Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#626

2013-05-24 21:51

Život čoveka je neprikosnoven i najvažniji, ali u ovom ludom vremenu niko ne može da garantuje da bi ovaj lopov samo ukrao vredne stvari u kući a da ne bi ubio možda celu porodicu kao što je bilo slučajeva do sada. Sloboda za onog ko u svojoj kući brani svoju porodicu.
Nele

#627

2013-05-24 21:52

Kako god, dve budale manje jedan je mrtav, drugi u zatvoru. Sto vise takvih se resimo pre ce Srbija biti snaznija i bolja.

Gost

#628

2013-05-24 21:53

hitno menjati zakon,ja sam za to da kad ti neko nepozvan uđe u posed-odmah metak u čelo,pa da vidite kako će da se srede stvari i svede kriminal na minimum.trebalo je da nadrlja jedan nedužan čovek da bi se nešto pokrenulo,žalosno
viki

#629

2013-05-24 21:55

Puna podrska Sasku svako od nas bi ucinio sve da odbrani svoju porodicu i to jos napadnur´tu na sopstvenom pragu.Sasko svim srcem uz tebe i tvoju porodicu.

Gost

#630

2013-05-24 21:56

bez komentara
Despot
Gost

#631

2013-05-24 21:58

Odavno vec ne citam novine, niti gledam televiziju pa stoga ne znam okolnosti citavog dogadjaja. No bez obzira na to nasa je sveta duznost da uvek i u svim okolnostima zastitimo nase najmilije. A nasi zakoni i nase pravosudje uglavnom stite one koje treba da kaznjavaju.


Gost

#632

2013-05-24 22:02

Sasko nije kriminalac,vec je branio sebe i svoju porodicu,svakom je to moglo da se desi,prema tome bila je samoodbrana...

Gost

#633

2013-05-24 22:03

Sloboda za Saska, jedan dan ne treba da provede u zatvoru, covek je branio sebe i svoju porodicu od visestrukog kriminalca, ko zna sta bi bilo sa njegovom porodicom da nije tako reagovao.
majka - pre svega!

#634 Re:

2013-05-24 22:04

#5: different -

Ja coveka ne poznajem i pravnica sam po struci. Samim tim mislim da sam makar malo kompetentna da negativno komentarisem nase pravosudje i zakone. Molim Boga da se ne nadjem u ovakvoj situaciji, ubila bih ga kao psa i ne bih se osvrnula (a samo sam zena)! Tokom studija, pratila sam sudjenje za ubistva u Pohorskoj, morbidne detalje cu preskociti. Odgovorno tvrdim da bi svet danas bio lepse mesto da je tada neko bio u situaciji da prekoraci nuznu odbranu!Hvala Bogu pa je Sasa bio, cerka ce mu doziveti punoletstvo i bice ponosna na svog oca. A za vas koji pravdate upade u stanove iz koristi link:http://www.webtv.rs/play/13753

glas razuma

#635 urazumite se

2013-05-24 22:06

svi koji potpisuju hoce da oslobode ubicu bez i da provere sra se desilo. oce da puste ubicu na ulicu gde vam deca setaju pre nego sto utvrde da li je stvarno ubio u samoodbrani i zele da promenu zako da dozvole ubijanje po kucama.

Gost

#636

2013-05-24 22:07

Bravo za ideju!!!

Gost

#637

2013-05-24 22:08

Nema sta da se komentariše, bruka je da zakon u Srbiji štiti i čuva više kriminalce, lopove i narkomane nego poštene i porodične građane.
Valjda će ovo doći do ušiju i Vučića koji jedini ima neke pametne ideje i poteze a na poziciji je da može da pomogne jer dokle god zakon bude na strani provalnika i lopova oni će se kuražiti i praviti probleme jer znaju da će brzo na slobodu (ako uopšte i odu u zatvor) pa Jovo nanovo.

Gost

#638

2013-05-24 22:09

Ako nemogu zenu i dete da zastitim ja nisam vredan zivota!!!!U nasoj zemlji lopovi su u pravu!!Zalost!!

Gost

#639

2013-05-24 22:12

Kako prestupnik sa preko 50 nedela nije u zatvoru!
Kako zaustaviti ovo rastakanje!
Svesrdno potpisujem peticiju.
Svako od nas je u riziku od nemile situacije zbog koje potpisujemo peticiju. Zbog toga, svako od casnih i postenih ljudi, potpisom peticije bori se za sebe i za drustvo koje zelimo.
Za drustvo u kojem nece jedna narkomancina koji je sam sebe lisio regularnog socijalnog zivota, kroz sudske presude komparirati liseni bioloski zivot sa regularnim socijalnim zivotom coveka koji je branio bioloske zivote svojih bliznjih ...
Ja ovaj paradoks necu da prihvatim. Ne dao mi Bog da se nadjem u identicnoj situaciji! Znate nastavak ... Ne dao Bog i Vama, potpisnicima peticije.

