO NE?
DA SUMIRAMO.. OVO NIJE RJESENJE, ITEKAKO POSTOJE DRUGI NACINI, SVE TREBA POKUSATI ALI UBITI NIKAKO.
I JOS JEDNOM DA KAZEM.. SVI VI, KOJI STE ZA , DA SE PSIMA ODUZME ZIVOT IMATE OZBILJNE PSIHICKE PROBLEME, SVI DO JEDNOG STE POTENCIJALNI BOLESNI VLADARI KAKVIH VEC DOSTA IMAMO, NE DAJ BOZE DA IMATE VECU MOC. MNOGO STE SE UMISLILI, MNOGO..
ALI POSTOJI I ONO.. KAKO POSIJETE TAKO CETE I ZNJETI.

Dada
Gost

#535 Re: Re: Re:

2013-12-07 15:25

#531: - Re: Re:

Ja se izvinjavam, otkud vam ideja da pricate takve stvari kada ne znate kako zivim, ne znate da li radim to sto ste napisali da radim, ne znate uopste nista.. 
Bilo kako bilo, mozda necemo pomoci ali to nije vasa stvar ako nas ne podrzavate , jel tako ?  smatram da ako cete smetati, zaboravite na ovu peticiju i zivite svoj zivot.
Poenta je da, ne zelimo ni mi gore, zelimo bolje.. samo na drugi nacin.
Vama ako smetaju dzukele kako ih vec zovete, pomirite se s tim da su dio ovog svijeta ove planete i nasih zivota, ako imate uvjete da se sklonite od svega sto vam ide na zivce, PA SKLONITE SE, NEMOJTE DA ODMAZETE.

SSSS

#536 Re:

2013-12-07 15:53

#1: -

PSIMA LUTALICAMA NIJE MJESTO NA ULICAMA GLAVNOG GRADA!!!!!!


Gost

#537

2013-12-07 15:54

...

Gost

#538

2013-12-07 16:07

Zaštitu pasa DA ubijanje NE !!!
maja

#539 STOP UBIJANJU

2013-12-07 16:19

zasto ih jednostavno ne bi uspavali i zatim sklonili negdje ili istrenirali i postavit ih kao osiguranje nekih zgrada ili uraditi bilo sto pametno za BiH.. jer nasilje nije rijesenje a pogotovo ako se vrsi na slabijim od sebe. eto toliko od mene

Gost

#540

2013-12-07 16:32

Sramota da nesto tako uradite..to su ziva bica kao i mi svi .napravite prihvatilista od pokradenih para i niti ce drzava biti na steti ni narod da gleda ta jadna bica gladne promrzle,,,Vlada BIH nek vas je sramota !!!!!

Gost

#541

2013-12-07 16:33

sto vise upoznajem ljude to vise volim pse

Gost

#542

2013-12-07 16:34

Da im date parče hljeba sigurno vas nebi napali niti ozlijedili.Bila sam u sličnoj situaciji,pratila su me 3-4 psa,bila sam se prepala,a nosila sam sendvić u ruci,bacila sam im,oni su "navalili" na taj sendvić kao da danima nisu jeli :( pojeli su ga za minut,možda čak i manje,no ja sam i dalje bila u blizini,da su toliko opasni napali bi me nakon što su pojeli sendvić,ali nisu otišli su svojim putem.Kakva je ovo država,ni psima Azil ne mogu da obezbjede,a kako bi tek narodu obezbjedili dom,dal' bi i ljude ubijali ovako.Pustite ih makar po ulicama da hodaju ako već nemaju svoj dom.Žalosno stvarno žalosno. :(

Gost

#543

2013-12-07 16:35

STOP!!!!!!!
Nebitno

#544

2013-12-07 16:37

Mene samo zanima statistika koliko su udruzenja za zastitu zivota udomili lutalica? Za koliko azila su se izborili? Od kuda i dalje stenad...recimo u mojoj ulici tri mala gladna i ispacena? Nekoliko cuka je ok, cijeli komsiluk ih hrani. Ali da li je normalnlno susreti se na ulici sa coporom od 20 pasa? Da li je normalno ne moci otici nocu u granap? Da li je normalno hiljade lutalica na ulici? Pate se ljudi, pate se psi. Imate li rijesenje? Kako drzava u kojoj penzioneri prezivljavaju sa jedva 300 KM mjesecno moze da obezbjedi novac za pse lutalice, kad ne moze da obezbjedi normalnu i humanu egzistenciju ljudima koji zive u njoj. Budimo realni, rijesenje nije ni na vidiku.

