Peticija protiv preseljenja skole

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija protiv preseljenja skole


Gost

#1

2013-06-09 09:33

STOP GVOZDENIM RUKAMA NERACIONALNIH ,,RACIONALISTA"!

Gost

#2

2013-06-09 09:45

Posto ce sutra naravno biti masa ljudi i nece svako moci da iskomentarise ono sto hoce,ja cu sada,predlazem da se CELNI ljudi tj.ljudi sa sprata Opstine cija su deca zavrsila osnovne skole i koje ne zanimaju nasa deca presele u prostorije Osnovne skole 12.SEPTEMBAR,imaju fine kancelarije veoma adekvatne za njihov rad a da deci i profesorima ustupe Opstinu,mislim da je to veoma skromno sa nase strane............DECA OSTAJU PRI STAROJ SKOLI.......TOLIKO OD NAS
optimista

#3 NE POPravljivi optimista

2013-06-09 10:02

Ne POPravljivi sam optimista sto se ovog problema tice. Uspecete u svojim namerama... Uz vas je vecina stanovnistva Majdanpeka. Izbrisati tradiciju, dirnuti u ono na sta smo najranjiviji a to su dece... E pa to ne moze da se koristi u dnevnopoliticke svrhe

Gost

#4 Vladimir Stankovic, direktor osnovne skole "Djura Jaksic" Krivelj

2013-06-09 10:25

Kao dugogodisnji prosvetni radnik, apsolutno se ne slazem da se skola izmesti, preseli ili na bilo koji nacin ugrozi sadasnji dignitet iste. Posledica je mnogo a neke su samo navedene u ovoj peticiji.
Ne treba dirati ovu skolu ni po koju cenu. A sama cena preseljenja u fizickom smislu je OGROMNA.


Gost

#5

2013-06-09 10:35

Imam potrebu da kazem da je Stara skola, odnosno OS "Velimir Markicevic" skola po kojoj se u nasoj zemlji Srbiji sve vise i cesce prepoznaje i sama opstina Majdanpek.Glava koja je dala predlog za preselenje skole stekla je uslov da se upise u I razred Stare skole. Predlog je dokaz da nema dovoljno obrazovanja (pa ni vaspitanja) na polju istorije, tradicije i kulture. Spremni smo da to obrazovanje takvoj glavi pruzimo i damo priliku da ga i trajno usvoji.

Gost

#6

2013-06-09 11:10

iskreno nemam komentar...to da se preseli skola u kojoj su generacije i generacije isle...mislim da nemaju prava na to...mislim,mozda imaju oni prava po zakonu....ali nemaju ljudskosti u sebi...

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2013-06-09 11:55



Gost

#8 Re:

2013-06-09 13:22

#2: -

Odlična ideja

prosvetar k

#9 realizam i renesansa

2013-06-09 13:30

Iako me je iskreno dirnulo ovo angažovanje roditelja i dece po pitanju preseljenja oš"Velimir Markićević",moram da kažem da se ovde radi o interesu sve dece,pa i učenika iste, o kojoj se ovde govori.
Naime, osnovne škole se sele u zgradu koja može primiti više učenika,njen izgled je lako rešiv problem i ne razumem zašto se tolika prašina diže oko toga.Srednje škole će nastavu izvoditi u zgradi "stare"škole jer imaju manji broj dece,zgrada je manja, sa manje prostorija.Logično!Nikome od "brižnih" roditelja nije zasmetala dosadašnja situacija u kojoj su srednjoškolci i osnovci delili istu zgradu?
Još, po meni ,važnija stvar je SPAJANJE Škola 2014-2015 po nalogu Ministarstva prosvete o kome nije bilo ni spomena.Tada će dve osnovne postati jedna,takodje i obe srednje, te će se prepoloviti broj učitelja, nastavnika i nastavnog osoblja.
Vi znate, a i ja, da problem nije u preseljenju škole, već leži mnogo dublje, a to je NEDOSTATAK DECE koji proističe iz NEDOSTATKA LJUDI u Majdanpeku.Mortalitet veći od nataliteta, migracije stanovništva svakodnevne,Majdanpek je postao grad penzionera u kome ima malo dece, a biće ih sve manje.Budite srećni što deca i imaju školu u svom gradu, jer će uskoro putovati u obližnje gradove na nastavu.
Žao mi je što ova divna dečica, umesto da uživaju u raspustu, jure gradjane da potpišu peticiju.A bore se protiv vetrenjača...


