Podrska Sasku

Quoted post

different

#81

2013-05-24 11:44

ma vi ljudi sve izvlacite iz konteksta. ne vidim da sam ijednom napisala da ga treba poslati na dozivotnu-ispravka, da ga treba osuditi na maximalnih 30-40godina koliko ide prema nasem ZKP-u koji itekako poznajem.
sta bih ja uradila, ne znam ni sama, mozda bih se branila, mozda ga udarila tiganjem, ubola nozem ili bih se mozda samo sledila od straha, ja ne znam i ne mogu da garantujem da bih se isto tako ponela.
a sve se uzima u obzir, i njegov zivot pre i citav slucaj-sve kako se dogodilo. a nazalost, vecina donosi zakljucke na osnovu onog sto procita u novinama sto je jako lose. svuda pise 'samoodbrana' i sad verujmo. meni je nazalost(?) potrebno vise, i ne vidim sta je lose da svoje misljenje zasnivam na konkretno utvrdjenim cinjenicama i dokazima koji dolaze od strucnih ljudi a ne novinara-amatera. i sama osoba koja je sastavila ovu peticiju ciji sam potpisnik, nikako nije trebalo da iskoristi termin 'ubio' vec 'lisio zivota'.
meni je samo svaciji zivot dragocen i strasno je sto se ovakve stvari desavaju i za to ne krivim pojedince vec citav sistem zbog kog i zivimo u strahu zbog kog ni sami nismo svesni na sta smo sposobni.

Odgovori

Kastor

#87 Re:

2013-05-24 11:58:02

#81: different -

Pa upravo zato što je svačiji život dragocen, on mora da se brani ako ga neko napadne. Baš Vi izvlačite stvari iz konteksta, a kontekst je: naoružani nepozvani čovek je ušao u stan. Jedini logičan zaključak je: spreman je da koristi oružje. Jedini logičan postupak: braniti se.

Napadač prihvata rizik prelaskom linije od koje počinje stan, jer ja ne mogu da gatam koje su njegove namere. Nažalost, u previše slučajeva imamo jasno pokazano kakve su im namere. Zakon mora da se promeni da ne ohrabruje potencijalne počinioce garantovanjem bezbednosti.

Goran

#133

2013-05-24 12:55:07

#81: different -

 

Da sve je to lepo,ali izbegavamo kljucnu stvar. Radnja desavanja... NIJE SE DESILO NA ULICI, NIJE SE DESILO U KAFICU,NIJE SE DESILO U POLA 2 POSLEPODNE...Dakle covek udje u tvoju kucu kroz prozor u pola 2 U TOKU NOCI,sta da radis? "Gospodine molimo vas da napustite moje skromno mesto stanovanja da se ne bi posvadjali,necete,ok,tamo su mi sve dragocenosti sto sam za zivota stekao,deca su u drugoj sobi,molim vas nemojte ih povrediti,ako treba pomoci cu vam oko iznosenja stvari koje mi kradete"

 

Nemojmo da se lazemo i izigravamo lazni moral,brigu za olos i ostalo. On da nije bio u TUDJOJ KUCI u NENORMALNO VREME,sada bi bio negde ziv na ulici,malo se grunuo heroinom i uzivanje.

Meni su u prodavnicu ulazili sa nozevima,pistoljima sa pretnjama,fantomkama,sta mislite kako je prodavacici bilo kada secivo zablista? Sta mislite,lep osecaj,da se trese 3 nedelje kasnije? Sta mislite jesu ijednog uhvatili? Jesu 2-3 lika od 15+ pljacki i odnosenih pazara. Jel i jedan osudjen,NE NIJE!

Od mog tate prijatelju,upadne lik sa nozem u prodavnicu,ovaj ga ispresavija,kasnije vlasnik prodavnice dobije prekrsajnu prijavu,PA STA JE TREBALO DA URADI? Sunce mu poljubim.

Procitajte komentar iznad vaseg,devojci su provalili u stan i nije uspela da se odbrani,dobila je batina od provalnika i sta se desilo? Jel osudjen? NIJE, NIKO U OVOJ PROPALOJ ZEMLJI NE SNOSI ODGOVORNOST ZA POSLEDICE KOJE SAM RADI. PA DOKLE? JOS JE TA DEVOJKA KRIVA ZATO STO SU JOJ UPALI U STAN?!?!?!?!?! Jel tako gospodjice/djo?


Gost

#2418 Re:

2013-05-28 09:44:46

#81: different -

ti sigurno nemas decu pa i ne znas kako izgleda kada si odgovoran za neciji zivot koji po svaku cenu treba zastiti jer je nama vredniji od bilo cega i bilo cijeg zivota na ovoj planeti. samo kazi ne daj boze da se ja nadjem u toj situaciji i nemoj vise da komentarises

Nada

#2891 Re:

2013-05-29 18:37:32

#81: different -  

Ne vredjajte jos povrh svega i novinarsku profesiju, o kojoj, verujem, ne znate nista. A ja, novinar, vam kazem da je ponovo na delu vase dociranje i postaje vec dosadno. Ne znate cinjenice, rekoste. Cinjenica koju svakako znate jeste da je razbojnik upao u Saskov stan u sred noci noseci srafciger. I iz te cinjenice ne mozete bas nista da zakljucite o namerama provalnika? Ako vam taj fakt nista ne govori, zapitajte se sa zabrinutoscu o svom prosudjivanju.