Gost

#545 Re: Re: Sta vam je

2013-12-07 16:41

#434: - Re: Sta vam je

Jest. i automat za zvake ubije vise ljudi nego morski pas pa opet ne znam cega se ljudi vise boje? Svako ima pravo na svoje misljenje, a sto sam ja zelio reci jeste da je ova peticija dzaba, moze pola Bosne potpisati nece se promjeniti nista. Ako ne razumijes ono sto ja pisem ne moras reci da sam malouman, ne znam bas koji maloumnik moze dati argumentaciju kakvu sam ja dao. a taj Bog da je htio dao bi svojoj djeci normalan zivot, ne bi dopustio da djeca u Africi umiru ili da se narod kolje, da ne kazem drugacije. Bog je nas napustio davno. Pokusao je u vise navrata da nas ujedini medutim nade se saka ljudi koja voli praviti sranje u svijetu. Ovo mozemo smatrati kao ultimativnu kaznu od njega, vjerovatno mu je dosadilo igrat se sa nama pa nas je pustio da radimo sta hocemo. Ti ako mislis da je meni drago sto se psi eutaniziraju nisi upravu. Normalno da je i meni zao kao i ostalima, ali samo gledam najhumanije rjesenje. U mom okruzenju su napravljena 2 doma koji su puni do vrha. Sto je najgore toliko je lose napravljen da vecina pobjegne. I za grom, prije ce te 3 puta grom udariti nego sto ces dobiti bingo, ali opet ima ljudi koji 2 puta osvoje jackpot pa ih nikad ne udari grom, statistika je irealna stvar koja sluzi samo za nagadanja, tj igranja Boga ^^


Gost

#546 Re:

2013-12-07 16:46

#444: -

glasaj buraz za SDA, oni su ti sigurno bili bolji zar ne? grabeci pare ti kaze, samo nek je zdravlja bit ce sve akobogda..


Gost

#547 Re: Re: Re: Re:

2013-12-07 16:49

#535: Dada - Re: Re: Re:

Znam ja dosta toga,znam na primjer da je lako biti humanista i aktivista kada sjedite kod kuce i pokusavate pokrenuti neku apsurdnu revoluciju preko interneta,smijesni ste, nije mi jasno zasto vas to toliko boli sto ce uspavati neke napustene,skoro vukove,copore agresivnih pasa,sada cete reci da nisu svi agresivni,da ste ZA da se eutaniziraju samo ti AGRESIVNI psi,jel vi mislite da mi imamo kapacitet za pregledanje i odvajanje  ,,dobrih,, od  ,,losih,, pasa, Odkada je zivotinja ravnopravna sa covjekom,znam ja sve te fore ,pas je covjekov drug,neki su psi bolji od ljudi,ali ne mozete NIKAD reci da je zivotinja ravnopravna sa covjekom.Sta je s mackama jesu li one nesto manje vrijedne od psa,pa skoro ih nema,skoro su istrijebljenje,one su ugrozena vrsta postale.Zao vam je sto ce eutanizirati bespotrebnog,potencijalno opasnog psa,a nije vam zao krave,telad,perad,ribu, i ostale prehrambene zivotinje, ZASTO ?? Jesu li to i one nesto manje vrijedne od psa,ja vam samo mogu jedno preporuciti ako ste toliko zaludjeni psima i njihovim ne/pravima, pocnite cetveronoske hodati i pocnite se ponasati kao isti.


Gost

#548

2013-12-07 16:51

Problem velikog broja nekontrolisano lutajucih pasa treba biti rijesen. Ali mi tesko pada da budu ubijeni.

Gost

#549

2013-12-07 16:51

Rjesenje problema DA
Ubijanje pasa NE

Gost

#550 Skupite pare humanisti i izgradite azil

2013-12-07 16:57

Kada svi pljujete po ovom prijedlogu,procitao sam svih 548 komentara i NIGDJE nisam naisao na neki pametan prijedlog,sem da svi vi ovdje usvojite po 1,2 psa,kada ih vec toliko zalite,naravno neki su su nasli i po tom prijedlogu pljuvati,sta vi hocete uopste,kada ste tako pametni,dajte neki prijelog,kako efikasno,ekonomski prihvatljivo i BRZO rijesiti ovaj problem.Jeste li spremni mozda vi svi izdvojiti novce za finansiranje azila i njegovog dozivotnog izdrzavanja ???