reprosvetar

#10 Re: realizam i renesansa

2013-06-09 13:50

#9: prosvetar k - realizam i renesansa

Sto se spajanja osnovnih skola tice, od skolske 2014/15. ocigledno je da niste upuceni. Planirano je finansiranje skola per kapita (po glavi ucenika), tako da automatskog spajanja nece biti... Prema nekim saznanjima, krenuce se od naredne skolske godine. kao pilot, u pojedinim skolama, kako bi se pokazala najbolja moguca resenja, tako da spajanja osnovnih skola nece biti po nalogu Ministarstva prosvete. Sto se srednjih skola tice, pa one i jesu problem. Neodgovorno ponasanje prema imovini, a to ovde niko ne pominje, dovelo je do privremenog preseljenja u objekte osnovnih skola. Mrezu srednjih skola donosi Ministrarstvo, a kvalitetan rad u nekoj od srednjih skola doveo je do toga da jedna od skola broji jedva preko 100 ucenika. Ministarstvo prosvete trazi ukidanje jedne od dveju srednjih skola, tacnije gasenje Gimnazije u Majdanpeku i spajanje sa Tehnickom skolom. Tako da vase povrsno poznavanje skolskih propisa, ne verujem da moze da Vas prepozna kao PROSVETARA. Divna decica ce se izboriti za neka svoja prava, a ne sedeti po kancelarijama, ucionicama i bibliotekama, da im nesto padne s neba!

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2013-06-09 14:20


prosvetar k

#12 Re: Re: realizam i renesansa

2013-06-09 14:38

#10: reprosvetar - Re: realizam i renesansa

Hvala sto ste reagovali i objasnili o cemu se zapravo radi.

Mi neprosveceni prosvetitelji volimo da uzivamo u nasim kancelarijama, dok Vi ,prosveceni, instrumentalizujete decu i roditelje kad god vam se pruzi prilika,pa i sada.

Zna se gde je deci mesto i kako deca treba da zive,sigurno ne ovako. Deca i roditelji su na prvoj borbenoj liniji..Sramota!I kakve su to price o decjim pravima?Deca imaju pravo i OBAVEZU da poghadjaju skolu,zar ne?Ne vidim da im to pravo neko uskracuje. Imaju pravo i na raspust, a to im Vi uskracujete.Uskraticete i polazak u skolu ako Vam se pruzi prilika i to iz krajnje apsurdnih razloga.
Zgrada nije vazna, vazno je obrazovanje.


Gost

#13

2013-06-09 14:44

ne znam sta ste mislili kada ste rekli da ce nam deca ici u skolu u obliznje gradove,da li ste mislili na Bor ili Pozarevac?posto blizeg NEMA!!!!!!!

 


Gost

#14 Re: Re: Re: realizam i renesansa

2013-06-09 14:47

#12: prosvetar k - Re: Re: realizam i renesansa

vazno je i zdravlje dece a deci je veoma dobro tamo gde su


Gost

#15 Re: Re: Re: realizam i renesansa

2013-06-09 14:49

#12: prosvetar k - Re: Re: realizam i renesansa

Za razliku od Vas, ja nisam sebe prosvecivao u biblioteci, kao sto ste to Vi imali, kao mogucnost u svom obrazovanju.

GHOST

#16 Re: Re: Re: realizam i renesansa

2013-06-09 14:53

#12: prosvetar k - Re: Re: realizam i renesansa

HVALA VAM NA KOMENTARU, ALI VAM JE MNOGO PAMETNIJE DA VASE USKO MISLJENJE ZADRZITE ZA SEBE .......A U DECU NE DIRAJTE!!!! DECA CE ICI U ONU SKOLU KOJA NJIMA ODGOVARA , A NE NI VAMA NI NEKOM TAMO ...ZNATE VEC KOME.....