Gost

#640

2013-05-24 22:15

imamo pravo da se branimo

Gost

#641

2013-05-24 22:15

Imam dvoje male dece,ne mogu ni da zamislim kako mu je bilo te večeri,izdrži brate Srbija je uz tebe.
Jovan

#642 Kad general MUP-a diluje drogu, šta drugo da se očekuje?

2013-05-24 22:18

#8: rodjennamrgodjen - Re: za different

Potpuno se slažem. Naravno, ja žalim i sve narkomane, koji su i sami nesrećni i moraju da kradu (prvo od svoje kuće a potom i po drugim kućama), pa tako i onog koji je nastradao, ali i za to je kriva država. Narko dilera je puno, a umesto da se oni hapse mi čitamo u novinama da u prodaji droge (sačuvaj bože i sakloni) glavnu ulogu imaju elitne policijske jedinice (žandarmerija)... I onda kada je ceo državni sistem u potpunom rasulu..nije ni čudo da pošteni ljudi dolaze na udar pomahnitalih i izbezumljenih koji bi uradili bilo šta samo da dođu do para da kupe drogu...I onda, što je najgore, najpošteniji ispaštaju...


Gost

#643

2013-05-24 22:21

GLAS DAJEM ISTINI A PODRSKU KUCNOJ BEZBEDNOSTI. KO ZNA MOZDA DOZIVIMO DA SVAKO RADI SVOJ POSAO, SAMO U TAKVIM OKOLNOSTIMA CE BITI SANKCIONISANI ODGOVORNI, A NE ZRTVE

Gost

#644

2013-05-24 22:23

svi za brata!

Gost

#645

2013-05-24 22:25

Svi bi smo postupili isto u njegovom slucaju.

Gost

#646

2013-05-24 22:26

Osloboditi čoveka i zakonski dozvoliti samoodbranu u svojoj kući!

Gost

#647

2013-05-24 22:27

Ne dozvolite da vas loši zakonski propisi i narkomani i kriminalci čine ubicama zbog odbrane osnovnih vrednosti. PROMENIMO ZAKONE!!!
glas razuma

#648 Re:

2013-05-24 22:29

#638: -

svako ima pravo da zastiti sebe i porodicu niko nema pravo da ubije - nikoga cak ni nakon iscrpnog sudjenja moze da se desi da je osudjeni nevin a kamoli posle presude u pola noci koju je doneo sasko. Moglo je da se desi da je neko oteo decu ovog coveka i naterao da pljacka kako bi ih pustio , moglo je da se desi da ga je neko nateroa da udje, moglo je da se desi da je covek lud pa je usao u neznanju - sasko to nije znao - osudio je - izvrsio kaznu i povratka nema.

 

sadasnji zakon je dobar i isti kao i u ostatku evrope. Ako se dokaze da ga je stvarno ubio u samoodbrani bice pusten posle mandatorne kaze. u protivnom treba da robija za ubistvo.

 

meni je malo sumnjivo da je sasko morao da ubije coveka u samoodbrani iako niko od clanova porodice nije povredjen. Izgleda provalnik nije napao nikoga pre nego sto je ubijen. Ko je on da procenjuje sta je provalnik hteo da uradi, odakle mu pravo da sudi i presudjuje.

 

Ako se zakon promeni i dozvoli ubijanje zbog ulaska na privatni posed, komsija ce moci da vas pozove na kafu, ubije i potom kaze da ste mu usli u kucu sa nemerom da ubijete pa je reagovao u samoodbrani.

Majka - pre svega!

#649 Re: urazumite se

2013-05-24 22:31

#635: glas razuma - urazumite se

Sta je trazio tamo gde mu mesto nije???? Narkomancina u mom stanu sigurno nije pozeljan gost!!! Njegov otac komentarise da se drogirao i morao da krade jer mu je trebao novac za narkotike. Prepuna sam razumevanja!!!Zao mi je oca (izgubio je dete) za pokojnog ni jednu rec  razumevanja nemam!

Milan

#650 Re:

2013-05-24 22:32

#5: different -

Ne znam da li si ti najbolje razumeo, ali coveku je neko provalio u stan u sred noci. Sta je trebalo da uradi? Da ga ponudi kafom i kolacima?