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-06-09 14:56


Roditelj

#18 Re: Re: Re: realizam i renesansa

2013-06-09 14:58

#12: prosvetar k - Re: Re: realizam i renesansa

Koliko ja znam, u zgradi Stare škole ima mesta za obe osnovne škole, tako da i taj ''argument'' koji ste naveli ne stoji. Ne postoji nijedan razlog za preseljenje Stare škole. A ima ih jako mnogo i navedeni su zbog čega to nije u redu. Zgrada nije važna, kažete. Verovatno je taj stav pobedio i u vezi zgrade u kojoj su bile srednje škole. To je taj pečat. E, pa nama je zgrada jako bitna, jer treba da bude sređena, normalna i bezbedna, da ima salu za fizičko, da ima dobro grejanje, prilaze za decu sa posebnim potrebama. Ovde gde su nam deca sada sve to postoji. Uz to, ova sadašnja ne izlazi na put po kome neiživljeni vozači i motociklisti koje niko ne obuzdava i ne kažnjava neometano divljaju.

prosvetar k

#19

2013-06-09 15:14

OK.U ovoj zemlji je, inace, cudno i tesko izraziti svoje misljenje, posebno ako je drugacije.Molim vas, nema potrebe za vikom i vredjanjima,ovo je razmena misljenja i treba se odvijati bez negativnih emocija.
Ja potpuno razumem stav dece i roditelja, nemojte misliti da sam ja nekakav vanzemaljac koji je dosao u vas grad i zeli da vam otme skolu i maltretira decu.Rodjena sam ovde, ovde zivim i radim i brinem o vasoj deci kao da su moja.
I maj stav da zgrada nije vazna nemojte shvatati usko.
Samo bih vas podsetila na vreme kada je "nova"skola bila NOVA.Koliko je bila bolja i lepsa i veca...Onda je vreme ucinilo svoje,o "staroj"skoli su kolege brinule, ulepsavale je ,adaptirale, ulagale u nju, a "nova" je nekako ostala zapustena iz nemara ili zbog manjka finansijskih sredstava, ko zna.Samo zelim da kazem da ta neugledna "nova"skola moze biti jednako lepa kao sto je "stara"sada, i verovatno ce to i biti kada kolege budu udruzile svoje kreativne snage.
Ja to vidim tako, a vi me razapnite ispred Opstine pored nove cesme ;)

Roditelj

#20 Re:

2013-06-09 15:25

#19: prosvetar k -

Baš me zanima kako vidite izgled Stare škole za godinu dana, ako ovo bude ostvareno? Zašto bi naša deca morala da pređu u lošiji i manje bezbedan objekat? Zašto bi uopšte učenici osnovnih škola (manji, osetljiviji od srednjoškolaca) morali da budu u lošijem i manje bezbednom objektu? To je pitanje na koje vi nemate odgovor.


Gost

#21 Re: Re:

2013-06-09 15:38

#20: Roditelj - Re:

Pa naravno da imam odgovor. :)
"Stara" skola ce potonuti, a "nova" se uzdignuti iz pepela. :))

Pricamo o stvarima koje meni ne izgledaju nemoguce kao sto izgledaju vama. A ne znam zasto? Ta sala za fizicko, za koju ste se uhvatili, je skoro renovirana.

A bezbednost je , po meni, jako diskutabilna.Pa "staroskolci'cim izadju iz dvorista nalete na trafike na kojima mogu kupiti cigarete i alkohol, na park u kome sede huligani,kafici i slastike svuda unaokolo, kiosci sa nezdravom hranom,slepa ulica takodje prometna,automobili svuda...i da ne nabrajam.
"Nova" skola,takodje, ima puno nedostataka, ima i svojih prednosti.Salu za fizicko ce , verovatno, prvu renovirati.A ima i BAZEN???A?Mozda vasa deca upisu casove plivanja, ko zna.

Mislim, o cemu pricamo.Ova debata gubi smisao kada se isticu samo negativne strane.Dajte neku pohvalu, pa nije sve bas tako.

Videcemo kakav ce ishod na kraju biti.

 

 

Roditelj

#22 Re: Re: Re:

2013-06-09 16:04

#21: - Re: Re:

Ta sala za fizičko nije renovirana i u mnogo je lošijem stanju nego ova u sadašnjem objektu.

Da, staroškolci čim izađu iz dvorišta imaju prodavnice brze hrane, kioske i slastike. To znači da ne moraju da prelaze nikakvu ulicu kako bi kupili sve što im treba. Cigarete i alkohol se, prema važećem zakonu, ne prodaju maloletnim licima. A ako se taj zakon ne poštuje, cigarete i alkohol onda deca mogu da kupe gde hoće, ali ne baš čim izađu iz dvorišta.

A i kafići su ipak dalje odatle.

''Park u kome sede huligani''???!!! Izvinite, ne idu naša deca u školu posle ponoći.

''Slepa ulica takođe prometna''?! Pod tim ''takođe'' mislite kao ona ispred nove škole? Glupost. ''Automobili svuda''?! Šta rade ti automobili? Parkirani, gospođo, a ne u petoj brzini.

Debata nema smisla još od trenutka kad ste je počeli. A što se ishoda tiče, vi verovatno verujete u golu silu koju imaju institucije vlasti. Pošto ste rekli šta ste imali, imate dokaz da ste ih branili i sada im se pohvalite. A nas ostavite da živimo u neznanju.

prosvetar k

#23

2013-06-09 16:19

Pametan ratnik bira svoje bitke.

U vremenima u kojima zivimo svakodnevno se dokazuje "sila"koja se sprovodi nad svima nama.Puno puta je pokazano da sve te peticije, demonstracije, izlasci na ulicu sa pistaljkama...nisu donele, ama bas ,nikakav boljitak.Zasto? Zato sto je vec sve bilo reseno, ishod se znao.
Treba prepoznati koju bitku voditi i znati kako pobediti.Ako je kraj izvestan, onda je najbolje i najbezbolnije prilagoditi se i dati sve od sebe kako bi se novonastala situacija poboljsala.
Toliko od mene.Uzivajte.

Radnik Stare škole

#24

2013-06-09 16:38

Poštovana Prosvetar K,
pretpostavljam da ste radnik srednjih škola jer vi jedini imate interes da se mi preselimo i da dobijete bolji, kvalitetniji, uređeniji i sigurniji prostor. Svi hoće 'leba bez motike. Kao radnici Stare škole godinama unazad ulagali smo vreme, trud i znanje za pisanje raznoraznih projekata kako bismo školu učinili lepšim i sigurnijim mestom, a nastavu kvalitetnijom i didaktički bolje opremljenom. Po svemu tome naša škola je poznata u celoj Srbiji, pa i van granica ove zemlje.
I vi sad hoćete da mi za to budemo ''nagrađeni'' prelaskom u zgradu u kojoj se treba ponovo vratiti na početak. Da li je to pošteno?
Nije u redu ni to što ovde podmećete ružnu neistinu da smo mi, zaposleni u Staroj školi nagovorili roditelje i decu na njihove sadašnje akcije.
Kao pošten čovek i radnik nadam se da će pravda pobediti.
Stoga, koleginice, daću vam jedan koristan savet: zavrnite rukave, pišite projekte, sredite vaš prostor, a nas ostavite na miru.
Milena

#25 Re: realizam i renesansa

2013-06-09 19:21

#9: prosvetar k - realizam i renesansa

nisi u pravu, stara skola se izborila za sredstva i sredila objekat da deca mogu bezbedno pohadjati nastavu, imaju bolje grejanje, sam ambijent je ugodniji, objekat je bezbedniji, a srednjoskolci su unistili objekat na brdu, nije samo mraz ga unistio nego i omladinci koji su pohadjali srednju skolu, pojedinci se ponasaju kao da su dosli sa divljeg zapada, a njihovi direktori da ne pricamo, krivi su sto je doslo do pucanja cevi, neodgovaraju vec su nagradjeni ....stvarno u ovoj zemlji nema nista smisla, boricemo se i izboriti, otici ce oni koji su da bi ostali na vlasti pristali na ovakvu soluciju, vreme im izmice...bilo je dosta